Mamologai Kaune

Mamologai Kaune

Geriausi Mamologai Kaune

Mamologo vaidmuo yra išskirtinai svarbus, nes jie ne tik atlieka diagnostiką, bet teikia emocinę paramą tiems, kas susiduria su krūtų ligomis, įskaitant krūtų vėžį.

Tuo tikslu pateikiame klinikų sąrašą Kauno mieste, kuriose dirba geriausi gydytojai mamologai.

Top 7 mamologai Kaune

Kildos klinika
Gaižiūnų g. 3A, Kaunas
+37037338286

Dr. A. Kildos klinika yra privati sveiktos priežiūros įstaiga. Klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos ir ilgametę patirtį turintys gydytojai specialistai. Atliekami įvairūs instrumentiniai ir laboratoriniai tyrimai.


Uneja Klinika
Savanorių pr. 125, Kaunas
+37065967672

Klinika Unėja- yra diskretiška, jauki ir patikima. Teikia įvairių kvalifikuotų specialistų paslaugas, tame tarpe ir gydytojų mamologų.


Kardiolitos Klinikos
Savanorių pr. 423, Kaunas
+37062033383

Kardiolitos klinikos – tai vienus geriausių gydytojų Lietuvoje subūręs klinikų tinklas. Dirba apie 700 savo srities ekspertų, tame tarpe ir gydytojai mamologai, kurie nuolat stebi pasaulines tendencijas bei kelia kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje.


Hormodernus
Tolminkiemio g. 1A,, Kaunas
+37069697979

Hormodernus- pirmasis privatus endokrinologijos diagnostikos ir gydymo centras Lietuvoje. Klinikoe dirba kompeteteingų specialistų komanda, tarp jų medicinos mokslų daktarė krūtų chirurgė- mamologė. 


Affidea Klinika
Savanorių pr. 178, Kaunas
+37052441188

Affidea klinika yra pripažinta tarptautiniu mastu už nuolatinį dėmesį pacientų saugumui ir klinikinės kompetencijos tobulinimą.


Radvilų Klinika
Radvilėnų pl. 40, Kaunas
+37067039999

Radvilų klinika- tai inovatyvi medicinos klinika, kurios pagrindinis tikslas – teikti modernias, kokybiškas, saugias medicinos paslaugas ir padėti žmonėms kuo greičiau išspręsti sveikatos problemas.  


LSMU Kauno Klinikos
Eivenių g. 2, Kaunas
+37037326566

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra bene didžiausia daugiaprofilinė gydymo įstaiga Lietuvoje.  Šioje įstaigoje yra Chirurgijos klinika, kurioje konsultuoja profesionalūs ir didelę patirti sukaupę gydytojai chirurgai-mamologai. 

Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją mamologą?

Moterims rekomenduojama kreiptis į gydytoją mamologą, esant šioms pagrindinėms priežastims:

 • Krūties guzas ar mazgelis. Pastebėjus bet kokį neįprastą guzą, mazgelį ar kitą darinį krūtyje, turėtumėte pasitikrinti pas gydytoją specialistą.
 • Skausmas ar diskomfortas. Jeigu yra jaučiamas reguliarus skausmas, diskomfortas arba kiti nemalonūs pojūčiai taip pat vertėtų nuvykti apžiūrai.
 • Išskyros iš spenelio. Jeigu pastebimas skystis ar kitokios neįprastos išskyros iš spenelio.
 • Krūties odos ar spenelių pokyčiai. Pastebimas bėrimas, spenelių deformacija.
 • Paveldimumas ir rizikos veiksniai. Jeigu šeimoje yra susijusių ligos atvejų su krūties vėžiu ar kitomis krūtų ligomis reikėtų pasirodyti gydytojui.

Nors krūties vėžio diagnozę dažniau išgirsta moterys, susirgti šia klastinga liga gali ir vyrai.Todėl pastebėjus žemiau nurodytus simptomus, vyrams taip pat rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją mamologą:

 • Padidėjus krūtims;
 • Pastebėjus mazgelį ar sukietėjimą krūtyje;
 • Esant spenelių ar jų aureolės deformacijoms;
 • Pastebėjus išskyrų iš spenelių;
 • Dėl patinusių limfmazgių (taip pat pažastyje);
 • Esant krūtų odos spalvos ar reljefo pokyčių.

Krūtų diagnostiniai tyrimai

Mamografija yra rentgeno tyrimas, kuris naudojamas ankstyvam krūties vėžiui nustatyti. Tai vienas efektyviausių būdų krūties vėžiui nustatyti. Pagrindiniai tyrimo privalumai:

 • Ankstyvas ligos aptikimas;
 • Efektyvumas;
 • Atliekamas prevenciškai (moterims nuo 40 metų priklausomai nuo rizikos veiksnių);
 • Padeda aptikti ne tik krūties vėžį, bet ir kitus darinius kaip cistos.

Nors mamografija yra išsamus diagnostinis tyrimas, kartais gali prireikti papildomų tyrimų, tokių kaip krūtų echoskopas, siekiant gauti tikslesnį vaizdą.

Krūtų echoskopijos tyrimas. Tai saugus ir neinvazinis ultragarsinis tyrimas. Dažnai naudojamas pradinėje krūties ligų diagnostikoje, ypač jaunesnėms moterims, kurioms dėl tam tikrų priežasčių negalima atlikti mamografinio tyrimo. Padeda nustatyti:

 • Krūties mazgelius ar guzus;
 • Cistas;
 • Spenelio ir krūties audinių struktūras.

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT). Tai labai tiksli diagnostinė procedūra, kuri naudojama norint ištirti gilesnius krūties audinius. Jis dažnai naudojamas kaip papildoma diagnostika po mamografijos, siekiant gauti išsamesnę diagnozę.

Biospija. Procedūra, kurios metu yra pašalinama audinio dalis iš krūties ir siunčiamas detalesniam ištyrimui į laboratoriją. Biopsija padeda nustatyti, ar krūties ląstelės yra vėžinės ar kitos patologinės būklės.

Ar registruojantis pas mamologą reikalingas siuntimas?

Viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją yra kreipimasis su gydytojo siuntimu.

Svarbu žinoti, kad dėl gydytojo specialisto paslaugų ar tyrimų su siuntimu nebūtina keiptis į tą pačią gydymo įstaigą, kurioje jis išduotas. Siunčiantis gydytojas turi nurodyti bent tris įstaigas, kuriose reikiama kompensuojamoji paslauga gali būti suteikta. Tačiau kreipiantis į privačią gydymo įstaigą siuntimas nėra privalomas,  tokiu atveju, pacientui vizitas bus mokamas.

Kaip pasiruošti konsultacijai?

Prieš konsulaciją, svarbu surinkti informaciją apie savo ankstesnes ligas, chirurgines pocedūras, vartojamus vaistus bei šeimos sveikatos istoriją, ypač susijusią su krūtų vėžiu ar kitomis krūtų ligomis.

Jeigu turite anksčiau atliktus tyrimus, pavyzdžiui, mamografijos, echoskopijos,  rekomenduojama juos atsinešti į konsultaciją, kad specialistas galėtų juos įvertinti.

Taip pat galite pasiuošti sau rūpimus klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti mamologui apie savo sveikatą, prevenciją ar gydymą.

Visi šie veiksniai prisideda prie sėkmingo ir naudingo mamologo vizito.

Apibendrinant, kreiptis į gydytoją mamologą yra svarbu, jeigu turite bet kokias krūtų sveikatos problemas arba norite atlikti reguliarų krūtų patikrinimą. Tokiu būdu galėsite pasiekti gerų rezultatų ir laiku sustabdyti ligos plitimą.