Darnaus vaiko vystymosi pagrindas – sveikas miegas

minkšti kampai Kiekvienam tėvui svarbu, kad vaikas būtų sveikas ir tinkamai vystytųsi. Tuo reikia rūpintis nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių. Darnaus fizinio, psichinio ir emocinio vystymosi pagrindas – sveikas miegas.

Kad nuo vaikystės nekiltų problemų su stuburu, miegui reikia rinktis ortopedinius čiužinius bei patikimus minkštus kampus. Jie turi tvirtą laikymo rėmą. Be to, šie čiužiniai yra patogūs, ant jų lengva užmigti. Jų pagalba vaikai nuo mažens mokosi išlaikyti laikyseną.

Renkantis, ant ko miegoti vaikui, verta atsižvelgti į pagrindinius niuansus:

  • amžius;
  • sauga;
  • vaikų kambario dydis;
  • kambario dizainas.

Miego privalumai ir trūkumai

Nuo gimimo kūdikis turėtų įsigyti specialią lovelę. Jame yra aukšti turėklai ir judesio ligos mechanizmas. Dažnai šiose lovose yra patalynės stalčiai, lentynos, persirengimo stalas.

Jie yra patogūs mamoms ir kūdikiams. Taip pat geriau pasirinkti ortopedinį čiužinį. Miegoti ant tokios lovos rekomenduojama nuo gimimo iki 3 metų.

Lovos vaikams

Sulaukus tokio amžiaus, lova vaikui turi būti pakeista. Renkantis baldą svarbu atsižvelgti į vaikų kambario dydį. Lova užima šiek tiek daugiau vietos, todėl gali pavogti laisvos vietos žaidimams ir mažyliui skirta veiklai.

Vaikams iki 10 metų svarbu pasirinkti saugią lovą. Kad vaikas sapne nekristų ir nesusižalotų, būtina pasirūpinti miegamąja vieta su buferiais. Jei manoma, kad lova turi būti pastatyta prie sienos, tuomet reikia atsižvelgti į tai, kad kūdikis sapne gali prisiglausti prie jos ir sušalti. Išsikišę baldų kampai turi būti suapvalinti, tai taip pat apsaugos vaiką nuo nenumatytų traumų.

Ortopedinio čiužinio atramai galite pasirinkti rėminį lovą. Jo naudojimas sustiprina gydomąjį ir profilaktinį poveikį laikysenai. Ši lova leidžia tolygiai paskirstyti kūno svorį ir palaiko stuburą.

Sofos vaikams

Jei sofa pasirenkama kaip lova vyresniam nei 3 metų vaikui, tuomet reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių taisyklių. Sofa gali būti naudojama ne tik miegui.

Jokiu būdu neturėtumėte rinktis baldų, sudarytų iš atskirų pagalvių. Neramaus miego metu jie gali atsiskirti, išskristi. Kūdikis visą naktį gali miegoti nepatogioje padėtyje ir nepakankamai išsimiegoti. Sulankstoma sofa turėtų būti su patogiais sulankstymo mechanizmais, tai leis vaikams patiems ištiesinti ir išvalyti lovą.

Vaikų sofa turi būti minkšta, be aštrių kampų. Medžiaga jai turi būti parinkta maloni, šilta. Oda ar arpatek jokiu būdu neveiks. Tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad medžiaga neturėtų būti lengvai nešvari ir lengvai valoma. Pageidautina, kad nebūtų stiprus odos įtempimas.

Mažesniems vaikams patartina įsigyti sofas su statiniais arba atlenkiamais šonais. Tai neleis užmigti. Taip pat galite pasiimti „augančią“ sofą. Jo dizainas numato, kad vaikas auga augant.

Jei lova gali būti naudojama tik miegui, tai sofa šiuo atžvilgiu yra praktiškesnė. Dienos metu jis užima mažiau vietos ir gali būti naudojamas žaidimams, poilsiui. Tačiau lankstymo ir išskleidimo procesas baldus susidėvi daug greičiau. Ištraukiami mechanizmai gali tapti netinkami naudoti ir teks visiškai pakeisti dalis ar baldą.

Bonusas

Kitas sprendimas organizuoti lovą mažoje erdvėje bus vaikų kombinuotas kampas.

Apibendrinant

Taigi, kokie baldai geriausiai tinka vaikui? Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra. Čiužinius lovoms ir rėmus sofoms geriau rinktis ortopedinius. Gamintojai siūlo didelį formų ir spalvų pasirinkimą, tarp kurių tikrai yra kažkas, kas tiktų jūsų vaikui. Tačiau prieš pirkdami įsitikinkite, kad baldai:

  • patvarus ir atlaikys aktyvius vaiko žaidimus;
  • aukštos kokybės ir pagamintos iš natūralių medžiagų;
  • neslepia vietos vaikų kambaryje;
  • tinka bendrai kambario dizaino kompozicijai.

Šaltinis: baldaiska.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite