Menopauzės simptomai

menopauzes simptomaiMenopauzė yra kai moters kiaušidės nustoja gaminti moteriškus hormonus estrogenus (nuo jų priklauso menstruacijų ciklas, moters išvaizda, savijauta, nuotaika).

Šie pokyčiai gali prasidėti nuo 40 iki 60 gyvenimo metų, tačiau vidutinis amžius yra apie 50.
Dažnai moterys su baime laukia menopauzės, tačiau tik nuo jų priklauso, kaip šis laikotarpis ateis ir kaip su juo moteris „susitaikys“.

Žinoma, yra ir fizinių simptomų, kurie dažnai pasunkina kasdieninį gyvenimą. Tai su kraujagyslėmis ir kraujotaka susiję vazomotoriniai simptomai.

Menopauzės simptomai

Labai daug moterų skundžiasi karščio pylimo priepuoliais, kai kurios juos kenčia netgi kasdien: kaista ir rausta skruostai, kaklas, rankos, dėl to padažnėja širdies plakimas, išpila prakaitas, kvėpavimas tampa tankesnis ir sunkesnis. Visa tai neišvengiamai sukelia nuovargį.

Kitas nemalonus simptomas – prakaito priepuoliai naktį. Tai trukdo miegą, o dieną sukelia nuovargį, stresą.

Be fizinių pokyčių, moteris veikia ir psichologiniai veiksniai, įkyrios ir negatyvios mintys apie vaisingumo ir netgi moteriškumo praradimą. Dėl nervų sistemos susilpnėjimo moteris apima nerimas, kartais depresija, jos tampa dirglesnės.

Kaip jaustis geriau?

Kaip ir kiekvieno negalavimo ar fizinės būklės, sukeliančioms nemalonius pojūčius, atveju, taip ir menopauzės metu norisi kuo greičiau pasiekti nuolatinę, stabilią ir normalią organizmo būklę. Na, o kalbant paprastai, – gerai jaustis.

Menopauzės metu kiekviena moteris turėtų atkreipti dėmesį ir subalansuoti mitybą. Savaime suprantama, nerūkyti, nevartoti alkoholio, mažinti alkoholio ir aštraus maisto kiekį. Kad patenkintų kalcio poreikį, vartoti kuo daugiau jo turinčių produktų, taip pat valgyti sojos produktų, nes jie turi menopauzės periodu reikalingų fitoestrogenų.

Žinoma, nereikia pamiršti ir sporto ar bent jau pakankamo fizinio judėjimo.

Pagalba iš gamtos

Kuo toliau, tuo dažniau žmonės vietoje cheminių preparatų yra skatinami rinktis natūralius ir augalinius, kurie suteikia viską kas geriausia iš gamtos. Gali iškilti klausimas – galbūt tuomet geriau patiems pirkti ir gerti žolelių nuovirus? Žinoma, tam tikras efektas būtų pasiektas, tačiau toli gražu ne toks, kurį duoda specialistų profesionaliai suderintos ir parinktos sudedamosios dalys. Be to, ne visų žolelių ir kitų dalių galima įsigyti vaistinėse.

Taigi ir menopauzės simptomams, ir nemaloniems poveikiams malšinti mokslininkai, pasitelkę žinias bei gamtos dovanas, sukūrė specialų preparatą – Your Life Estrovital.

Šiame preparate suderintos sojos bei kudzu, kekinė blakėžudė ir spanguolių ekstraktas bei visa galybė vaistažolių – kininių arbatmedžių, cinamonų, tikrųjų imbierų, magnolijos žievės miltelių bei zizifų sėklų ekstrakto. Be vaistažolių, preparate yra B grupės vitaminų ir antioksidantų, vitamino E, seleno, chromo, kalcio ir boro.

Trumpai apie kiekvieną jų

  • Sojoje bei kudzu (vijoklinis augalas) yra estrogenų trūkumą kompensuojanti izoflavonų dienos norma (40 mg). Izoflavonai teigiamai veikia norint sumažinti karščio bangas bei naktinį prakaitavimą, o jų poveikis jaučiamas jau po 2–3 savaičių vartojimo.
  • Kekinė blakėžudė (lot.Cimicifuga racemosa) taip pat turi savybių, panašių į estrogenų. Ši žolė padeda malšinti karčio bangas, stiprius širdies plakimus, sureguliuoja kraujospūdžio svyravimus.
  • Kininių arbatmedžių, cinamonų, tikrųjų imbierų, magnolijos žievės miltelių bei zizifų sėklų ekstrakto derinys veikia raminamai ir puikiai veikia esant nuotaikos svyravimams, dirglumui, nerimui, jaučiant įtampą ar diskomfortą krūtinėje.
  • Spanguolių ekstrakte esančios medžiagos yra reikalingos šlapimo takų gleivinei nuo bakterijų apsaugoti, kadangi menopauzės metu ji lengviau pažeidžiama. Apsaugojus gleivinę nuo bakterijų, nuo infekcijos apsaugomi šlapimo takai.
  • Kalcis ir boras (jo yra tik kai kurių kalnų upių vandenyje) – mineralinės medžiagos, saugančios nuo lėtinių sąnarių ligų progresavimo. Boras, veikdamas inkstus, apsaugo nuo kalcio ir magnio netekimo, kadangi stabdo jų išsiskyrimą su šlapimu. Be viso to, dėl savo uždegimą slopinančių savybių saugo sąnarius.
  • Na, o preparatą vartoti daugiau nei paprasta – tereikia išgerti vieną tabletę per dieną, geriausia dienos viduryje, užgeriant vandeniu. Esant labai stipriems simptomams, galima vartoti po dvi tabletes per dieną.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!