Obstrukcinis bronchitas – Ką būtina žinoti?

Bronchito rentgeno nuotrauka

Obstrukcinis bronchitas – tai ūmi bronchito forma pasižyminti pastoviomis kvėpavimo problemomis.

Kadangi tai chroniška liga, tai reiškia, jog sergantis organizmas nuolatos silpsta ir ligos sukeliami simptomai stiprėja.

Šiame straipsnyje sužinosite apie šios ligos rūšis, simptomus, pagrindines susirgimo priežastis, rizikos faktorius bei kokios prevencijos priemonių galite imtis.

[toc]

Ligos rūšys

Obstrukcinis bronchitas būna dviejų formų:

Chroniškas bronchitas – susirgimo metu kaupiasi itin daug skreplių dėl plaučių bronchų uždegimo.

Didelis skreplių kiekis užkemša bronchus, o tai priveda prie nuolatinio kosulio ir dusulio kuris greitai nepraeina ir periodiškai kartojasi. Šiai ligos formai reikia profesionalios medikų pagalbos – namuose to neišgydysite.

Emfisema – kita ūmi forma, pasižyminti plaučių alveolių pažeidimu. Tai trukdo į organizmą patekti pakankamui kiekiui deguonies, todėl taip pat jaučiamas dusulys. Tokiu atveju taip pat privalu kreiptis į daktarą.

Simptomai

  • Dusulys (ypač atliekant aktyvią fizinę veiklą)
  • Švokštimas
  • Krūtinės sunkumas
  • Energijos trūkumas
  • Periodiškas ir sunkus kosulys
  • Patinimai kulkšnyse, kojose, pėdose.
  • Lūpų arba panagių pamėlynavimas (cianozė).

Plačiau apie simptomus skaitykite čia

Pagrindinės susirgimo priežastys

Dažniausia ligą sukelianti priežastis yra rūkymas. Cigaretėse bei tabake esantys nuodingų cheminių elementų mišiniai padengia plaučius ir užkemša alveoles, kas priveda ne tik prie silpnesnių plaučių, tačiau ir organizmo išsekimo apskritai.

Nuolatinis susidūrimas su pavojingomis cheminėmis medžiagomis bei dujomis darbo ar namų aplinkoje, taip pat prisideda prie organizmo žalos.



Rizikos faktoriai

Tabako dūmai – jei rūkote ilgai ir nuolatos, stipriai rizikuojate susirgti dėl silpstančių plaučių. Susirgimo rizikos kiekis priklauso nuo to, kaip dažnai rūkote ir kokiais kiekiais. Itin pavojinga tiems žmonėms kurie serga astma, nes jų organizmo oro takai ir dar labiau pažeidžiamesni.

Cheminės medžiagos – darbo ar namų aplinkoje sutinkamos cheminės medžiagos, dujos taip pat prisideda prie susirgimo. Norint apsisaugoti, yra būtina laikytis visų saugumo reikalavimų tiek darbe, tiek namie.

Amžius – Obstruckinio bronchito simptomai vystosi lėtai, per didelius laiko tarpus. Dažniausia jie pradedami jaustis būnant virš 40 metų amžiaus ir nuolatos susiduriant pavojingomis medžiagomis.

Genetika – Atsižvelgus į tam tikrą individo genetiką, jam rūkant turint genetinį išsigimimą, rizika susirgti taip pat didėja.

Prevencija

Jeigu rūkote pastoviai ir daug – meskite tuoj pat. Ilgo rūkymo pasėkmės gali privesti ne tik prie pastovaus bronchito, tačiau ir gyvybei pavojingų ligų. Jeigu jums sunku mesti, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris jums suteiks patarimų.

Na o tiems kas susiduria su dideliais kiekiais cheminių medžiagų darbo metu, privalote būti informuotas apie tai kaip save apsaugoti. Tai gali būti darbinės kaukės, periodiškas patalpų vėdinimas ar higienos laikymasis.

Visa tai padės jums apsisaugoti ir sumažins rizikos faktorius paminėtus prieš tai.



Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 4.1 / 5. Balsų skaičius: 24

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite