Ką daryti persikaitinus saulėje?

Vasaros metu dažnai tenka džiaugtis ne tik saulės teikiamais privalumais, tačiau taip pat susitaikyti ir su jos padaroma žala. Jeigu kaitinsitės daug, jeigu kremas nuo saulės nebus naudojamas, tikėtina, kad po dienos oda taps paraudusi, ją gali labai skaudėti, galiausiai, atsiranda pūslės, jos sprogsta ir lupasi.

Tinkamas pasiruošimas saulėtoms dienoms – būtinas, kadangi lietuvio organizmas nėra pratęs prie kaitros saulės.

Kremas nuo saulės pagal apsaugos lygį

Ieškodami labiausiai tinkamos kremo nuo saulės vertinkite ne tik gamintoją, buteliuko tūrį bei išvaizdą, tačiau svarbiausia – apsaugos laipsnį. Kuo oda yra yra šviesesnė, jautresnė, kuo daugiau apgamų turite – tuo apsauga turi būti didesnė.

Svarbiausia naudoti kremą ne tik tada, kai esate paplūdimyje, tačiau visada, kai esate ant tiesioginių saulės spindulių.

Ką daryti persikaitinus saulėje

Galvos apsauga

Žinoma, vasaromis labai svarbu pasirūpinti ir galvo

s apsauga, kadangi perkaitus saulėje gali ne tik pradėti ją skaudėti, tačiau rizikuojate patirti net ir saulės smūgį. Siekiant to išvengti reikalingas ne tik nuolatinis galvos drėkinimas, tačiau ir skrybėlės, kepurės, kurios dengia ne tik galvą, tačiau ir pečius.

Gerkite kuo daugiau vandens

Tokiu atveju, kai jaučiate, kad persikaitinote saulėje – siūlome gerti kuo daugiau vandens. Jis jokiu būdu negali būti labai šaltas, kadangi dideli

temperatūrų pokyčiai – sukels organizmui šoką. Geriausia – vos vėsus. Gerkite mažais gurkšniais ir darykite pertraukas.

Situacijos vertinimas

Daugeliu atveju perkaitimas saulėje atrodo tik kaip smulkmena, tačiau viskas yra rimčiau. Štai todėl reikia labai atidžiai stebėti būklę. Jeigu žmogui galvos skausmas nepraeina ilgą laiką, jeigu jis jaučia svaigulį arba vemia – tokiu atveju reikia skubiai keliauti į priimamąjį, kadangi tai gali būti saulės smūgis.

Venkite saulės

Jeigu jau kartą teko patirti nemalonius saulės sukeliamus dirginimus – kitam kartui siūlome iškart tinkamai pasirūpinti apsaugomis. Geriausia – ne tik naudoti kremą, tačiau apskritai ant saulės būti kuo mažiau. Vasaros metu net ir pavėsyje įmanoma įdegti, o ir galiausiai – jau geriau išlikti šviesesnės odos, tačiau būti sveikam ir gerai jaustis.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite