Kefyro dieta – sveika ir naudinga

kefyro dieta

Kefyro dieta – kas tai yra?

Kefyro dieta – tai viena populiariausiu, pasaulyje gerai žinoma ir plačiai vartojama dieta. Šios dietos pagalba galite lengvai atsikratyti nereikalingų kilogramų, patobulinti kūno linijas, o svarbiausia – ši dieta nealinanti organizmo nei kitos panašaus principo dietos.

Kefyro dieta ne tik padeda numesti svorio, bet ir papildo žarnyną kefyre esančiais probiotikais, kurie yra labai vertingi siekiant subalansuotos organizmo veiklos.

[toc]

Kodėl kefyras naudingas organizmui?

Probiotikai, tai gerosios žarnyno bakterijos, kurios padeda palaikyti tinkamą žarnyno mikroflorą, apsaugo nuo “blogųjų” bakterijų poveikio ir palaiko gerą žmogaus savijautą. Geros mikrofloros palaikymas padeda ne tik išvengti žarnyno ligų, bet taip pat apsaugo ir širdį.

Reguliarus maisto produktų su probiotikais vartojimas (pavyzdžiui kefyro ar jogurto) gerina virškinimą, gretina medžiagų apykaitą, mažina blogojo cholesterolio kiekį ir tuo pat metu didina gerojo bei turi antivėžinių savybių. Moterims kefyro nauda dar didesnė, jis ne tik stiprina imunitetą, bet ir palaiko bendrą sveikatos būklę bei leidžia išlaikyti jaunystę ilgiau.

Kam skirta kefyro dieta?

Kefyro dieta skirta vyrams ir moterims, norintiems pagražinti savo kūno linijas, numesti nereikalingus kilogramus bei įtilpti į mažesnio dydžio rūbus. Taip pat ši dieta skirta tiems, kurie norėtų jausti lengvumo jausmą, būti mažiau “išsipūtę” ar papildyti savo organizma didžiulę porcija gerųjų bakterijų.

Kefyras naudingas organizmui ir mažai kaloringas, todėl šios dietos rezultatai pastebimi išties greitai, tačiau tokio valgiaraščio pasirinkimo nesiūloma žmonėms, kuriu organizmas, imunitetas nusilpęs, tiems, kurie serga gastritu ar kenčia nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo, tiems, kurie žada tokio rėžimo laikytis ilgiau nei 7 dienas, nes dietos meniu sudarytas iš labai mažo kiekio ir įvairovės maisto produktų.

Kas sudaro kefyro dietos maisto planą ir kokie jos principai?

Pagrindinis šios dietos produktas – kefyras, kurio per dieną reikia išgerti 1,5l. Šį gėrimą papildyti turėtų tokie produktai kaip ryžiai, grikiai, varškė, virta vištienos krūtinėlė, vaisiai ir svarbiausia – vanduo. Visi maisto produktai turėtų būti paruošti be druskos, riebalų taip pat reiktų vengti kepto maisto.

Visiškai atsisakyti produktų pagamintų iš miltų ir saldumynų. Labai svarbu nepamiršti, kad kefyras nėra vandens pakaitalas ir jo neatstoja, todėl būtina kiekvieną dieną išgerti tinkamą kiekį vandens ir laikantis dietos visiškai atsisakyti tokių gėrimų kaip kava ar juoda arbata. Laikantis kefyro dietos svarbu valgyti dažnai ir nedideliais kiekiais, kad pasotintumėte alkio jausmą greitai ir neleistumėte organizmui per daug išalkti.

Dietos eiga – valgiaraštis

[sociallocker]

Pirmoji diena – ryžiai virti be druskos ir kefyras

Antroji diena – virtos grikių kruopos ir kefyras

Trečioji diena – varškė ir kefyras

Ketvirtoji diena – virta vištienos krūtinėlė ir kefyras

Penktoji diena – orkaitėje keptos ar virtos bulvės ir kefyras

Šeštoji diena – galime gerti tik vandenį (tai bus jūsų organizmo iškrovos diena)

Septintoji diena – vaisiai (tik ne bananai ar kiti vaisiai, turintys daug cukraus) ir kefyras.

[/sociallocker]

Skirtingi šios dietos variantai siūlo skirtingą dienų ir miasto produktų išdėstymą, todėl jūs galite nuspręsti nuo ko pradėti ir pasirinkti savo organizmui geriausią variantą.

Kiekvienos dienos privalumai

Visų dienų maisto produktai yra parinkti taip, kad jūs ne tik atsikratytumėte nepageidaujamo svorio, bet tuo pačiu ir gautumėte visas organizmui reikalingas medžiagas. Taigi, kiekviena diena turi savo privalūmų:

Vaisių diena – ši diena puikiai tinka pirmąjai arba paskutiniąjai dietos dienai.Pradėdami nuo jos paruošite savo organizmą pasikeitusiai mitybai. Vaisiai turi daugybę mineralinių medžiagų ir vitaminų, o tai labai tinka dietos pradžiai. Vaisiais užbaigdami dietos savaitę paruošitę organizmą grįžimui prie normalaus maisto rėžimo ir suteiksite organizmui didelį kiekį naudingų medžiagų ir vitaminų iškart po to, kai visą savaitę jis jų gavo mažiau.

Bulvių diena – bulvės suteikia organizmui reikalingą angliavandenių kiekį, o valgomos kartu su kefyru jos reikiamai pasotins jūsų alkio jausmą ir sulaikys nuo papildomo noro valgyti kažką riebaus ( jei valgyti vienas bulves sunku – galite pagardinti jas nedideliu kiekiu sviesto).

Kruopų dienos – net ir mažos porcijos suteikia sotumo jausmą, reikalingas maistines medžiagas. Puikiai tinka dietos pradžiai, kai organizmas dar turi prikaupęs didelį kiekį medžiagų iš anksčiau ir lengviau atsisakyti visų “blogų” produktų.

Varškės ir vištienos dienos – šios dienos duoda didžiausią baltymų kiekį reikalingą jūsų dietos tikslui pasiekti, taip pat leidžia jaustis sočiai. Vištienos dieną geriausia daryti vidury savaitės tuomet, kai organizmas pradeda reikalauti mėsos.

Vandens diena- tai visiško organizmo išvalymo – iškrovos diena.

Jei sunku išgyventi “nepaslydus”

Jei sunku prisiversti ir apriboti savo valgymo įpročius laikantis dietos ir “nepaslysti” suvalgius saldumynų ar kito netinkamo maisto, tuomet siūlome rinktis užkandžių variantus, kurie padės numalšinti šiuos poreikius. Pirmasis jų – kefyro kokteilis. Jam paruošti tereikės sumaišyti stiklinę kefyro su šaukšteliu cinamono, imbiero ir žiupsneliu aitriosios paprikos.

Šis kokteilis ne tik padės sumažinti apetitą, bet ir padės pagreitinti medžiagų apykaitą, sureguliuoti cukraus poreikį, greičiau deginti riebalus.

Antrasis variantas – jei jaučiate, kad labai norite kažko saldaus, viena iš dietos dienų maitinkites tik kefyru ir bananais (jų per dieną galima suvalgyti net 8!), šie vaisiai ir kefyras (patartina per dieną išgerti dvi stiklines ir papildomą vieną per pietus) suteiks organizmui reikalingo kalio kiekį bei sumažins norą smaližiauti. Saldumynu norą puikiai reguliuoja cinamonas, todėl galite juo gardinti maistą, kurį valgysite dietos metu.

Kefyro dietos privalumai

Kefyro dietos laikymasis pašalina iš organizmo šlakus ir toksinus – puikiai tinka siekiant ne tik svorio numetimo, bet ir norint išvalyti organizmą. Taip pat ši dieta suteikia sotumo jausmą, pagreitina medžiagų apykaitą – priežastis kodėl šios dietos metu kilogramai tirpsta tikrai greitai.

Kefyro dieta padeda iš organizmo išvalyti susikaupusį vandenį ir druskas, dėl kurių dažnai tirpsta galūnės ir veidas. Kalcio kiekis organizme tampa subalansuotas, o žarnyno mikroflorą teigiamai paveikta – dėl to galite pamiršti visus nusiskundimus apie netinkamą virškinimą ir žarnyno veiklą.

Kefyro dietos trūkumai

Didžiausias šios dietos minusas ir sunkumas po jos grįžti į normalų rėžimą bus tiems, kurie sunkiai gali atsispirti prieš skanumynus ir toliau atsakingai prisižiūrėti savo kasdienį racioną.

Dietos savaitei pasibaigus ir toliau neprižiūrint savo mitybos numesti kilogramai gali sugrįžti ir tai padaryti net su kaupu. Taip pat, kaip ir ankščiau minėjome, šios dietos negali laikytis žmonės, kurių padidėjęs skrandžio rūgštingumas, nes kefyras gali paaštrinti jau ir taip esamą problemą.

 Kaip grįžti į normalią mitybą po dietos?

Pirmasis ir vienas pagrindinių patarimų – kefyro neišbraukti iš savo kasdienio valgiaraščio, nes tai padės ilgiau išlaikyti pasiektus rezultatus bei papildyti savo mityba žarnynui naudingais probiotikais. Labai svarbu nepamiršti, kad dietai pasibaigus ir grįžtant į normalų rėžimą reikėtų porcijas didinti palaipsniui, stebėti, kad kuo mažiau patiekalų sudarytų keptas, riebus ir saldus maistas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 3.8 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Lieknėjimas
Taip Pat Skaitykite