Bronchitas – simptomai, rizikos faktoriai ir prevencija

Bronchitas

Bronchitas – tai plaučiuose esančių bronchų gleivinės uždegimas kuris pasireiškia kaip antrinė liga, po susirgimo paprastu peršalimu.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jokio pavojaus nėra ir greitai pasveiksite, tačiau laiku nesiimant reikalingų veiksmų, gali tekti ne tik papildomai kankintis bet ir visiškai nusilpti.

Straipsnyje pateikiame pagrindinius bronchito simptomus, jo rizikos faktorius bei kaip apsisaugoti nuo sukeliamų bakterijų.

[toc]

Bronchito simptomai

  • Stiprus kosulys
  • Skreplių kaupimasis (gelsvos arba baltos spalvos)
  • Nuovargis
  • Dusulys
  • Krūtinės ertmės diskomfortas
  • Nedidelis temperatūros pakilimas

Su tinkama priežiūra šios ligos simptomai paprastai praeina per 7-10 dienų.

Jeigu kosėjate jau daugiau nei 3 mėnesius, kartu jaučiate stiprius kūno bei galvos skausmus greičiausiai sergate ūmine bronchito forma. Išsamiau apie ūminį bronchitą bei jo gydymą skaitykite čia.

Ligos sukelėjai

Medicinos ekspertai kaip bronchito priežastis įvardina tą patį virusą kuris sukelia peršalimą – tai yra gripo arba influenza virusą.

Antibiotikai šio susirgimo atveju nepadės, kadangi ligonio imunitetas susirgimo atveju ir taip yra silpnas. Tokio pobūdžio medikamentai tik dar labiau nusilpnins jus.




Rizikos faktoriai

Rūkymas – Vienas iš dažniausių rizikos faktorių dėl kurių sergama bronchitu yra rūkymas. Silpstant plaučiams kaupiasi cheminių medžiagų sluoksniai ir didėja rizika iš karto susirgit ūmine ligos forma. Nešvarus aplinkos oras ar įkvėptos nuodingos dujos, taip pat gali pakenkti organizmui.

Silpnas imunitetas – jei neseniai sirgote ar turite netinkamus mitybos įpročius jūsų organizmas silpsta ir tokiu atveju taip pat rizikuojate susirgti bronchitu.

Pavojai darbo aplinkoje – jei darbo metu susiduriate su cheminėmis medžiagomis, tekstile, mediena

Kaip apsisaugoti?

  • Nerūkykite. Tai, ko gero didžiausias ligos sukelėjas dėl nuolatos nuodijamų ir nusilpusių plaučių.
  • Vakcinuokitės. Tinkama vakcina ne tik suteiks organizmui anti-bakterijų, tačiau ir bendrai stiprins įmunitetą.
  • Plaukite rankas. Elementaru, tačiau, net ir tokie paprasti higienos įpročiai prisidės prie organizmo apsaugos.

Ką daryti jeigu ligą įvekti pačiam darosi sunku?

Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į daktarą. Ūminė bronchito forma gali reikšti itin silpną organizmą, kuris sirgs nuolatos ir liga nepraeis. Tik tinkama medicininė ekspertizė padės geriausiai išsiaiškinti jums tinkamiausius gydymo metodus ir prevenciją atetyje.



Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 3.5 / 5. Balsų skaičius: 8

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!