Kaip apsaugoti akis naudojant išmanųjį telefoną?

telefonai

 

Iliustracija: pixabay.com/users/dariuszsankowski-1441456/

Ilgiau žvelgdami į ekraną tikrai jaučiame, kad akys įsitempę, pavargsta, o ir patys patiriame diskomfortą. Todėl natūralu, kad labai dažnas klausimas yra tas, ar regėjimui kenkia telefonų ekranai ir kaip galėtume savo akis apsaugoti, kad sumažintume telefonų daromą neigiamą įtaką akims. O keli veiksmingi patarimai tikrai yra.

 

Pirmiausia – mankštos

Taip, tai akių mankštos. Jų gali būti labai įvairių – žvelgimas į tolį, žvilgsnio nukreipimas nuo objekto arti iki objekto toli, stiprus mirksėjimas ir daug kitų. Konkrečius pratimus pasirinkite iš jų gausos, pateikiamos virtualioje erdvėje.

Kaip dažnai tuos pratimus atlikti? Jei telefonu nepertraukiamai naudojatės ilgesnį laiką, tai po kelis pratimus tikslinga atlikti kas 20 minučių.

 

Nepamirškite mirksėti

Mes natūraliai mirksime. Bet yra teiginių, kad žvelgdami į ekraną ir susikoncentravę į vaizdą jame neretai mirksime net tris kartus rečiau. O mirksėjimas akims yra būtinas, siekiant išvengti jų džiūvimo bei diskomforto. Tad nuolat priminkite sau, kad turite natūraliai mirksėti. Jei visgi akys sausėja, verta naudoti taip vadinamas dirbtines ašaras.

 

Mėlynai šviesai – NE

Ši šviesa ypač verčia akis įsitempti, todėl tikrai vargina. Taigi jei telefonas turi galimybę ją išjungti, tą padaryti verta, ypač jei prietaisu naudojatės prieš miegą. Paprastai nauji Xiaomi, Samsung, https://www.bite.lt/google-telefonai ir kiti tokią funkciją turi.

Tiesa, tikslinga sumažinti ir paties ekrano ryškumą, nes kuo intensyvesnis ryškumas, tuo didesnė įtampa akims.

 

Saugus atstumas

Nelaikykite telefono ekrano labai arti prie akių – optimalus atstumas tarp akių ir telefono ekrano yra ne mažesnis kaip 16 centimetrų. Šiuolaikinių telefonų ekranai dideli, o raiška stulbinanti, todėl didesnis atstumas tikrai neturėtų sukelti diskomforto.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!