Kas yra Aleksandrito lazeris?

Grožio industrija yra viena iš sričių, kurioje technologijų dėka įvyko daugybė pokyčių. Jau nuo antikinio Egipto laikų, moterys ir vyrai daugiausia laiko užtrukdavo gražindamiesi, šalindami visus nereikalingus plaukelius.

Skustukas

1880 metais Gillette sukūrė pirmąjį skustuvą ir taip sudrebino grožio industriją. Kitas grožio pasaulį sudrebinęs įvykis buvo – plaukų šalinimas lazeriu.

1970 metais pasaulį išvydo pirmieji plaukų šalinimo lazeriu aparatai, kurie palengvino daugeliui patį plaukų šalinimo procesą ir prailgino laiką tarp procedūrų.

Tuomet atsiradusi plaukų šalinimo Aleksandrito lazeriu technologija buvo didžiausias stebuklas, kuris leisdavo ilgam pamiršti kasdien naudojamus skutimosi peiliukus ir skausmingas vaško procedūras. Technologijos nestovi vietoje ir jau dabar sukurtas naujas plaukelių šalinimo būdas šiuolaikiniais diodiniais lazeriais.

depiliacijos istorija

Palyginsime depiliacijos skirtumą Aleksandrito lazeriu ir naujausiomis technologijomis diodiniu lazeriu Sapphire 1200.  Daugiau informacijos apie Sapphire 1200 lazerio privalumus rasite čia →

Aleksandrito lazerio ir diodinio lazerio palyginimas

Renkantis procedūras klientui itin svarbu žinoti, ko gali tikėtis per ir po procedūrų, kokiu principu remiasi technologija, ką daryti ar nedaryti prieš/po procedūros, kokios galimos komplikacijos. Žemiau esančioje lentelėje matote Aleksandrito lazerio ir diodinio lazerio funkcijų ir galimybių palyginimą. Po lentele rasite išsamią šios lenteles analizę.

Anksčiau dabar

Funkcijos ir galimybės Aleksandrito lazeris Diodinis Sapphire® 1200
Apsauga nuo saulės  2 sav. prieš/po procedūros 2 dienos prieš/po procedūros
Nudegimo tikimybė vidutinė žema
Procedūros ant įdegusios odos negalimos galimos
Bangos ilgis 755nm 808 Nm
Technologija naudojama nuo 1970m. 2002m.
Šaldymas Šaltas “šūvis” -10 C

Kas yra Aleksandrito lazeris ir diodinis lazeris? 

Lietuvoje, maždaug 1995 metais, Aleksandrito lazeris buvo mažu populiariausia plaukų šalinimo technologija. Tai natūralu, nes tai buvo technologijų protrūkis grožio industrijoje, kuris suteikė galimybę ilgam ir be didelio skausmo pašalinti nereikalingus plaukelius, o panašių alternatyvų tuo metu nebuvo.

Aleksandrito lazeris ilgai buvo Olimpo viršūnėje, kol atsirado tobulesnis naujesnis diodinis lazeris, kuris yra ne tik modernesnis, bet ir saugesnis. Diodinis lazeris sumažino klientui prieš ir po procedūrų priežiūros laiką ir sudėtingumą.

Kaip veikia Aleksandrito lazeris ir diodinis lazeris?

Abu lazeriai veikia panašiu principu, tik naudoja skirtingo ilgio šviesos bangas. Plaukų epiliacija lazeriu yra plauko folikulo ir aplinkinių ląstelių, iš kurių formuojasi plaukas, sunaikinimas. Plaukuose esantis pigmentas melaninas sugeria lazerio šviesą, nuo kurios plaukas sudega. Skamba tikrai ne kaip paprasta procedūra, todėl labai svarbu pasirinkti saugią ir neskausmingą procedūrą.

Juk nei viena moteris ar vyras nenorėtų turėti nudegimų, odos spalvos pasikeitimų ar kitų problemų po grožio procedūros dėl pasenusių technologijų naudojimo šiais metais. Kaip matome iš lentelės, Aleksandrito lazeris, net naujausios kartos, naudoja 755nm šilumos energijos bangą, kai tuo tarpu diodinis lazeris naudoja 808 nm šilumos energijos bangą.

Šis, atrodytų nedidelis skirtumas bangų ilgiuose, pakeičia rezultatą. Diodinio lazerio ilgesnė banga tiksliau ir giliau pasiekia plauko folikulą ir aplinkines ląsteles, naikindami tik su plauko augimu susijusias ląsteles.

Taip pat, diodiniai lazeriai turi liečiamas šaldančias iki -10 laipsnių galvutes, kurios ne tik nuskausmina epiliuojamą vietą, bet ir nedegina odos. Kai tuo tarpu Aleksandrito lazerio iš nuotolio šaudomi freono “šalti šūviai” ir tik tuomet paleidžiamas lazeris, dėl ko kartais atsiranda smulkūs odos nudegimai.

Aleksandrito lazerio privalumai

Savo laiku pagrindinis ir svarbiausias Aleksandrito lazerio privalumas buvo ilgalaikis plaukelių pašalinimas. Dar prieš 10 metų šios procedūros rezultatai tikrai stebino. Jau po pirmos procedūros buvo matomas rezultatas – praretėję, suplonėję plaukeliai ilgainiai išnykdavo. Svarbu paminėti tai, kad siekiant efektyvaus rezultato vienos procedūros neužtenka. Kiekvienam pacientui jų skaičius yra parenkamas individualiai, tačiau 80 proc. atvejų prireikia vidutiniškai 4-6 procedūrų.

Diodinio lazerio Laser Sapphire privalumai

diodinio lazerio privalumai

Šis lazeris yra ne tik komfortiškesnis ir saugesnis klientui, nei visi pirmtakai buvę prieš jį, bet ir leidžia klientui savo laiką taupyti, neskiriant prieš ir po procedūrų daug laiko epiliuojamų kūno vietų priežiūrai.

Šiuolaikinis diodinis lazeris Laser Sapphire® 1200 gali būti naudojamas ant įdegusios odos, nereikia saugotis dvi savaites ir  jau po dviejų dienų po procedūros galima degintis saulėje, nebijant, kad pasikeis odos pigmentas. Klientui nereikia laikytis didelių apribojimų prieš procedūras.

Tai yra visiškai neskausminga procedūra, galimas dilgčiojimo jausmas. Naudojant šiuolaikinį diodinį lazerį Laser Sapphire® 1200 nudegimų tikimybė yra labai maža. Tai sąlygota tuo, kad Sapphire diodinio lazerio galvutė yra šaldoma ir pridedama prie odos. Tokiu būdu negali atsitikti odos nudegimų.

Kad pasiekti geriausių rezultatų, prireiks 4-6 procedūrų pasirinktai depiliacinei zonai, kurias reikės atlikti kas 4-7 savaites. Tačiau, priklausomai nuo individualių kliento odos ir plauko savybių, procedūrų skaičius gali koreguotis.

Ar procedūra skausminga?

Aleksandrito lazeryje įmontuota šaldymo sistema, kuri, veikiant spinduliams, vėsina odą ir taip nuskausmina procedūrą. Skausmo lygis gali priklausyti ir nuo odos jautrumo, tačiau procedūros metu gydytojai tai atidžiai stebi ir parenka geriausius metodus, kad išvengtumėte nemalonių pojūčių. Dėl to pacientas procedūros metu gali jaustis visiškai komfortabiliai.

Kaip ir minėjome anksčiau, Aleksandrito lazerio procedūrose užtikrinamas pakankamas komfortas klientui, ne jaučiamas skausmas. Tačiau lyginant Aleksandrito lazeriu ir diodiniu lazeriu atliekamas procedūras – pastarasis lenkia savo pirmtaką. Sapphire 1200 diodinio lazerio galvutė yra šaldoma ir pridedama prie odos. Tokiu būdu negali atsitikti ne tik odos nudegimų, bet ir procedūros metu jaučiamas didesnis komfortas.

Koks turi būti pasiruošimas prieš procedūrą?

Pasirinkus epiliaciją Aleksandrito lazeriu rekomenduojama bent kelias savaites prieš vengti saulės spindulių. Tad, jeigu planuojatės atostogas šiltuose kraštuose ir norite nepriekaištingos kūno išvaizdos, apie epiliaciją lazeriu reikėtų pagalvoti prieš kelis mėnesius. O smarkiai saulės palepintai odai reikėtų leisti išbalti ir atsigauti.

Tokie Aleksandrito lazerio procedūros reikalavimai iš tiesų apriboja žmogaus, norinčio atlikti procedūras, gyvenimą ir pomėgius. Diodinio lazerio technologija šį etapą sumažino nuo kelių mėnesių iki kelių savaičių.

Pasiruošimas diodinio lazerio Laser Sapphire® 1200 procedūroms apima kelis punktus. Prieš procedūrą apie 2 savaites rekomenduojama vengti / nenaudoti: savaiminio įdegio kremų ar kitokių odą dirginančių ir erzinančių kremų, nešalinti plaukų vašku. Likus 2 dienoms iki procedūros negalima degintis soliariume ar saulėje.

Be abejo, nusprendus atlikti depiliacines procedūras lazeriu – būtina pasitarti su procedūrą atliekančiu specialistu apie pasiruošimą procedūrai ir reikalavimus, kurių reikės laikytis po procedūrų, kokios galimos komplikacijos.

Ko vengti po procedūros?

Kiekvieną pacientą po procedūros asmeniškai konsultuoja specialistas, patariantis, ko reikėtų vengti ir kaip prižiūrėti odą iškart po epiliacijos. Po Aleksandrito lazerio procedūros rekomenduojama saugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių ir naudoti kremus su apsauginiais filtrais tam, kad apsaugoti odą nuo pigmentacijos. Kelias dienas susilaikyti nuo pirties ir nenaudoti kosmetikos, galinčios sudirginti odą. Naudoti raminančius arba vėsinančius kremus.

Priežiūra po procedūrų su diodiniu lazeriu Laser Sapphire® 1200 trumpesnė, nei su Aleksandrito lazeriu. Rekomenduojama saugoti lazeriu depiliuotą zoną bent 2 dienas.

Ar būna pašalinių efektų, šalinant plaukus lazeriu?

Kaip minėta anksčiau, depiliacija Aleksandrito lazeriu buvo atliekama nepriliečiant galvutės prie odos, todėl buvo tikimybė atsirasti odos paraudimams. Po plaukų šalinimo lazeriu labai retai, bet galėdavo atsirasti šašeliai ar ne didelės pūslelės, kurios dažniausiai išnykdavo per 5-7 dienas. Tamsesnio gymio žmonėms ar esant odos uždegimui, galimi odos pigmentacijos pokyčiai.

Atliekant depiliaciją su diodiniu lazeriu Laser Sapphire® 1200 galimybė patirti pašalinius efektus ar komplikacijas yra žymiai mažesnė. Galimos komplikacijos: dilgčiojimas, paraudimas, kurie praeina per kelias valandas po procedūros, taip pat nežymūs pigmento pokyčiai.

Išvada:

Aleksandrito lazeris tarnavo mums labai ilgą laiką, savo laikais jis buvo lazerių “karalius” ir be abejo jis turėjo savo privalumų.  Tai buvo viena iš geriausių plaukų šalinimo procedūrų lazeriu. Bet kaip ir visur, atsiranda naujų technologijų, kurios sukuria didesnį komfortą ir saugumą klientui.

Šiuolaikinio diodinio lazerio Laser Sapphire® privalumai tikrai akivaizdūs – saugesnis, mažiau skausmingas, trumpesnis prieš/po procedūrų priežiūros laikas, mažesnė tikimybė nepageidaujamoms komplikacijoms. Tik neseniai rinkoje pasirodžiusi technologija, jau spėjo tapti nauju klientų numylėtine.

Apie diodinį lazerį Laser Sapphire® 1200 plačiau skaityti ir išbandyti galite paspaudę šią nuorodą.

Jei esate išbandę, kurį nors iš šių lazerių, pasidalinkite savo nuomone žemiau esančioje skiltyje.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 11

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Elektroepiliacija
Taip Pat Skaitykite