Ar yra tekę girdėti sakant, kad garsas gydo? Skamba, gal ir neįtikėtinai, bet įrodyta, kad garso terapija yra efektyvus būdas, padedantis paleisti blogas emocijas, gerinti nuotaiką bei stiprinti žmogaus sveikatą.
Kas yra garso terapija?
Garso terapija yra gydymas garsais, pasitelkiant natūralius instrumentus bei jų skleidžiamą garsą. Ši terapija yra tarsi meditacija, leidžianti leistis į pačia sudėtingiausią kelionę pasaulyje, t. y. kelionėn į patį save.
Kokią reikšmę garsų terapijoje turi įvairūs instrumentai?
Meditacijos ir garso terapijos instrumentai, tokie kaip tingšos, medinės fleitos, dainuojantys dubenys, vėjo varpeliai, gongai, kalimbos, sansulos, įvairūs barškučiai ir t. t., garso terapijoje vaidina itin svarbų vaidmenį. Šie instrumentai arba, tiksliau sakant, jų skleidžiamas garsas, padeda žmonėms atsipalaiduoti, pašalina susikaupusią įtampą, regeneruoja parasimpatinę nervų sistemą, stimuliuoja įvairių liaukų sistemas ir t. t.
Kokią naudą savijautai suteikia garso terapiją?
Viena dažniausiai įvardijamų naudų, kurią teikia ši terapija, yra nuovargio bei streso šalinimas. Terapija, paremta garsu, įgalina gilią relaksaciją, gražinančią įvairaus amžiaus žmonėms gyvybingumą bei gerą savijautą.
Dar viena garsų terapijos teikiama nauda – kūrybiškumo bei kitų gebėjimų ugdymas. Įrodyta, kad žmonės, kurie reguliariai lankosi garso terapijos užsiėmimuose, lengviau išlaisvina savo kūrybiškumą bei atskleidžia kitus savo gebėjimus. Garsų terapijos dalyviai jaučia didesnį energijos antplūdį, geba efektyviau sutelkti dėmesį į detales ir t. t.
Pastebėta, kad mokiniai ir studentai po garsų terapijos pasiekia geresnių mokymosi rezultatų, o tai yra dar viena šios terapijos teikiama nauda.
Nemiga yra šių laikų žmonijos rykštė, o štai garsų terapija padeda efektyviai su ja kovoti. Garsų terapijos metu žmonės atsikrato įtampos, kuri didele dalimi prisideda prie nemigos, ir gali pasigirti, kad po šių seansų pagaliau gali normaliai išsimiegoti ir ryte atsikelti būdami kupini jėgų.
Garsų terapija taip pat efektyviai prisideda prie tarpusavių santykių vystymo. Nustatyta, kad po reguliarių garso terapijos seansų gerėja suaugusiųjų ir vaikų tarpusavio santykiai, į gerąją pusę keičiasi vaikų elgsena, įsivyrauja harmonija tarp šeimos narių.