Kas yra nutukimas ir kaip jį reikėtų gydyti?

nutukimas

Nutukimas yra lėtinė būklė, kai organizme susikaupia per didelis riebalų kiekis. Nutukimas gali ne tik sugadinti efektyvią gyvenimo kokybę, bet ir sukelti didelį pavojų žmogaus gyvybei. Faktas, kad tam tikras riebalų kiekis yra reikalingas žmogaus organizmui, tačiau jis neturi viršyti naudingosios normos. Deja, nutukusių arba didelį antsvorį turinčių žmonių skaičius nuolat auga, o tai tik sukelia poreikį sunerimti dar labiau dėl šios esamos pasaulinės problemos.

Kas sukelia nutukimą ir kokias ligas jis gali išvystyti?

Žmogaus kūno svoris yra atspindys to, kiek jis suvartoja kalorijų kiekio ir kiek išeikvoja energijos, pusiausvyra. Tiesa yra tai, kad kai žmogus suvalgo žymiai daugiau kalorijų nei sudegina, po truputį vis pradeda augti svoris. Labiausiai pasitaikančios nutikimo priežastys yra persivalgymas ir sėslus gyvenimo būdas. Papildomos priežastys gali būti tokios: valgymo dažnis (geriau valgyti dažniau, bet mažesniais kiekiais), lėta medžiagų apykaita, genetinės ypatybės, tam tikrų vaistų vartojimas, ligos ir psichologiniai veiksniai.

Svarbu yra pabrėžti ir tai, kad nutukimas gali sukelti riziką išsivystyti papildomos ligomis, tokioms kaip: II tipo cukrinis diabetas, rezistentiškumas insulinui, hipercholesterolemija, arterinė hipertenzija, širdies nepakankamumas ir infarktas, vėžys, insultas, podagra, tulžies pūslės akmenys, miego apnėja ir osteoartritas.

Žinoma, nutinka ir tokių atvejų, kad dietos ir aktyvus gyvenimo būdas gali nepadėti išspręsti esamos problemos (ypač tada, kai pradeda kilti pavojus žmogaus gyvybei). Šiam atvejui reikėtų pasitelkti chirurginį gydymą, kuris suteiks lyg naują kvėpavimą kokybiškesniam gyvenimui. CaloryCare klinika jums gali pasiūlyti kvalifikuotus specialistus, kurie greitai, operatyviai ir efektyviai padės jums įveikti nutukimo problemą.

Kaip reikėtų matuoti riebalų kiekį kūne?

Riebalų kiekį kūne galima išmatuoti dviem būdais:

  • pirmasis metodas remiasi tuo, kad pasirenkamos kelios kūno vietos ir juose yra matuojamos odos raukšlės storis. Po šių matavimų gavimo, apskaičiuojama procentinė kūno riebalų kiekio dalis
  • antrasis metodas remiasi tuo, kad atliekama bioelektrinio impedanso analizė. Ši analizė išskaidoma į du būdus: pirmuoju būdu stovima ant svarstyklių ir per kūną leidžiama silpna ir visiškai nepavojinga srovė, o vėliau apskaičiuojamas kūno riebalų kiekis procentine dalimi. Antruoju būdu, naudojami elektrodai bei taip yra matuojamas įtampos pokytis.

Kaip gydyti nutukimą?

Galima pripažinti, kad dauguma žmonių, kurie nusprendžia atsikratyti svorio, išsikelia sau nerealius tikslus ir griebiasi labai drastiškų priemonių. Juk reikia įsidėmėti, kad greitai numestas svoris ne tik tai, kad sugrįžta, bet ir dvigubai padidėja! Taip pat nesusiformavus mitybos įpročiui, net 95 procentams asmenų svoris atauga net per penkerius metus.

Pirmasis nutukimo gydymo laiptelis yra sau prisipažinti, jog tai yra liga. Tam gali prireikti ir psichologų pagalbos, tačiau norint priimti didelius pokyčius, reikia susitaikyti su savimi iš vidaus. Tuomet vertėtų pasinaudoti dietologo paslaugomis, kuris paskirs tinkamą mitybos planą ir pasiūlys tinkamą fizinio aktyvumo veiklą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Lieknėjimas
Taip Pat Skaitykite