Kokie papildai padės greitai numesti svorio?

pre workout papildai

Daugelis įpratę manyti, kad kelią į liekną ir gražų kūną reikia įveikti: alinančios treniruotės, griežti mitybos apribojimai, sudėtingas kalorijų skaičiavimas. Kad kelias į geriausią formą būtų kuo patogesnis ir efektyvesnis, reikalingas integruotas požiūris: sveikas miegas, teigiamos emocijos, subalansuota mityba iš kokybiškų produktų ir vitaminų vartojimas.

Kai laikotės dietos, maistinių medžiagų, patenkančių į organizmą kartu su maistu, kiekis mažėja. Dėl to gali pablogėti nuotaika, išvaizda, atsirasti per didelis alkio jausmas. Vartodami vitaminus, pre-workout papildus paspartinsite medžiagų apykaitos procesus organizme, efektyviau deginsite riebalus, palaikysite viso organizmo žvalumą ir gerą sveikatą.

Lieknėjimo būdai merginoms

1. Lipotropai. Tokių riebalų degintojų veikimo mechanizmas pagrįstas gebėjimu pagreitinti medžiagų apykaitos procesus, kurių metu deginami riebalai. Labiausiai žinomas lipotropas yra L-karnitinas. Sportuojant ir laikantis dietų, tai skatina intensyvų riebalų deginimą ir jų pavertimą energija aktyviam gyvenimui.

L-karnitinas ypač gerai veikia kartu su alfa-lipoine rūgštimi, kuri padidina jo efektyvumą 10-15%. Be to, kartu šios medžiagos padeda įveikti „plato efektą“, kai papildomi kilogramai nustoja pasišalinti, nepaisant intensyvių treniruočių ir dietos.

2. Termogenika. Jie pagreitina medžiagų apykaitą padidindami šilumos gamybą. Todėl juos vartojant kūno temperatūra gali pakilti 0,5–2ºС. Termogenikoje gali būti įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, kofeinas, guarana, sinefrinas, kajeno pipirų ekstraktas, L-tirozinas.

Beje, riebalų degintojai puikiai derinami su omega-3 rūgštimis. Jie padeda deginti sočiuosius riebalus organizme, padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį, taip pat turi apsauginį poveikį širdžiai ir kraujagyslėms.

Baltymai yra mūsų raumenų „statybinė“ medžiaga

Tačiau jie atlieka ir daugybę kitų gyvybiškai svarbių funkcijų. Todėl, jei jūsų racione yra mažai baltymų, organizmas neturės kito pasirinkimo, kaip tik „išgauti“ juos iš savo raumenų audinio. Ir to negalima leisti!

Be to, baltyminiai kokteiliai ar batonėliai puikiai numalšina alkį ir ilgesniam laikui nei angliavandeniai. Todėl jie dažnai naudojami užkandžiavimui arba kaip vieno ar kelių patiekalų pakaitalas.

Baltymams pasisavinti mūsų organizmas reikalauja 30% daugiau energijos nei angliavandenių „gauti“. Organizmas pradeda jį gaminti, intensyviai degindamas riebalinį audinį.

BCCA arba kitaip aminorūgštys

BCAA naudojimas intensyviu „riebalų deginimo“ laikotarpiu leidžia prarasti daug mažiau raumenų audinio ir padeda greičiau atsigauti po treniruotės. Be to, BCAA prisideda prie insulino koncentracijos kraujyje normalizavimo, o tai teigiamai veikia angliavandenių apykaitą.

Stipriosios lyties atstovai nori ne tik numesti svorio, bet ir priaugti raumenų masės

Tuo pačiu metu pats treniruočių procesas vyrams dažniausiai būna intensyvesnis.

Todėl, be riebalų degintojų, juos ypač gali dominti ištvermę didinantys produktai (pavyzdžiui, specialūs kompleksai prieš treniruotę), taip pat baltymai su skirtingu įsisavinimo greičiu, užtikrinančiais aktyvų raumenų augimą.

Kadangi jau kalbėjome apie riebalų degiklius, atkreipsime dėmesį į kompleksus prieš treniruotę ir šiek tiek praplėsime žinias apie baltymus.

Kreatinas bei L-argininas

Jie pagerina treniruočių efektyvumą. Tokioje sportinėje mityboje dažnai yra organizmui būtinų vitaminų, mikroelementų ir kitų natūralių komponentų. Pavyzdžiui, L-argininas ir kreatinas.

Pirmasis komponentas padeda pagerinti kraujotaką ir raumenų audinio mitybą, o antrasis – pagreitina raumenų augimą, padidina jų jėgą, taip pat žymiai padidina ištvermę treniruočių metu.

Greiti, lėti baltymai bei multiproteinas

„Greiti“ baltymai. Tai yra baltymai, kuriuos organizmas greitai pasisavina (pavyzdžiui, išrūgų baltymai). Sportinė mityba su „greitais“ baltymais dažnai naudojama prieš pat treniruotę, taip pat ir po jos.

Mažas angliavandenių kiekis jo sudėtyje prisideda prie poodinių riebalų mažinimo, o didelis baltymų kiekis – prie aktyvaus raumenų audinio augimo.

„Lėti“ baltymai. Klasikinis tokio baltymo pavyzdys yra kazeinas. Išgėrus porciją, organizmas jį gali pasisavinti per 6-8 valandas. Todėl šiuos produktus geriausia vartoti vakare. Ir tada per visą miegą jūsų raumenys gaus reikiamą mitybą intensyviam augimui ir atsikratysite „naktinio alkio“ priepuolių.

Multiproteinas. Tokioje sportinėje mityboje yra baltymų, kurių įsisavinimo greitis skiriasi. Tai užtikrina nuolatinį nepakeičiamų aminorūgščių tiekimą raumenims treniruotės metu ir ilgą laiką po jo.

Pabaigai

Žinoma, mūsų pateiktas produktų skirstymas į „moteriškus“ ir „vyriškus“ yra labai sąlyginis. Todėl sportinę mitybą galite pasirinkti individualiai sau, atsižvelgdami į savo užduotis ir poreikius.

Šaltinis: humanperformance.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite