Pamilkite šaltą dušą!

cold-showerJei niekada nesiprausiate po lediniu vandeniu, šaltas dušas skamba tikrai ne itin maloniai, tačiau jei priprantate prie to, toks dušas tampa tikra palaima.

Prausimasis ne po karštu, o po kiek vėsesniu vandeniu turi daugybę privalumų, jis, tarkime, padeda atsikratyti neigiamų minčių, negana to, reguliarus prausimasis po vėsiu vandeniu stiprina imunitetą ir pagerina kraujo apytaką.

Stipresnis imunitetas

Yra daugybė tyrimų, kurie patvirtina, jog reguliarai prausiantis po vėsiu dušu, imunitetas sustiprėja. Vertėtų maudytis ir vėsioje vonioje, mat panirimas po šaltu vandeniu pagreitina medžiagų apykaitą ir aktyvuoja imuninę sistemą. Neseniai atlikto eksperimento metu žmonių buvo paprašyta 6 savaites praustis po šaltu dušu, buvo pastebėta, kad pagerėjo jų kraujo plazmos koncentracija ir limfocitų būklė.
Sibire dar vėsaus pavasario metu, per „Rodnichok‘o“ ritualą, vaikams ant galvų yra užpilamas šaltas vanduo. Tokie ritualai atliekami 2–6 metų amžiaus vaikams, būtent dėl šio ritualo, kaip manoma, Sibire gyvenančių vaikų imunitetas yra itin stiprus.

Riebalų deginimas

Kai kūnas yra veikiamas šalčio, jam reikia daugiau šilumos, todėl bandydamas susišildyti jis sunaudoja daugiau energijos ir sudegina daugiau riebalų. Šaltas vanduo gali suaktyvinti geruosius kūno riebalus, kurie padės sudeginti dar daugiau kalorijų.

Geresnė kraujo cirkuliacija

Reguliarus prausimasis po šaltu vandeniu gerina kraujo cirkuliaciją, nes yra suaktyvinama kraujotaka į svarbiausius organus, tuomet kraujo apytaka suaktyvėja ir visame organizme.

Numalšina depresijos simptomus

Dėl itin tankaus šalčio receptorių išsidėstymo ant mūsų odos, šaltas vanduo priverčia juos siųsti impulsus į smegenis, o tai gali panaikinti depresijos požymius. Taigi, jei jums reikia pakelti nuotaiką, tuomet lįskite po šaltu dušu ir išvaikykite neigiamas mintis!

Sveika oda ir plaukai

Vėsus vanduo, kitaip nei karštas, „užveria“ išsiplėtusias poras, dėl to jūsų oda atrodys lygesnė ir sveikesnė. Specialistai rekomenduoja po vėsiu vandeniu plauti ir plaukus, nes karštas vanduo labai sausina galvos odą.

Daugiau energijos

Niekas kitas taip gerai nepažadina, kaip šaltas dušas. Įšokus į šaltą vandenį nervų galūnėlės iš karto sureaguoja į šaltį, širdis pradeda greičiau plakti, o kol kūnas pripranta prie šaltuko, itin pagreitėja kvėpavimas. Toks dušas gali būti net geriau už rytinį kavos puodelį.

Pagerina limfinės sistemos būklę

Ši sistema padeda organizmui pašalinti nereikalingas medžiagas ir kovoti su ligomis. Šaltas vanduo pagerina kūno raumenų tonusą, taigi raumenys dažniau susitraukia ir veikia limfinę sistemą, taip audinių skystis nesikaupia vienoje vietoje ir neužkemša sistemos.

Sumažina uždegimus

Sportininkai labai dažnai prausiasi po šaltu dušu norėdami sumažinti uždegimų ir raumenų skausmo riziką po treniruočių. Šaltas vanduo sutraukia kraujagysles ir taip sumažina raumenų maudimą, kartu padėdamas pašalinti toksinus iš organizmo.

Gerina kvėpavimą

Šaltas dušas gali priversti jus giliau kvėpuoti. Iš pradžių tik įlipus į šaltą vandenį refleksyviai giliau įkvepiate, o tai padeda atsiverti plaučiams ir gauti daugiau deguonies.

Geresnis miegas

Tiems, kurie kenčia nuo nemigos, prieš miegą yra patartina maudytis po šaltu vandeniu, tam, kad miego kokybė pagerėtų. Tai gali būti veiksminga, nes lengvas šokas, kurį organizmas patiria staiga aplietas šaltu vandeniu, sumažina stresą ir padeda nuvyti neigiamas mintis iš galvos, kurios trukdo miegoti. Tiesa, po šaltu dušu rekomenduojama praustis likus ne mažiau kaip valandai iki miego.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Imunitetas
Taip Pat Skaitykite