Kraujo tyrimų centrai ir laboratorijos

kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai yra vienas iš greičiausių ir efektyviausių būdų vertinti organizmo būklę. Tai yra mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, atspindintis net mažiausius sutrikimus, infekcijas, virusus ar rimtas vėžio ligas, genetines ligas.

Atliekant profilaktinius kraujo tyrimus kasmet, galime anksti užkirsti kelią lėtinėms ligoms ir laiku ir tiksliai diagnozuoti sveikatos problemas.

TOP 10 kraujo laboratorijos Vilniuje ir Kaune

Kraujo centruose ir laboratorijose, kurios yra įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, atliekami profilaktiniai ir diagnostiniai kraujo tyrimai. Galite registruotis patogiu laiku be gydytojo siuntimo.

Lietuvoje tyrimai atliekami vienais moderniausių robotų ir analizatorių, kurie yra Baltijos šalyse. Pirmiausia, kraujo mėginiai yra perkeliami į reikiamus analizatorius automatizuota linija, o po to yra perkeliami į specializuotus šaldytuvus. Jeigu reikia atlikti papildomus tyrimus, mes galime sutaupyti jūsų laiką ir naudoti jau turimą mėginį iš mėginių archyvo.

Kaina nuo: 18€

Ukmergės g. 369, Vilnius
8 700 55 511

Vilniuje ir kituose miestuose esantis diagnostinis centras atliekantis kraujo, šlapimo, nuograndų ir kitus tyrimus.


Savanorių pr. 184, Kaunas
+370 700 55 223

Aukščiausio lygio diagnostikos centras Vilniuje kurio pagrindinė specializacija yra ligų profilaktikos, diagnostiniai tyrimai ir imunoprofilaktika.


Kaina nuo: 6€

Gumbinės g. 33c, Šiauliai
+370 676 20220

„Rezus.lt“ – tyrimų centras teikiantis įvairias medicinos ir laboratorines paslaugas, gydytojų specialistų konsultacijas įvairiais klausimais.


Vytauto Pociūno g. 8, Vilnius

„Affidea“ – tai įmonių grupė teikianti šeimos gydytojų ir gydytojų–specialistų konsultacijas, laboratorinius tyrimus, instrumentinius tyrimus, sporto medicinos ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas.


Laisvės pr. 78B, Vilnius
(8 5)2507744

 „Medicina practica“ laboratorija – tai privati medicininių tyrimų laboratorija įkurta Vilniuje, 2000 m. Įmonės veiklos principai – naujausių tyrimų technologijų taikymas, atidumas detalėms bei inovatyvūs sprendimai.


Hila
V. Grybo g. 32A, Vilnius
+37069800000

Hila- Medicinos diagnostikos ir gydymo centras viena iš moderniausių tyriamosios medicinos klinikų Lietuvoje įkurta dar 1995 metais, remiantis moderniausių Europos ir Šiaurės Amerikos įstaigų pavyzdžiais.


Ukmergės g. 223, Vilnius
+370 6 853 98 01

„SYNLAB“ – tai tarptautinis laboratorijų ir tyrimų centrų tinklas veikiantis 4 kontinentuose ir daugiau nei 36 šalyse, kurio misija apjungti įstaigas atliekančias medicininius tyrimus žmonėms, gyvūnams ir mūsų aplinkai.


V. Lašo g. 1, Kaunas
8 686 12 757

„Altamedica“ klinikoje Lašo g. kiekvienas žmogus ras visas reikiamas, aukščiausios klasės medicinos paslaugas. Čia dirba tik kvalifikuoti gydytojai ir slaugytojai kurie visuomet tinkamai pakonsultuoja pacientus ir uoliai dirba tam, kad numatyti ligas kurių būtų galima išvengti ateityje.


Bitėnų g. 1C-78, Vilnius
+370 663 22 876

„Šypsenos Akademija“ – tai Vilniuje ir Kaune veikianti Odontologijos klinika kuri kartu veikia kaip tyrimų laboratorija. Klinikoje yra teikiamas platus spektras odontologinių, diagnostinių ir kitų medicininių paslaugų.


Laisvės pr. 64A, Vilnius
86 20 33 383

Yra net 29 Kardiolitos klinikos centrų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose, kur dirba net 350 gydytojų, kurie yra vieni geriausių Lietuvoje. Išvis suteikiama

Dažnai užduodami klausimai

Kaip pasiruošti kraujo tyrimui?

Norint kad kraujo tyrimo rezultatai būtų kuo tikslesni ir patikimi, reikalingas atitinkamas paciento pasiruošimas. Pavyzdžiui, rekomenduojama nevartoti alkoholio ir tabako produktų, išvengti intensyvaus fizinio krūvio ir informuoti apie vartojamus vaistus. Rekomenduojame susipažinti su išsamia informacija apie pasiruošimą kraujo tyrimui.

Kada rekomenduojama atlikti profilaktinius kraujo tyrimus?

Rekomenduojama atlikti profilaktinius kraujo tyrimus bent kartą per metus arba kas keletą metų, jeigu jums yra tam tikrų rizikos veiksnių, tokių kaip diabetas, hipertenzija, širdies ar kraujagyslių ligos.

Kokie kraujo tyrimai yra būtini atlikti kasmet?

Būtini kasmet atlikti bendrą kraujo tyrimą, kraujo gliukozės tyrimą, lipidogramos tyrimą, kepenų funkcijos testus, inkstų funkcijos testus ir šlapimo tyrimus.

Ar reikia griežtai laikytis dietos iki kraujo tyrimų?

Paprastai nereikia griežtai laikytis dietos iki kraujo tyrimų, tačiau rekomenduojama vengti didelio maisto kiekio ir alkoholio vartojimo prieš tyrimus. Jeigu tyrimai yra skirti nustatyti cukraus kiekį kraujyje, tai pacientui gali būti rekomenduojama atlikti tyrimus tuščiu skrandžiu.

Koks yra skirtumas tarp bendrojo ir biocheminio kraujo tyrimo?

Bendrasis kraujo tyrimas yra pagrindinis laboratorinis tyrimas, kurio metu nustatomi kraujo ląstelių skaičius ir kraujo krešėjimo savybės. Biocheminis kraujo tyrimas yra specifinės medžiagos, tokios kaip cukraus, bilirubino, cholesterolio, kreatinino, karbamido ir kitų, tyrimas kraujyje.

Kokia yra biocheminio kraujo tyrimo reikšmė?

Biocheminis kraujo tyrimas yra svarbus, nes jis leidžia nustatyti organizmo medžiagų apykaitos būklę, tokias kaip gliukozė, cholesterolis, trigliceridai, bilirubinas, kreatininas, transaminazės, albuminas ir kt. Tai leidžia gauti plačią informaciją apie organizmo funkcionavimą ir nustatyti galimas patologijas.

Kiek laiko reikia laukti kraujo tyrimų rezultatų?

Tai priklauso nuo tyrimo rūšies ir laboratorijos, kurioje atliekamas tyrimas. Bendri rezultatai gali būti gauti per kelias valandas, tačiau kai kuriems tyrimams reikia daugiau laiko, pavyzdžiui, biocheminiams tyrimams – apie diena, hormoninių tyrimų – iki kelių dienų.

Kokie yra bendrojo kraujo tyrimo rodikliai?

Bendrasis kraujo tyrimas yra labai svarbus ir dažnai atliekamas tyrimas, kurio metu nustatomi rodikliai, tokie kaip: leukocitai, eritrocitai, hemoglobinas, hematokritas, trombocitai, kraujo grupe, Rh faktorius ir kt.

Ar reikia atlikti kraujo tyrimus tuščiu skrandžiu?

Daugelis kraujo tyrimų rekomenduojama atlikti tuščiu skrandžiu, kad būtų gauti tikslesni rezultatai. Tai apima gliukozės, cholesterolio, trigliceridų, bilirubino ir kt. tyrimus. Gydytojas gali nurodyti kokie tyrimai reikia atlikti tuščiu skrandžiu.

Kokios kraujo tyrimų kainos?

Kraujo tyrimų kainos skiriasi priklausomai nuo jų rūšies. Vieno tyrimo ar konkretaus elemento kaina gali svyruoti nuo €3 iki €300.

Kraujo centrų ir laboratorijų paslaugos turi būti pasiekiamos kuo platesnei visuomenei, todėl rinkitės palankias kainas. Jei jus domina tiksli informacija apie kraujo tyrimų kainas Kauno, Vilniaus ar kitų Lietuvos miestų, galite rasti kiekvienos laboratorijos svetainėje pateiktose tyrimų aprašymuose.

Profilaktiniai kraujo tyrimai yra svarbu ne tik siekiant diagnozuoti ligas, bet ir norint jų išvengti. Kraujo pokyčiai yra pirmieji sveikatos pablogėjimo požymiai, kurių patys nejaučiame. Todėl rekomenduojame atlikti profilaktinius kraujo tyrimus bent kartą per metus, nes tai padeda užkirsti kelią ligoms, kurios gali sukelti net mirtinas komplikacijas.

Ką gali atskleisti kraujas

Mūsų kraujas gali atskleisti daug informacijos apie mūsų sveikatą. Daugelis žmonių gyvena greitu tempu ir ne visada randa laiko savo sveikatai. Kai atsiranda netikėti simptomai, dažnai skubame pas gydytojus ieškodami priežasčių. Tačiau, retai pirmiausia imamasi atlikti kraujo tyrimus. Tai yra neišsenkantis informacijos šaltinis, kuris gali padėti suprasti apie mūsų organizmo būklę ir iš anksto užkirsti kelią sveikatos problemoms.

Simptomai = signalai

Žmogaus organizmas nuolat veikia, nepriklausomai nuo mūsų veiklos: ar miegame, valgome ar sportuojame, vyksta cheminės reakcijos, kurios leidžia išskirti skirtingus medžiagas, tokias kaip hormonai ir fermentai. Jie yra atsakingi ne tik už organizmo funkcijas, bet ir už normalų jo veikimą.

Kai organizmą veikia įvairūs išoriniai veiksniai: stresas, nervinė įtampa, greitas gyvenimo tempas, trūkumas poilsio, mažas fizinis aktyvumas, netinkama darbo ir poilsio balanso, netinkama mityba ar susirgimas, organų veikla gali būti sutrikusi, tačiau tai dažnai pastebime vėliau. Šiuo atveju kraujas yra tas mediumas kuris reaguoja greičiausiai į įvairius veiksnius. Jei rodikliai nukrypsta nuo normos, mes galime įtarti ligą ar kitus susirgimus.

Skausmai ir tyrimai

Skaudant skrandžiui, nugarai, galvai, mes greitai skubame pas specialistus gydytojus, reikalaujame atlikti echoskopiją ar kompiuterinę tomografiją, ieškodami pačios gilesnės priežasties, tačiau dažnai mes pamirštame, kad priežastis gali būti arčiau nei mes manytume. Iš kraujo tyrimo galima susidaryti bendrą vaizdą apie organizmą. Pokyčiai matomi arba jaučiami tik tada, kai liga jau yra pažengusi, ir reikalingas tinkamas gydymo planas ir nuolatinė priežiūra.

Mūsų organizmas yra protingas, nes jis bando kompensuoti ir paslėpti signalus apie sutrikimus. Pirmas dalykas, kurį turime padaryti, yra atlikti profilaktinius kraujo tyrimus bent kartą per metus, nes taip mes matome normalius rodiklius. Kraujas rodo visus patologinius pokyčius viduje, kuriuos galime stebėti ir palyginti su ankstesnėmis ligos istorijomis. Profilaktika gali padėti atsakyti į klausimą „nuo ko reikia pradėti?”.

Lėtinės ligos ir tyrimai

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos sergantys asmenys vis jaunėja, o mirtingumas dėl šių ligų yra žymiai didesnis nei Europos vidurkis. Daugelis žmonių nevykdo reikiamų profilaktinių kraujo tyrimų, kurie padeda pastebėti ligas ankstyvose stadijose, kurių patys net nepajaučiame.

Pavyzdžiui, dažniausiai atliekamas tik bendras cholesterolio tyrimas, kuris yra ne visiškai informatyvus. Norint susipažinti su visa informacija, reikia atlikti lipidogramos tyrimą, kuriame yra keturių cholesterolio frakcijų, didelio jautrumo CRB ir kitų tyrimų. Tik tada mes matome tikrąją būklę. Šie rodikliai yra labai svarbūs, norint nustatyti, ar patenkame į ir insulto ar infarkto rizikos grupę. Profilaktiškai atliekant šiuos tyrimus, galime užkirsti kelią ligoms ir sutrikimams.

Taip pat reikia pabrėžti, kad onkologinės ligos, kepenų ar virškinimo trakto susirgimai dažnai yra lėtinės ir simptomai pasireiškia tik pažengus ligos laikotarpiu, kai jau yra aiškūs pažeidimai organizme. Dažnai ignoruojame organizmo siunčiamus signalus, manydami, kad tiesiog esame pavargę dėl greito gyvenimo tempo, tačiau tai gali būti ligos simptomai, kuriems reikia atkreipti dėmesį.

Tyrimai ir amžius

Kiekvienas jaunas žmogus bent kartą girdėjo frazę „Jauni – sveiki”. Tačiau tai ne visada yra tiesa. Keičiantis pasaulio mitybos įpročiams, pastebime didelį mažakraujystės atsiradimo trendą. Norint keisti savo valgymo įpročius, reikia nuodugniai pasidomėti ir juos koreguoti palaipsniui.

Tai ypač svarbu jaunoms merginoms, nes jų organizmai labai jautrūs geležies trūkumui, kuris gali sukelti menstruacinio ciklo sutrikimus ar net nevaisingumą. Dažnai pirmieji simptomai yra nepastebimi, nes organizmas bando kompensuoti šiuos pokyčius. Jei ištekliai baigiasi, liga pasireiškia ūmiais simptomais ir reikalingas skubus gydymas. Jei kraujo tyrimus darome dažniau, galime pastebėti ligą anksčiau ir užkirsti jai kelią.

Kokie tyrimai yra rekomenduojami

Gydytojai sako, kad pacientams visada siekiama paaiškinti ir pabrėžti profilaktinių kraujo tyrimų svarbą. Žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema, kurioje visos organų sistemos yra tarpusavyje susijusios ir tarp jų vyksta įvairios grandininės reakcijos. Rekomenduojama atlikti kelis tyrimus, kad matytume visą bendrą vaizdą, o ne tik vienos ar kelių organų funkcijas.

Pavyzdžiui, vitaminas D yra atsakingas už mineralinių medžiagų absorbciją, kaulų stiprumą. Jis taip pat yra svarbus širdies, smegenų ir kitų organų veiklai. Jei yra vitamino D trūkumas, padidėja mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų, bei padidėja rizika susirgti kai kuriomis onkologinėmis ligomis.