Estetinis plombavimas – kas tai yra?

estetinis-plombavimasEstetinis plombavimas yra procedūra kurios metu yra atstatomi dantų kauburėliai ir vagelės, keičiama dantų spalva bei forma.

Dažniausiais ši procedūra yra taikoma priekinių žmogaus dantų tvarkymui, tačiau pasitaiko atvejų kai taisomi yra ir krūminiai dantys.

Toks plombavimas yra vis labiau populiarėjanti procedūra, taigi apie ją plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje.

Estetinis Plombavimas Kaune →

Estetinis plombavimas ir paprastas plombavimas. Kokie skirtumai?

Estetinio plombavimo tikslas nėra vien sutaisyti ir užplombuoti ėduonies pažeistus dantis, tačiau kartu ir pataisyti žmogaus sąkandį, panaikinti dantų pigmentines dėmes ir apskritai pagražinti priekinius dantis.

Nemažai žmonių kompleksuoja dėl netobulų savo dantų ir dėl tos priežasties vengia šypsotis ar net kalbėti vengdami parodyti savo dantis.

Estetinis plombavimas – tai procedūra kurie padeda visiškai nepastebimai sutvarkyti žmogaus dantis, todėl norėdami įgauti daugiau pasitikėjimo savo šypsena ir savimi žmonės būtent ir renkasi šią procedūrą.

Pagrindiniai estetinio plombavimo privalumai

 • Atkuriama dantų struktūra, parenkama reikalinga plombų spalva, atstatoma jų forma
 • Gali būti atliekamas bet kokio amžiaus žmogui turinčiam nedidelius pažeidimus
 • Tausojami dantų audiniai, dantys atrodo natūraliai ir gražiai
 • Procedūra yra visiškai saugi žmogaus organizmui
 • Procedūra atliekama per valandą laiko, jei pažeidimai – minimalūs, užteks vos vieno vizito.
 • Pigesnis sprendimas nei renkantis dantų laminates

Kada verta atlikti šią procedūrą?

 • Esant karieso pažeidimams. Tokia procedūra bus kur kas efektyvesnė, nei įprastinis plombavimas
 • Tuomet kai norima pakeisti senas plombas į naujas ir pagerinti jų spalvą
 • Pasikeitus dantų spalvai ir atsiradus dėmėms
 • Norint pakeisti dantų formą, pašalinti tarpus, panaikinti susidevėjimą.

Kodėl šią procedūrą atlikti yra labai svarbu?

Negydant pažeistų dantų vėliau gali atsirasti kur kas rimtesnių burnos ertmės problemų kuriems reikės sudėtingo ir ilgo gydymo. Dėl neapsaugoto emalio dantys taps labai jautrūs ir skausmingi, užsikrės bakterijomis.

Kitas dalykas kur ši procedūra gali padėti – dantų sąkandis. Pažeidus dantų paviršių pas žmogų gali išsivysti įprostis griežtis dantimis, ženkliai pasikeis ir dantų išvaizda. Estetinis plombavimas padės dantis pakelti ir sugrąžinti normalų sąkandį.

Galiausiai estetinis plombavimas gali būti kur kas geresnė procedūra estetiniu atžvilgiu nei įprastas plombavimas. Paprastos plombos kur kas paprasčiau pastebimos, todėl jei norima turėti gražią šypseną be jokių kompleksų, kur kas geriau rinktis estetinio principo procedūrą.

Estetinio plombavimo procedūros atlikimo procesas

Visų pirma reikėtų nuvykti pas kvalifikuotus odontologijos specialistus pasirinktoje klinikoje. Čia bus nuosekliai įvertinta jūsų dantų būklė ir atlikta burnos higienos procedūra.

Prieš atliekant jau estetinį plombavimą, dantų ertmės visų pirma yra gerai išvalomos. Tuomet pašalinimas pažeistas audinys ir pakitusios spalvos dalys. Kuomet ertmės yra paruoštos, dantys yra užpildomi plombine medžiaga.

Sukietėjus medžiaga, plombos yra poliruojamos iki tol kol dantis liks savo natūralioje formos. Pilni rezultatai matysis praėjus 1-2 dienoms po atliktos procedūros.

Žingsnis po žingsnio:

1. Konsultacija ir planavimas:

Pirmiausia, odontologas atliks išsamų burnos ertmės patikrinimą ir aptars su pacientu jo lūkesčius bei galimas procedūros galimybes. Šiame etape gali būti atliekamos dantų nuotraukos ar net 3D skenavimas, siekiant kruopščiai suplanuoti gydymo procesą.

2. Danties paruošimas:

Prieš pradedant tiesioginį plombavimą, gali prireikti paruošti dantį – švelniai nušveisti pažeistą arba nusidėvėjusią danties dalį. Šis žingsnis yra svarbus siekiant užtikrinti, kad plomba gerai sukibtų su dantimi. Paruošimas paprastai yra minimalus, nes estetinis plombavimas yra taupus danties audiniui.

3. Danties izoliavimas:

Norint išvengti seilių patekimo į gydymo vietą, dantis izoliuojamas naudojant specialią gumą (kofferdamą) ar kitas priemones. Tai užtikrina aukščiausią medžiagos sukibimą su dantimi.

4. Danties apdorojimas:

Prieš uždedant kompozitinę medžiagą, danties paviršius apdorojamas specialiu ėsdinimo gelio ir jungiamojo agento (bondingo) sluoksniu, kad būtų užtikrintas stiprus sukibimas tarp danties ir plombos.

5. Kompozitinės medžiagos uždėjimas:

Tada ant danties uždedama kompozitinė dervos medžiaga, kuri yra kruopščiai formuojama ir modeliuojama pagal danties formą. Odontologas naudoja specialias lempas, kad sukietintų (polimerizuotų) medžiagą, užtikrinant jos tvirtumą ir ilgaamžiškumą.

6. Danties formavimas ir poliravimas:

Po to, kai kompozitinė medžiaga sukietėja, gydytojas atlieka danties formavimą, šalinant perteklinę medžiagą ir suteikiant dantiui galutinę formą. Galiausiai dantis poliruojamas, kad paviršius taptų lygus ir blizgus.

7. Galutinis įvertinimas:

Paskutiniame etape odontologas įvertina galutinį rezultatą, užtikrindamas, kad danties forma ir spalva atitiktų paciento lūkesčius ir natūralią šypseną. Taip pat gali būti patikrinamas kramtymo komfortas.

Dantų priežiūra po procedūros

Įprastai atliktos plombavimo procedūros užtenka bent 8-10 metų, tačiau tiksli trukmė kaip laikysis plombuoti dantys labiausiai priklauso nuo to kaip žmogus prižiūrės savo dantis.

Svarbu laikytis šių principų:

 • Vengti dieną po procedūros dažančių produktų – pvz.: kava, vynas ir t.t
 • Rekomenduojama apsilankyti praėjus 2-4 savaitėms po procedūros pas odontologą profilaktikai
 • Visuomet gerai išsivalyti dantis minkštu arba vidutinio kietumo šepetėliu
 • Valykite dantis tik pastomis kurios neturi abrazyvinių medžiagų
 • Bent porą kart per metus apsilankykite pas odontologą profilaktikai

Koks gydytojas atlieka estetinį plombavimą?

Estetinį plombavimą atlieka odontologas, specializuojantis estetinėje odontologijoje. Toks specialistas ne tik užsiima dantų gydymu, bet ir siekia geriausių estetinių rezultatų, atkurdamas dantų formą ir spalvą, kad jie atrodytų kuo natūralesni.

 

Pabaigai

Estetinis plombavimas – tai vienas populiariausių metodų tvarkyti trūkumų turinčius dantis. Procedūros galimybės labai didelės, todėl tikrai galėsite džiaugtis puikiai dantimis ir šypsena nesvarbu kokių dantų problemų jūs turite.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 6

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Odontologija
Taip Pat Skaitykite