Ortodontai Vilniuje

top 10 ortodontai Vilniuje

Ortodontija – tai odontologinio gydymo tipas kurio tikslas yra ištaisyti žmogaus sąkandį ir dantų padėtį.[toc] Tokia procedūra yra atliekama ne tik estetiniu, tačiau ir funkciniu tikslu, siekiant užtikrinti bendrai geresnę dantų būklę.

Ją atlieka profesionalus gydytojas-ortodontas. Tokio tipo gydymas yra atliekamas tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams. Sakoma, jog geriausiai ortodontijos procedūras yra atlikinėti vaikui būnant 7-14 metų amžiaus. Kuo anksčiau bus diagnozuojamos dantų problemos ar anomalijos, ortodontinis gydymas bus lengvesnis ir žymiai paprasčiau bus sutvarkyti įvairius negalavimus. Kartu nebus būtinybės gydymo atlikinėti būnant suaugusiam.TOP Rekomenduojamas Ortodontas Vilniuje

Vytauto g. 46, Vilnius
8 52715367

Odontologijos klinika „Domus Dentes“ - be jokios abejonės, viena iš labiausiai patyrusių visoje Lietuvoje. Profesionalų komanda įsikūrusi Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, savo duris pravėrė dar 2000 metais ir nuo to laiko sėkmingai teikia įvairias odontologijos paslaugas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jų pagrindinis tikslas - paslaugų kokybe ir personalo aptarnavimu patenkintas klientas, nesvarbu su kokia odontologine problema jis būtų susidūręs.

TOP 10 Ortodontai Vilniuje

Vytauto g. 46, Vilnius
8 52715367

Odontologijos klinika „Domus Dentes“ - be jokios abejonės, viena iš labiausiai patyrusių visoje Lietuvoje. Profesionalų komanda įsikūrusi Vilniuje, Žvėryno mikrorajone, savo duris pravėrė dar 2000 metais ir nuo to laiko sėkmingai teikia įvairias odontologijos paslaugas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jų pagrindinis tikslas - paslaugų kokybe ir personalo aptarnavimu patenkintas klientas, nesvarbu su kokia odontologine problema jis būtų susidūręs.


Dentastra
Rygos g. 6-156, Vilnius
+370 674 18963

Dentastra – odontologijos klinika Vilniuje, įkurta 2002 metais ir teikianti visas šiuolaikinės odontologijos paslaugas, kurių dėka Jūsų dantys bus nuostabiai gražūs ir sveiki.


euklinika
www.euklinika.lt, Vilnius
8-676-10674

"Euklinika" - tai odontologės Eglės Urbutienės įkurta klinika teikianti visas odontologijos paslaugas. Mūsų komanda yra sudaryta tik iš patyrusių specialistų, todėl kiekvienas apsilankęs žmogus čia gaus aukščiausio lygio odontologijos paslaugas.


pilene
Papilėnų g. 2, Vilnius
+370 61616 222

Jei nesate patenkinti savo šypsena, nėra geresnės vietos nei odontologijos klinika "Pilenė". Esame patyrusių profesionalų kolektyvas galintis atlikti visas dantų taisymo ir priežiūros procedūras paremtas naujausiomis technologijomis ir inovacijomis odontologijos srityje.


odontika
Krivių g. 5, Vilnius
+370 614 42098

Odontologijos salonas "Odontika" - tai moderni odontologijos klinika Vilniuje. Iš savo pusės galime garantuoti aukščiausio lygio estetinės odontologijos paslaugas paremtas pažangiomis skaitmeninėmis technologijomis.


šatrijos klinika
Kalvarijų g. 103-32, Vilnius
8 605 86228

Odontologijos klinika rinkoje esanti beveik 15 metų.


Goštauto odontologijos klinika
Goštauto g. 4-10, Vilnius
+370 650 69100

Nepriekaištinga šypsena – teigiamo pirmojo įspūdžio pagrindas.


Vilniaus odontologijos klinika
S. Žukausko g. 39, Vilnius
+370 5 2752274

Kiekvienam pacientui siūloma individualus bei visapusiškas požiūris į burnos sveikatos problemas.


Žvėryno odontologijos klinika
S. Moniuškos g. 25, Vilnius
+370628 77784

Gydytojų, dirbančių šioje įstaigoje darbo stažas apie 15 metų.


Ulonų g. 3, Vilnius
+370 607 95474

Mūsų dantys atlieka vieną iš svarbiausių funkcijų mūsų gyvenime. Pagal juos atsiskleidžia mūsų bendra kūno sveikata, turint sveikus dantis kartu jaučiame mažiau diskomforto. Klinika Mdenta ir jos specialistai yra pasiruošę padėti kiekvienam žmogui turinčiam ortodontinių problemų.

Dėl kokių priežąsčių kyla sąkandžio problemos?

Anot odontologų, netaisyklingas sąkandis gali atsirasti dėl keleto pagrindinių priežasčių. Viena iš jų – paveldimumas iš tėvų. Yra itin didelė tikimybė, jog jei vienas iš tėvų turi ar turėjo sąkandžio problemų, vaikas taip pat turės ortodontinių bėdų ar tai būtų kreivi dantys ar netaisyklingas sąkandis.

Kitas dalykas dėl ko gali atsirasti ortodontiniai sutrikimai – įvairios kvėpavimo takų ligos. Jei dėl ligos vaikas yra priverstas kvėpuoti per burną, gali sutrikti normalus žandikaulio augimas, o to pasekoje išsivystys netaisyklingas sąkandis.

Dar viena svarbi priežastis – per ankstyvas pieninių dantų dėl karieso pašalinimas. Jei kartu vaikas turi ir žalingų įpročių iš vaikystės – pieštuko ar piršto kramtymas, tuomet tai taip pat turi įtakos neteisingo sąkandžio formavimuisi.

Pabrėžtina, jog daugumą ortodontinių problemų labai lengvai gali pastebėti patys pacientai, tačiau išsamią analizę ir diagnozę gali nustatyti tik patirties turintis ortodontijos specialistas, naudodamąsis specialiai tam skirta technika.

Tiesa, odontologai pastaruoju metu pastebi ir tai, jog suaugusių ortodontinis gydymas vis labiau populiarėja, ypač breketų pagalba. Kuomet pasibaigia ortodontijos gydymas, šypsena yra tobulinama dantų protezais, dantų implantais ar kitu būdu atkuriant trūkstamus dantis.

Kaip ortodontija gali mums padėti?

Gal apie tai dažnai ir nesusimąstome, tačiau dantys atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Ar tai būtų asmeninis žavesys, mūsų kalba ar net gi bendra sveikata. Deja, tačiau ne visi gimstame ir užaugame su idealia šypsena žavinčia visus.

Kartais tenka kentėti nuo įvairių problemų tokių kaip kreivi dantys ir sąkandis.

Tokiu atveju, gali padėti ordontija.

Ortodontinio principo gydymas iš esmės yra labai paprastas. Jo pagrindinis tikslas yra ištiesinti netaisyklingai išdygusius žmogaus dantis, atitaisyti burnos sąkandį bei padėti žmogui išvengti žandikaulių sistemos sutrikimų.

Nors daugumai žmonių atrodytų, jog tokia procedūra pasirūpina tik burnos ir žandikaulio estetika, tai nėra tiesa. Reikia nepamiršti ir funkcinės priežasties dėl būtina ištaisyti netaisyklingą sąkandį – didesnio gyvenimo komforto.

Esmė tame, jog kuo greičiau mes diagnozuosime savo ortodontines problemas ir imsimės jų spręsti, tuo mažiau šansų, jog vėliau reikės spręsti sudėtingas ortodontines problemas vėliau gyvenime.

Kaip teigia specialistai, geriausias metas tvarkyti dantis – paauglystė.

Ortodontija vaikams. Į ką atkreipti dėmesį tėveliams?

Jei matome, jog jūsų vaiko dantys yra susigrūdę, krevi, ar nuaugę netaisyklingai, jam sukandus dantis matosi aiškus tarpas ar veido asimetrija, dažniau kvėpuoti per burną nei per nosį, jis skundžiasi sunkiu kramtymu – tai yra akivaizdūs signalai jog vaikas turi ortodontinių problemų, todėl reikėtų nedelsiant kreiptis į tokios klinikos specialistus.

Visi pagrindiniai ortodontinių problemų signalai

 • Nykščio čiulpimas ir graužimas
 • Lūpų kandžiojimas ar čiulpimas
 • Funkciškai sutrikęs liežuvis
 • Sunkus rijimas
 • Atsikišęs višutinis žandikaulis
 • Atsikišęs apatinis žandikaulis
 • Sutrikusi kalba
 • Viršutinius dantis dengia apatiniai.

Nors ortodontinis gydymas breketais jau nuo seno yra įprastas dalykas vaikams ir paaugliams, suaugusieji tokį gydymo metodą bent jau anksčiau, rinkdavosi retai. Viena iš to priežasčių paprasčiausiai buvo tai, kad trūko medicininės informacijos apie tokio pobūdžio terapiją suaugusiems žmonėms.
Dabartiniais laikais šioje srityje yra ne tik daugiau mokslinių žinių, tačiau kartu pažengė ir pačios ortodontinės priemonės.

Atsirado kur kas mažesnių breketų bei labiau estetiškai atrodančių medžiagų tokių kaip stiklo pluoštas ar keramika, kurios leidžia atlikti ilgalaikį ortodontinį gydymą nejaučiant didžiulio diskomforto.

Svarbu ir žandikaulio problemos

Dar vienas dalykas kuris yra nemažiau svarbus nei estetika, tai yra tai, jog ortodontinis gydymas gali padėti sprendžiant rimtas žandikaulio problemas.

Jos gali būti įvairios:

 • Persitempę kramtymo raumenys
 • Jaučiamas skausmas žiojantis ar kramtant
 • Spengimas ausyse
 • Galvos skausmas ir svaigimas
 • Veido skausmai
 • Griežimas dantimis

Visų problemų sprendimas ir taisymas turi vieną galutinį tikslą – ištaisyti kramtymo sistemą kuri leis normaliai ryti, kalbėti, kramtyti bei prižiūrėti savo dantis. Kaip žinia, tinkamai saugant savo dantis ir jų dantenų sveikatą, išlaikyti optimalų poortodontinio gydymo rezultatą galima galime visą gyvenimą.
Jei burnoje nėra jokio uždegimo, o patys dantys nėra pažeisti karieso, tuomet profesionalus ortodontinis gydymas yra įmanomas bet kokiam amžiaus žmogui.

Tiesa, priešingai nei paauglių ar vaikų, aplink dantis esantis kaulas esant suaugusiu jau neauga, dažniau pasitaiko pažeistų dantų.
Dėl visų šių priežasčių, ortodontinis gydymas suaugusiems dažnai tampai dalim kompleksinio dantų gydymo, kuriame dalyvauja įvairių sričių odontologijos specialistai.

Kokiu būdu yra atliekamas ortodontinis gydymas?

Dantų gydymas ortodontiniu būdu paprastai vykdomas keliais pagrindiniais etapais. Jūsų odontologijos klinika Vilniuje pasiūlys tokias gydomasias priemones.

 • Fiksuoto pobūdžio ortodontiniai aparatai – dar kitaip vadinami breketai veikia labai paprastu būdu, o jame atliekamas dantų gydymas ir sąkandžio korekcija yra ilgo ir nepertraukiamo poveikio.
 • Išimamo pobūdžio ortodontiniai aparatai – individualiai pagal pacientą gaminami dantų techniko aparatai. Jų pagalba dantis galima judinti skirtingomis kryptymis, plėsti žandikaulį, užverti ar atverti skyles jame.

Kiek trunka ortodontinio gydymo procesas?

Ortodontinio gydymo trukmė priklauso nuo labai daug faktorių.

Pagrindiniai iš jų yra šie:

 • Paciento noro irbendradarbiavimo su specialistu
 • Procedūros sudėtingumo pagal situaciją
 • Paciento amžiaus
 • Gydymui naudojamų preparatų ir technikos.

Paprastai ortodontinio gydymo trukmė yra nuo 18 -24 mėn. Vienas iš dalykų kas gali praailginti gydymo procedūro tai paskirto rėžimo nesilaikymas iš kliento pusės, atsainūs ar apleisti vizitai pas specialistus. Taigi norint pasiekti geriausių gydymo rezultatų, būtinas atsakingas požiūris į visą gydymo procesą.

Priklausomai nuo paciento būklės, kartais ortodontinis gydymas gali užsitęsti ir iki 3-4 metų. Kuomet yra tinkamai parenkami ortodontiniai aparatai, pacientui yra numatomi vizitai pas specialistą kas maždaug 4-8 savaites.

Labai pasitaiko, jog odontologijos klinika Vilniuje kartu paskirs ir žandikaulio modifikavimo programą. Tokiu atveju numatytas gydymas vyks keliais etapais. Jei matosi ryškūs žandikaulio trūkumai, kartais breketų gali ir neužtekti. Esant tokiai situacijai, yra numatyta papildoma burnos chirurgija orientuota į žandikaulio restruktūrą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme ortodontinį gydymą bei pateikėme top 10 ortodontų Vilniuje. Pacientams turintiems sąkandžio ar žandikaulio problemų, toks gydymas gali būti puiki išeitis susitvarkyti šias problemas ir nebejausti diskomforto.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 9

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

→ Sveikata
Odontologija
Taip Pat Skaitykite