Kas yra bipolinis sutrikimas (bipolarinė depresija)

Kas yra bipolinis sutrikimas

Bipolinis sutrikimas ( kitaip vadinamas bipoliarinė depresija ) yra liga, kurią sukelia hormonų ir neurotransmiterių disbalansą smegenyse. Tai gali sukelti žmogui rimtų nuotaikos svyravimų, kurie gali pasireikšti kaip aukštesnės nuotaikos, vadinamos manija ar hipomanija, ir žemesnės nuotaikos, vadinamos depresija.

Bipolinis sutrikimas dažniausiai pasireiškia jaunesniems nei 30 metų žmonėms, ir ji gali paveikti abi lyčių grupės. Liga gali būti paveldima, tačiau jos išsivystymui taip pat gali prisidėti kiti veiksniai, tokie kaip stresas, traumos ar psichologinės problemos.

Bipolinės depresijos simptomai gali skirtis kiekvienam individualiai ir gali pasireikšti skirtingais intensyvumu. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra nuotaikos svyravimai, kai žmogus gali patirti didelį euforijos ir aistros bangą, po kurio seka sunki depresija ir bejėgiškumo jausmas. Šie simptomai gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių, ir jie gali būti sunkiai valdomi.

Bipolarinės depresijos gydymas gali apimti daugelį metodų, įskaitant vaistus, psichoterapiją ir gyvenimo būdo pokyčius. Vaistai gali padėti stabilizuoti nuotakią.

Bipolinio sutrikimo požymiai

  1. Nuotaikos svyravimai, kai žmogus patiria didelį euforijos ir aistros bangą, po kurio seka sunki depresija ir bejėgiškumo jausmas.
  2. Energijos svyravimai, kai žmogus gali patirti didelį aktyvumo ir darbštumo bangą, po kurio seka nuovargis ir letargija.
  3. Mąstymo sutrikimai, kai žmogus gali patirti perdėtą optimizmą, rizikingus sprendimus ir neadekvačius elgesio pokyčius.
  4. Socialinių ir emocinių svyravimų, kai žmogus gali patirti perdėtą socialinę aktyvumą, įsiutimą ir agresiją.
  5. Pusiausvyros sutrikimų, kai žmogus gali patirti galvos svaigimą, pykinimą ir nerimą.
  6. Kognityvinių sutrikimų, kai žmogus gali patirti problemų su koncentracija

Bipolinio sutrikimo gydymas

biopolinis sutrikimas

Bipolarinės depresijos gydymas yra svarbus, nes liga gali turėti rimtų pasekmių žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei. Gydymas gali apimti daugelį metodų, įskaitant vaistus, psichoterapiją ir gyvenimo būdo pokyčius.

Vaistai yra vienas iš pagrindinių gydymo būdų bipolarinei depresijai gydyti. Vaistai gali padėti stabilizuoti nuotaiką ir sumažinti simptomus, tačiau jie gali turėti šalutinių poveikių ir reikalauti ilgalaikio vartojimo. Dažniausiai naudojami vaistai bipolarinei depresijai gydyti yra antidepresantai, stabilizatoriai ir antipsichoziniai vaistai.

Psichoterapija yra kitas svarbus gydymo būdas bipolarinei depresijai gydyti. Psichoterapija gali padėti žmogui suprasti ir valdyti savo jausmus, mąstymą ir elgesį, o specialistas padės surasti geriausią strategiją pasiekti vidinę harmoniją.

Galiausiai vertėtų paminėti ir gyvenimo būdo pokyčius.

Prie geresnės savijautos  gali ženkliai prisidėti pakeista kasdienė mityba. Nors griežtos dietos taisyklių čia nėra, svarbu rinktis produktus kurie pasižymėtų geru maistingumu ir leistų jums pasijusti geriau. Verta paminėti daržoves, neriebią mėsą, lastelieną ir t.t.

Taip pat itin svarbu reguliariai sportuoti. Bent elementarūs fiziniai pratimai ženkliai prisidės ne tik prie geresnės nuotaikos, mažiau patiriamo streso, tačiau taip pat ir naudingųjų hormonų organizme gamybos. Pradėkite po truputį, bent nuo aktyvesnio vaikščiojimo kasdien. Kaip teigia ekspertai, idealiausia jei fiziškai aktyvūs per dieną būname bent 30 minučių.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai kas yra bipolinis sutrikimas (bipolarinė depresija), pagrindinis jo požymius ir kokie yra įmanomi gydymo būdai. Šis sutrikimas gali ženkliai paveikti kasdienį žmogaus gyvenimą, todėl būtina pasirūpinti tinkamu gydymu norint išlaikyti gerą gyvenimo kokybę.

Nors geriausiai šias problemas padėti išspręsti gali tik kompetentingas medicinos specialistas, galime ir patys sau padėti geriau maitindamiesi ir sportuodami.

 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite