Japoniškos dietos privalumai bei trūkumai

Kiekvienas asmuo norintis patobulinti savo kūną, atsikratyti nereikalingų kilogramų ar tiesiog pagerinti savo gyvenimiškus įpročius gali rinktis iš begalės internete bei kitose žinių šaltiniuose siūlomų metodikų.

Viena iš jų – tinkamų valgymo įpročių arba dietos pasirinkimas.
[toc]

Jų galima rasti tikrai nemažą kiekį, tačiau japonų kilmės dieta, be jokios abejonės yra viena iš populiariausių, kurią vieni liaupsina, kiti kritikuoja.

Kadangi ši dieta, kaip ir kitos, turi tiek savo privalumų, tiek trūkumų, nutarėme juos šiandien šiame straipsnyje ir aptarti, tam, kad būtų aišku kiekvienam, ar yra verta jos įpročių laikytis.

japoniskos-dietos-privalumai-bei-trukumai

Dietos kilmė

Yra žinoma, jog šią dietą, po ilgai atliktų testų, japonų įmonė “Jaeks”, norėjusi padėti žmonėms tinkamai atrodyti. Egzistuoja keletas šių mitybos įpročių būdų, tačiau populiariausia iš jų – vadinama 13 dienų japoniška dieta. Būtent apie jos niuansus mes šiandien ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Dietos privalumai

 

Konkretūs nurodymai kiekvienam laikotarpiui

Ji turi griežtus kiekvienos iš 13 dienų valgymo nurodymus kurioje yra konkrečiai aprašomi kiekvieno dienos meniu. Čia rasite ką ir kaip valgyti per pusryčius, pietus, vakarienę. Vadinasi, valgysite pakankamai daug ir konkrečiai, turėdami aiškius reikalavimus.

Aukšto efektyvumo dieta

Kitas šios dietos privalumas, jos ji yra itin efektyvi. Per 13 dienų, tinkamai laikantis normatyvų, galite atsikratyti net 7-8 kilogramus nereikalingo svorio.

Be abejo, nereikėtų per daug savęs alinti ir jeigu manote, jog ši dieta ne jums, tuoj pat nustokite ir nesikankinkite.

Tinkamai sureguliuojama medžiagų apykaita

Per tokį trumpą 13 dienos laikotarpį organizmas įpranta pasisavinti medžiagas, pakankamai greitu būdu. Greita medžiagų apykaita, ir dietos nurodymai reiškia, jog organizmas įpras jausti balansą – mažesnio maisto kiekio jis nepriims kaip bado, o didesnio – kaip medžiagų skirtų kaupti organizme šaltinį.

Dietos trūkumai

Šios dietos negali laikyti jaunesnio amžiaus vaikai, nėščiosios moterys bei tiek žmonės kurie turi tam tikrų sveikatos sutrikimų, kaip – problemos su inkstais. Kadangi tai pakankamai griežti mitybos įpročiai, turite būti įsitikinęs, kad šiuos iššūkius sugebėsite įveikti. Na, o tam, kad tai sužinotumėte, privalote konsultuotis su specialistais.

Nesilaikant griežtų nurodymų, rezultatai gali būti neefektyvūs arba jų išvis nematysite. Apmąstykite ar tikrai esate pasiruošęs gyventi 13 dienų laikotarpį nevartodami tokių produktų kaip cukrus, druska, konditerinių ir miltinių gaminių bei alkoholio.

Nemažai daliai žmonių tai gali pasirodyti kaip per daug drastiški gyvenimo būdo pokyčiai, taigi rezultatai nebus pasiekti. Jeigu manote, kad tai – jūs, nustokite ir savęs nekankinkite.

Rezultatai

Galima teigti jog yra pakankamai aiškūs tiek šios dietos privalumai, tiek jos trūkumai. Be jokios abejonės, jūs, norėdami pasiekti maksimalių užsibrėžtų rezultatų, turite laikyti griežtų dietos normų.

Prieš pradedant įgyvendinti šios dietos planus – BŪTINA pasitarti su mitybos specialistu, kadangi tai yra itin drastiški valgymo įpročių pokyčiai, kuriuos netinkamai vartojant, galima privesti save prie rimtų mitybos sutrikimų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Lieknėjimas
Taip Pat Skaitykite