Kas yra kraujotakos sutrikimai

Kraujotakos sutrikimai yra ligos, kurios sukelia sutrikusi kraujo tekėjimo sistema ir kuri gali sukelti rimtų pasekmių žmogaus sveikatai. Yra keli kraujotakos sutrikimų tipai, įskaitant arterinę hipertenziją, trombozę, širdies priepuolius ir insultus. Šie sutrikimai gali būti gydomi įvairiais būdais, įskaitant vaistus, chirurgines procedūras ir gyvenimo būdo pokyčius.

Kraujotakos sutrikimo ligos

  1. Arterinė hipertenzija
  2. Trombozė
  3. Širdies priepuolis
  4. Insultas
  5. Varikozinės venos
  6. Aterosklerozė
  7. Kardiomiopatija
  8. Širdies raumens uždegimas
  9. Širdies vainikinių arterijų liga
  10. Anemija
  11. Leukemija
  12. Lėtinė limfocitinė leukemija
  13. Lėtinė mieloidinė leukemija
  14. Trombocitopeninė purpura
  15. Hemofilija
  16. Fankonio anemija
  17. Širdies vainikėlio anomalijos
  18. Širdies vainikėlio stenozė
  19. Širdies vainikėlio aneurizma
  20. Širdies vainikėlio disekcija

Kraujo tyrimai Vilniuje →

Kraujotakos sutrikimo požymiai

Kraujotakos sutrikimų požymiai gali skirtis priklausomai nuo to, kurioje kūno dalyje yra sutrikimas. Bendri požymiai gali būti:

  • Skausmas krūtinėje
  • Dusulys
  • Širdies ritmo sutrikimai
  • Galvos svaigimas
  • Silpnumas arba nuovargis
  • Oda, nagai ar plaukai, pasikeitusios spalvos arba tekstūros
  • Rankų ar kojų tirpimas ar dilgčiojimas
  • Skausmas ar patinimas rankose ar kojose

Jei turite kokių nors šių požymių, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kad būtų atlikta diagnozė ir paskirtas tinkamas gydymas. Svarbu laiku gauti medicininę pagalbą, nes kraujotakos sutrikimai gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies priepuolis ar insultas.

Gydytojai kardiologai

Kraujotakos sutrikimus gali gydyti įvairūs gydytojai, priklausomai nuo ligos tipo ir sunkumo.  Dažniausiai kraujotakos sutrikimus gydo širdies ir kraujagyslių sistemos gydytojas arba kardiologas.

Kardiologas yra gydytojas, specializuojantis širdies ir kraujagyslių ligomis. Kardiologas gali atlikti fizinį patikrinimą, atlikti tyrimus, tokius kaip EKG ar kraujo tyrimai, ir paskirti vaistus ar chirurginę procedūrą, jei reikia.

Taip pat galite kreiptis į kitus gydytojus, tokius kaip gydytoją sveikatos priežiūros centre arba gydytoją specialistą, jei turite kraujotakos sutrikimų simptomų arba esate gydomi dėl kraujotakos sutrikimo. Svarbu kreiptis į gydytoją, kad gautumėte reikiamą medicininę pagalbą ir gydymą.

Kada kreiptis į gydytojus kardiologus

Jei turite kokių nors simptomų, kurie galėtų rodyti kraujagyslių sutrikimą, rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Tai gali būti skausmas krūtinėje, dusulys, širdies ritmo sutrikimai, galvos svaigimas, silpnumas arba nuovargis. Taip pat rekomenduojama kreiptis į gydytoją, jei turite rizikos veiksnių, tokių kaip hipertenzija, cukrinis diabetas, rūkymas arba antsvoris. Gydytojas gali atlikti tyrimus ir diagnozuoti kraujagyslių sutrikimus, ir paskirti tinkamą gydymą, kad sumažintumėte riziką susirgti rimtomis ligomis, tokiomis kaip širdies priepuolis ar insultas.

Arterinė hipertenzija

Arterinė hipertenzija yra liga, kai žmogaus kraujospūdis yra per aukštas. Per aukštas kraujospūdis gali sukelti įvairias pasekmes, įskaitant širdies ligas, inkstų ligas ir regos problemas. Arterinė hipertenzija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip antihipertenziniai vaistai, arba pakeičiant gyvenimo būdą, tokiais kaip dietos pokyčiai ir pratimai.

Trombozė

Trombozė yra liga, kai kraujyje susidaro kraujo krešuliai, kurie gali užblokuoti kraujagysles ir sukelti širdies priepuolį ar insultą. Trombozė gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant širdies ligas, mažą fizinį aktyvumą, netinkamą mitybą ir kai kuriuos vaistus. Trombozė gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip antikoaguliantai ir trombolitikai, arba chirurginėmis procedūromis.

Širdies priepuolis

Širdies priepuolis yra liga, kai širdies raumenys negauna pakankamai deguonies dėl užsikimšusios kraujagyslės. Širdies priepuolis gali sukelti rimtų pasekmių, įskaitant mirtį, ir reikalauja skubios medicininės pagalbos. Širdies priepuolis gali būti gydomas chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip stentavimas arba krūtinės ląstos atidarymas, arba vaistais, tokiais kaip trombolitikai.

Insultas

Insultas yra liga, kai žmogaus smegenų kraujotaka yra sutrikusi dėl užsikimšusios kraujagyslės. Insultas gali sukelti rimtų pasekmių, įskaitant paralyžią ir mirtį, ir reikalauja skubios medicininės pagalbos. Insultas gali būti gydomas chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip kraujagyslių atidarymas arba stentavimas, arba vaistais, tokiais kaip trombolitikai.

Plačiau kas yra ir kaip atpažinti insultą →

Varikozinės venos

Varikozinės venos yra liga, kai žmogaus kojų venose atsiranda patinimas ir pakitęs spalvos odos atspalvis dėl sutrikusios kraujo tekėjimo. Varikozinės venos gali sukelti skausmą, sunkumą ir nuovargį kojose, ir gali būti gydomos vaistais, tokiais kaip venotonikai, arba chirurginėmis procedūromis.

Aterosklerozė

Aterosklerozė yra liga, kai žmogaus indų sienelėse susidaro riebalinis audinys, dėl kurio sutrinka kraujo tekėjimas. Aterosklerozė gali sukelti širdies ligas, tokias kaip širdies priepuolis ar insultas, ir gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip statinai, arba pakeičiant gyvenimo būdą, tokiais kaip dietos pokyčiai ir pratimai

Kardiomiopatija

Kardiomiopatija yra liga, kai širdies raumens funkcija sutrikusi dėl nežinomos priežasties. Kardiomiopatijos simptomai gali apimti širdies ritmo sutrikimus, dusulį, skausmą krūtinėje ir nuovargį. Kardiomiopatija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip beta blokatoriai ir diuretikai, arba chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip širdies transplantacija.

Širdies raumens uždegimas

Širdies raumens uždegimas yra liga, kai širdies raumens audinys patinsta ir uždegęs dėl infekcijos ar kitų priežasčių. Širdies raumens uždegimas gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, dusulį ir skausmą krūtinėje, ir gali būti gydomas vaistais, tokiais kaip gliukokortikoidai, arba chirurginėmis procedūromis.

Širdies vainikinių arterijų liga

Širdies vainikinių arterijų liga yra liga, kai širdies vainikinių arterijų sienelėse susidaro riebalinis audinys, dėl kurio sutrinka kraujo tekėjimas. Širdies vainikinių arterijų liga gali sukelti širdies priepuolį ar insultą, ir gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip statinai, arba chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip stentavimas arba kraujagyslių atidarymas.

Anemija

Anemija yra liga, kai žmogaus kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių arba per mažai hemoglobino. Raudonieji kraujo kūneliai ir hemoglobinas yra svarbūs, nes jie transportuoja deguonį po visą organizmą. Anemijos simptomai gali apimti silpnumą, galvos svaigimą, nuovargį, padidėjusį širdies ritmą ir šaltkrėčius. Anemija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip folio rūgštis arba ferocitas, arba pakeičiant mitybą, įtraukiant į ją daugiau produktų, turinčių geležies.

Leukemija

Leukemija yra liga, kai žmogaus kraujyje yra per daug nebrandžių ląstelių, kurios vadinamos leukemijos ląstelėmis. Leukemijos ląstelės negali atlikti savo normalių funkcijų, tokių kaip kraujotakos palaikymas ir imuninės sistemos veikla, ir gali užkirsti kelią brandžioms ląstelėms atlikti savo funkcijas. Leukemija gali sukelti silpnumą, nuovargį, padidėjusį širdies ritmą ir kraujo skilimo sutrikimus. Leukemija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip citostatikai, arba chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip kaulų čiulpų transplantacija.

Lėtinė limfocitinė leukemija

Lėtinė limfocitinė leukemija yra liga, kai žmogaus kraujyje yra per daug nebrandžių limfocitų, kurie yra imuninės sistemos ląstelės. Lėtinė limfocitinė leukemija gali sukelti silpnumą, nuovargį, padidėjusį širdies ritmą ir kraujo skilimo sutrikimus. Lėtinė limfocitinė leukemija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip citostatikai, arba chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip kaulų čiulpų transplantacija.

Lėtinė mieloidinė leukemija

Lėtinė mieloidinė leukemija yra liga, kai žmogaus kraujyje yra per daug nebrandžių mieloidinių ląstelių, kurios yra kraujo ląstelės, tokios kaip raudonieji kraujo kūneliai ir trombocitai. Lėtinė mieloidinė leukemija gali sukelti silpnumą, nuovargį, padidėjusį širdies ritmą ir kraujo skilimo sutrikimus. Lėtinė mieloidinė leukemija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip citostatikai, arba chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip kaulų čiulpų transplantacija.

Trombocitopeninė purpura

Trombocitopeninė purpura yra liga, kai žmogaus kraujyje yra per mažai trombocitų, kurie yra kraujo ląstelės, atsakingos už kraujo krešėjimą. Trombocitopeninė purpura gali sukelti kraujavimą iš nosies, dantenų ir kitų vietų, ir gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip gliukokortikoidai arba imunoglobulinai.

Hemofilija

Hemofilija yra liga, kai žmogaus kraujyje trūksta kraujo krešėjimo faktorių, dėl kurio sutrikdomas kraujo krešėjimas. Hemofilija gali sukelti kraujavimą iš nosies, dantenų ir kitų vietų, ir gali būti gydoma į veną infuzuojant kraujo krešėjimo faktorius.

Fankonio anemija

Fankonio anemija yra lėtinė, paveldima liga, kurioje žmogaus kraujyje yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių arba per mažai hemoglobino. Fankonio anemijos simptomai gali apimti silpnumą, galvos svaigimą, nuovargį, padidėjusį širdies ritmą ir šaltkrėčius. Fankonio anemija gali būti gydoma vaistais, tokiais kaip folio rūgštis arba ferocitas, arba pakeičiant mitybą, įtraukiant į ją daugiau produktų, turinčių geležies. Rekomenduojama gauti medicininę pagalbą, nes Fankonio anemija gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies priepuolis ar insultas.

Širdies vainikėlio anomalijos

Širdies vainikėlio anomalijos yra liga, kai širdies vainikėlyje yra anatominė arba struktūrinė anomalija. Širdies vainikėlio anomalijos gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, dusulį ir skausmą krūtinėje, ir gali būti gydomos chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip kateterizacija arba širdies vainikėlio operacija.

Širdies vainikėlio stenozė

Širdies vainikėlio stenozė yra liga, kai širdies vainikėlyje yra susiaurėjimas, dėl kurio sutrinka kraujo tekėjimas. Širdies vainikėlio stenozė gali sukelti širdies ritmo sutrikimus, dusulį ir skausmą krūtinėje, ir gali būti gydoma chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip stentavimas arba vainikėlio atidarymas.

Širdies vainikėlio aneurizma

Širdies vainikėlio aneurizma yra liga, kai širdies vainikėlyje yra išsiplėtęs indas, dėl kurio jis gali sprogti. Širdies vainikėlio aneurizma gali sukelti skausmą krūtinėje, dusulį ir širdies ritmo sutrikimus, ir gali būti gydoma chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip vainikėlio aneurizmos šalinimas arba stentavimas.

Širdies vainikėlio disekcija

Širdies vainikėlio disekcija yra liga, kai širdies vainikėlio sienelėje atsiranda plyšys, dėl kurio išsiskiria kraujo. Širdies vainikėlio disekcija gali sukelti skausmą krūtinėje, dusulį ir širdies ritmo sutrikimus, ir gali būti gydoma chirurginėmis procedūromis, tokiomis kaip vainikėlio disekcijos šalinimas arba stentavimas. Rekomenduojama kuo greičiau gauti medicininę pagalbą širdies vainikėlio disekcijos atveju, nes tai gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies priepuolis ar insultas.

Jei jaučiatės prastai arba turite kokių nors požymių, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kad būtų atlikta diagnozė ir paskirtas tinkamas gydymas. Svarbu laiku gauti medicininę pagalbą, nes kraujotakos sutrikimai gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies priepuolis ar insultas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Ligos
Taip Pat Skaitykite