Mamologai Vilniuje

Mamologai Vilniuje

Geriausi Mamologai Vilniuje

Mamologo svarba apima ne tik ankstyvą ligų aptikimą, bet ir jų kokybišką gydymą bei emocinį palaikymą.

Tuo tikslu pateikėme geriausių mamologų Vilniaus mieste sąrašą, kuris gali būti naudingas renkantis kvalifikuotą šios srities specialistą.

Top 10 mamologų Vilniuje

Ortopedijos Centras
Kalvarijų g. 62, Vilnius
+37052733402

Ortopedijos centras yra vienas iš ortopedijos technikos priemonių ir paslaugų teikimo lyderių Lietuvoje, kuris teikia aukštos kvalifikacijos specialistų konsultacijas, atlieka išsamų ištyrimą bei diagnozės nustatymą.


OST Klinika
J. Ralio g. 4, Vilnius
+37066998818

OST klinikoje dirba tik aukštos kvalifikacijos ir ilgalaikę patirtį turintys gydytojai, naudojami pažangiausi gydymo metodai. Klinikos tikslas – teikti pacientams aukšto lygio sveikatos priežiūros paslaugas.


Kardiolitos Klinikos
P. Baublio g. 2, Vilnius
+37062033383

Kardiolitos klinikose dirba vieni geriausių gydytojų Lietuvoje, čia teikiamos visos medicinos paslaugos Lietuvos ir užsienio pacientams.


Hila
V. Grybo g. 32A, Vilnius
+37069800000

Hila- Medicinos diagnostikos ir gydymo centras viena iš moderniausių tyriamosios medicinos klinikų Lietuvoje įkurta dar 1995 metais, remiantis moderniausių Europos ir Šiaurės Amerikos įstaigų pavyzdžiais.


UnaVita Klinika
Mokyklos g. 2, Vilnius
+37065233547

Klinika UnaVita įkurta siekiant sudaryti pačias palankiausias sąlygas visiems asmenims rūpintis savo ir artimųjų sveikata. Klinikoje dirba aukščiausios kvalifikacijos bei patyrusių gydytojų komanda, jų tarpe ir gydytojai mamologai.


Northway
S. Žukausko g. 19, Vilnius
+37052644466

Northway medicinos centrai – vienos didžiausių kompleksinės medicinos, chirurgijos, reabilitacijos ir sveikatingumo paslaugas teikiančių gydymo įstaigų Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Klinikoje dirba daugybė įvairių savo srities profesionalų, o jų tarpe ir kvalifikuoti krūtų chirurgai-mamologai.


Baltijos Amerikos Klinika
Nemenčinės pl. 54a, Vilnius
852342020

Baltijos Amerikos klinika yra viena pirmaujančių privačių ligoninių Lietuvoje, kurioje dirba kvalifikuotas kolektyvas pagal pažangiausias metodikas, gydytojai yra savo srities lyderiai, puikūs specialistai, nuolat tobulėjantys ir gebantys pritaikyti pažangiausias medicinos technologijas.


VUL Santaros Klinikos
Santariškių g. 2, Vilnius
37052365000

VUL Santaros klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centras yra pirmasis Baltijos šalyse įkurtas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos padalinys, kuriame pacientams teikiama skubi ir planinė pagalba, atliekamos sudėtingos operacijos.


Affidea Klinika
Konstitucijos pr. 15,, Vilnius
+37052441188

Affidea misija yra su atsidavimu teikti pažangiausias ir tiksliausias diagnostikos paslaugas, kokybišką gydymą ir išskirtinę paciento patirtį.


InnMed Klinika
Statybininkų g. 1A - 102, Vilnius
+37070050050

InnMed klinikoje konsultuoja patyrę gydytojai- profesionalai, kurie teikia ypatingą ir subtilų dėmesį kiekvienam pacientui, naudojant efektyvius ir veiksmingus gydymo metodus.

Kada kreiptis į gydytoją mamologą?

Pagrindinės priežastys dėl kurių rekomenduojama kreiptis pas mamologą:

 • Atsiradus skausmui ar nemaloniems pojūčiams krūtyse;
 • Pastebėjus spenelių ar jų aureolių deformacijas;
 • Esant krūtų formos ar dydžio pasikeitimams;
 • Dėl patinusių limfmazgių (taip pat – pažastyse);
 • Pastebėjus bet kokias išskyras iš spenelių;
 • Pastebėjus ar apčiuopus mazgelius;

Pastebėjus šiuos pokyčius, svarbu nedelsti, ir kreiptis į mamologą, kuris gali profesionaliai juos įvertinti, skirti reikiamus tyrimus, diagnozuoti ligą ir paskirti efektyvų gydymo būdą.

Nors vyrams krūties vėžys yra nustatomas rečiau negu moterims, tačiau vyrai taip pat kreipiasi į gydytojus mamologus, jei pastebi bet kokius neįprastus pokyčius krūtyse. Pagrindinės priežastys dėl kurių kreipiasi vyrai:

 • Neįprasti guzeliai, patinimai krūtų srityje;
 • Skausmai, sukietėjimai;
 • Išskyros iš spenelių;
 • Patinę limfmazgiai;
 • Padidėjusios krūtys;

Pagrindinės krūtų ligos

Pagrindinės krūtų ligos apima įvairias būkles ir sutrikimus, kurie gali paveikti ne tik moterų, bet ir vyrų krūtis. Štai keletas iš jų:

 • Krūties vėžys– tai ląstelių nekontroliuojamas padidėjimas, anomalijos, kurios atsiranda krūties audinyje.
 • Fibrocistinė mastopatija– būklė kuomet krūties audinys tampa tankus ir minkštas. Dėl to gali atsirasti guzai, cistos ar kiti struktūriniai pakitimai.
 • Fibroadenomos– tai gerybinis krūties navikas, sudarytas iš liaukinio ir jungiamojo audinio.
 • Mastitas– mikrobų sukeltas ūminis infekcinis pieno liaukos uždegimas, kuris dažnai pasireiškia krūties sustandėjimu, sukietėjimu, diegiančiu skausmu.
 • Ginekomastija– vyrų krūtų padidėjimas, dažniausiai atsirandantis dėl hormoninių pokyčių ar vaistų poveikio.

Kokią diagnostiką atlieka mamologas?

Norėdamas nustatyti ir išsiaiškinti krūtų pakitimų priežastis, gydytojas mamologas gali atlikti įvairius diagnostinius tyrimus.

 1. Klinikinis ištyrimas. Atliekama apžiūra ir krūtų palpacija, apžiūrimi guzeliai, patinimai ir kiti neįprasti pokyčiai.
 2. Mamografijos tyrimas. Jis atliekamas rentgeno būdu naudojant mamografą. Mamografo pagalba išgaunamas detalus vaizdas nuotraukoje. Tyrimas padeda diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus.
 3. Krūtų echoskopijos tyrimas. Neinvazinis krūtų tyrimo metodas, kurio metu naudojamos ultragarso bangos. Tai greita ir nekenksminga procedūra, leidžianti diagnozuoti krūtų ligas bei pakitimus.
 4. Biopsija. Procedūra, kurios metu paimamas audinio mėginys iš darinio, siekiant patikrinti, ar jame nėra vėžinių ląstelių.
 5. Magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Tai tyrimas, kuris parodo išsamų krūties audinio vaizdą ir padeda nustatyti bet kokius pokyčius ar patologijas.

Šie diagnostikos metodai padeda mamologui nustatyti krūties pakitimus ir laiku paskirti tinkamą gydymo būdą.

Ar registruojantis pas mamologą būtinas siuntimas?

Jeigu pacientas nori gauti nemokamą konsultaciją, tuomet privalo pasirūpinti siuntimu, kurį gali išduoti šeimos gydytojas. Pacientas, norintis gauti siuntimą, turi būti draustas privalomuoju sveikatos draudimu. Gavęs siuntimą, pacientas gali pasirinkti, pas kokį gydytoją specialistą kreiptis konsultacijos.

Svarbu žinoti, kad dėl gydytojo specialisto paslaugų ar tyrimų su siuntimu nebūtina keiptis į tą pačią gydymo įstaigą, kurioje jis išduotas. Siunčiantis gydytojas turi nurodyti bent tris įstaigas, kuriose reikiama kompensuojamoji paslauga gali būti suteikta. Tačiau kreipiantis į privačią gydymo įstaigą siuntimas nėra privalomas,  tokiu atveju, pacientui vizitas bus mokamas.

Pasiruošimas konsultacijai

Pasiruošimas mamologo konsultacijai yra svarbus procesas, kuris padeda užtikrinti, kad konsultacija būtų efektyvi ir naudinga. Prieš konsultaciją svarbu surinkti visą svarbią informaciją apie jūsų sveikatos istoriją, jeigu turite anksčiau darytus tyrimus, juos taip pat galite atsinešti į konultaciją.

Tuo pačiu, verta kruopščiai apgalvoti klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti specialistui bei pasiruošti svarbią informaciją, susijusią su jūsų sveikata, pavyzdžiui, apie vartojamus vaistus.

Visi šie veiksniai prisideda prie sėkmingo ir naudingo mamologo vizito.

Apibendrinant, moterys turėtų bent kartą metuose pasikonsultuoti su gydytoju mamologu, norint užtikrinti gerą sveikatą ir anksti nustatyti galimus pakitimus,  Tai padės sustabdyti galimą ligos plitimą ir pasiekti geriausius gydymo rezultatus.