Kas yra psichologas – profesija

Psichologas yra asmuo, kuris yra įgijęs mokslinį išsilavinimą ir turi specializuotą žinių apie žmogaus elgesį, mąstymą ir emocijas.

Psichologai atlieka įvairias funkcijas, įskaitant diagnozavimą ir gydymą psichikos sutrikimų, teikiant konsultacijas asmenims, kuriems reikia pagalbos spręsdami problemas arba gerinant savo gyvenimo kokybę, taip pat atlieka tyrimus ir mokslinių tyrimų darbus.

Psichologai gali dirbti įvairiose srityse, tokiose kaip sveikatos apsauga, švietimas, pramonė ir teisinė sistema. Jie gali dirbti su asmenimis, šeimomis, grupėmis ar organizacijomis. Psichologai gali padėti suvokti ir spręsti problemas, susijusias su elgesiu, emocijomis, mąstymu ir socialine interakcija, bei suteikti pagalbą žmonėms, kurie ieško sprendimų arba nori pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Kaip tapti psichologu

Norint tapti psichologu, reikia įgyti mokslinį išsilavinimą ir atlikti atitinkamas praktikas. Dauguma psichologų yra įgiję magistro ar daktaro laipsnį psichologijoje. Magistro laipsnį gali įgyti per 4-6 metus, o daktaro laipsnį – per 6-8 metus. Reikalingi įvairūs kursai, įskaitant teorinius ir praktinius kursus, taip pat praktikos arba mokslinių tyrimų darbas.

Norint tapti profesionaliu psichologu, reikalinga licencija arba registracija. Licencijos suteikia valstybės arba profesinės asociacijos, o registracija suteikia profesinės asociacijos. Reikalinga atitinkama praktika ir egzaminai, kurie skiriasi priklausomai nuo valstybės ar profesinės asociacijos.

Kur dirba psichologai

Dažnai psichologai dirba sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, ligoninėse, klinikose ar ambulatorijose. Jie gali dirbti su asmenimis, kuriems reikalinga pagalba dėl psichikos sutrikimų ar emocinių problemų, taip pat teikti konsultacijas asmenims, kurie nori pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Švietimo įstaigose

Psichologai taip pat gali dirbti švietimo srityje, pavyzdžiui, mokyklose ar universitetuose. Jie gali padėti suvokti ir spręsti problemas, susijusias su mokymusi, elgesiu ir emocijomis, taip pat teikti konsultacijas ir padėti gerinti mokymosi rezultatus.

Versle

Psichologijos specialistai taip pat gali dirbti pramonės ir verslo srityje, pavyzdžiui, padėdami spręsti darbuotojų elgesio ar emocinių problemų problemas arba teikiant konsultacijas dėl gerovės ir darbo našumo.

Teisinėje sistemoje

Psichologai gali dirbti ir teisinėje sistemoje, pavyzdžiui, teikiant psichologinę pagalbą asmenims, kurie yra patyrę traumą ar patyrę teisinę žalą, arba padėdami nustatyti asmens elgesio ar emocinių problemų sprendimo galimybes teisme.

Kitos sritys

Arba kitose srityse, tokiose kaip sportas, reklamos arba menas, kur jie gali padėti suvokti ir spręsti problemas, susijusias su elgesiu, emocijomis ar mąstymu.

Žinomiausi pasaulio psichologai

Yra daug žinomų psichologų, kurie yra prisidėję prie mūsų supratimo apie žmogaus elgesį, mąstymą ir emocijas. Čia pateikiami keli žinomi psichologai, kurie gali būti žinomi pasauliniu mastu:

  1. Sigmundas Freudas – Austrijos psichiatras, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie nežinojimo sąmonės ir psichoanalizės. Jis yra laikomas vienu iš modernios psichologijos pradininkų.
  2. B.F. Skinneris – JAV psichologas, kuris yra žinomas dėl savo tyrimų apie elgesio formavimą ir kontrolę. Jis yra vienas iš pavaduotojų įkūręs kognityvinę teoriją.
  3. Albertas Einsteinas – Vokietijos-Amerikos fizikas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie laiką, erdvę ir masę. Jis taip pat buvo įsitraukęs į psichologijos tyrimus ir yra laikomas vienu iš pionierių kognityvinėje teorijoje.
  4. Abrahamas Maslowas – JAV psichologas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie poreikius ir motyvaciją. Jis įkūrė piramidę, kurioje pateikia poreikių hierarchiją, ir yra laikomas vienu iš humanistinių psichologijos pradininkų.
  5. Carlas Rogersas – JAV psichologas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie sąmoningą ir giluminį patyrimą. Jis yra vienas iš humanistinių psichologijos pradininkų ir yra žinomas dėl savo darbo su asmenų terapija.
  6. Aaronas Beckas – JAV psichiatras ir psichologas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie kognityvinius sutrikimus ir kognityvinę terapiją. Jis yra vienas iš kognityvinės terapijos pradininkų ir yra žinomas dėl savo darbo su depresija ir nerimo sutrikimais.
  7. Jeanas Piagetas – Šveicarijos psichologas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie vaiko vystymąsi ir mąstymą. Jis yra vienas iš pionierių kognityvinėje teorijoje ir yra žinomas dėl savo darbo su vystymosi psichologija.
  8. Danielis Kahnemanas – Izraelio-JAV psichologas, kuris yra žinomas dėl savo teorijų apie sprendimų priėmimą ir emocinį mąstymą. Jis yra vienas iš pionierių kognityvinėje teorijoje ir yra žinomas dėl savo darbo su ekonomikos psichologija.

Kiek uždirba psichologai

Vidutiniškai psichologai gali uždirbti skirtingas sumas, priklausomai nuo jų įgyto išsilavinimo, patirties, srities, kurioje dirba, ir vietos, kur gyvena. Bendroji vidutinė alga JAV yra apie $80,370 per metus (2022 m. duomenys), tačiau kai kurie psichologai gali uždirbti daugiau ar mažiau nei ši vidutinė suma.

Taip pat svarbu prisiminti, kad psichologų algos gali skirtis priklausomai nuo to, ar jie dirba savarankiškai arba kaip darbuotojai. Savarankiškai dirbantys psichologai gali uždirbti daugiau, tačiau jie turi savarankiškai mokėti už savo sveikatos draudimą ir kitus išlaidžius.

Svarbu prisiminti, kad psichologų algos gali skirtis ne tik priklausomai nuo jų patirties ir srities, bet ir nuo to, ar jie dirba su asmenimis, šeimomis ar grupėmis, ar dirba su organizacijomis ar teisinėje sistemoje. Pavyzdžiui, psichologai, dirbantys sveikatos apsaugos srityje, gali uždirbti daugiau nei psichologai, dirbantys švietimo srityje.

Reikėtų prisiminti, kad šie skaičiai yra tik vidutinės algos ir kad konkreti alga gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių. Jeigu jus domina ši tema, rekomenduojame kreiptis į savo profesinę asociaciją.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikatos Secialistų Profesijos
Taip Pat Skaitykite