Ar dantų tiesinimas – tik vaikams?

Kreivai augant dantims paauglystėje ir vaikystėje, dažnai į tai tiesiog nekreipiame dėmesio. Juk ką padarysi, motulė gamta iškrėtė keletą išdaigų ir apskritai, nė vienas iš mūsų nesame tobuli. Tačiau ar tikrai toks mentalitetas teisingas?

Neteisingo sąkandžio keliamas diskomfortas ir sukeliami psichologiniai bei fiziniai sunkumai – puikiai mokslinėje literatūroje aprašyti dalykai.

Žmonės kenčiantys tokias problemas kur kas mažiau pasitiki savo jėgomis, natūraliu žavesiu, o kartais yra priversti imtis net ir drastiškų sprendimų – nuolatinis burnos užsidengimas šnekant arba apskritai vengimas šypsotis.

Dantų tiesinimas Šiame straipsnyje aprašysime paslaugą, kurią dažniausiai girdime teikiamą vaikams – dantų tiesinimas arba ortodontija Vilniuje.

Klausiate kodėl tai aktualu suaugusiam? Priešingai nei sklandantis mitas, ši paslauga yra puikiai tinkanti ir vis dažniau atliekama suaugusiam žmogui.

Taigi šiandien, apie dantų tiesinimą suaugusiam žmogui.

Dantų tiesinimas suaugusiam žmogui

Lig šių dienų sklando mitas, jog jeigu nesirūpinai ar tavo tėvai vaikystėje nepasirūpino taisyklingu sąkandžiu, nieko negalima padaryti ir su netaisyklingai suaugusiais dantimis teks gyventi visą likusį gyvenimą.

Tačiau tai nėra tiesa.

Dabartinių laikų ortodontinės technologijos yra pažengusios tiek, jog sprendimų galima rasti ne tik jaunimui, tačiau ir suaugusiems žmonėms.

Neretai odontologai susiduria su tokia situacija, jog 40 ar 50 metų amžiaus sulaukusius pacientus galima maloniai nustebinti informuojant juos, jog net ir tada nėra vėlu susitvarkyti ir turėti puikiai atrodančią šypseną.

Tačiau labiausiai suaugusius žmones žavintis dalykas ko gero yra pats rezultatas. Po sėkmingos dantų tiesinimo procedūros jie labai greitai supranta, kiek diskomforto kreivi dantys ir neteisingas sąkandis jiems iš tikrųjų kėlė.

Apskritai galima sakyti, jog gyvenimas tiesiog drastiškai pagerėja. Vėl po daugelio metų vėl galima šypsotis pilnu pasitikėjimu, atsikratoma ir kitų problemų susijusių su dantimis. Kaip pavyzdys, apart akivaizdžios psichologinės naudos, žmonės greitai pastebi, jog geresnė yra ir bendra jų burnos higiena bei būklė.
Tai priveda prie to, jog žmogus vėl gali sėkmingai džiaugtis gyvenimu, kaip tai darė anksčiau.

Procedūra, kuri yra tiesiog nepastebima

Daugelis ortodontų neslepia ir atvirai pasakoja apie tai, kodėl didžioji dalis suaugusių vis dar nėra linkusi išbandyti tokios procedūros. Viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, jog daugumai žmonių nepatinka įsivaizduojamas tradicinis dantų tiesinimas: ryškios plokštelės ar breketai, kurie aplinkiniams žmonėms signalizuotų, jog žmogus bando tiesintis dantis.

Šiuolaikinėje medicinoje, kaip įprasta daugelyje sričių, jau yra atsiradusių nemažai alternatyvių sprendimų. Vienas iš populiariausių – nematomos (skaidrios) kapos, kuri leidžia kiekvienam pacientui sėkmingai atlikinėti dantų tiesinimo procedūrą praktiškai nepastebimai naudojant švelnų ir efektyvų metodą.

Tiesa, prieš imantis tokios procedūros, ortodontas privalo atlikti ir keletą tyrimų. Vienas iš pagrindinių testų – tai kompiuterinė termografija atliekama 3D modelio pagrindu, leidžianti tinkamai įvertinti paciento burnos būklę ir parengti tinkamiausią ortodontinio gydymo metodologiją.

Projekcijos dėka, net pats pacientas turi galimybę matyti kaip realiai keisis jo dantų ir sąkandžio formas. Na, o pagal modelius kartu bus pagaminami ir patys breketai. Juos atitinkamai reikia keisti kelias savaites, pagal konkrečius nurodymus kurie pacientui yra pasakomi gydytojo.

Verta pabrėžti, jog breketai yra pagaminami iš anksto. Tai reiškia, jog taupomas jūsų laikas, o kartu bus iš mažiau apsilankymų pas gydytoją. Taigi, ši procedūra yra daroma kur kas paprasčiau nei jums gali pasirodyti.

Pabaigai,

Straipsnyje aptarėme dantų tiesinimo procedūrą. Priešingai nei mano daugelis, tokią procedūrą galima laisvai atlikinėti ir suaugusiam žmogui. Metas ir vėl pradėti džiaugtis sąkandžiu bei šypsena!

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 7

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite