Kas yra Aleksandrito lazeris?

Plaukų šalinimas lazeriu, dažnai kelia tokius klausimus, kaip: Ar skauda? Ar veiks? Kas tai? Šių dienų technologija yra pakankamai išvystyta tam, kad paneigtų mitus apie plaukų šalinimą lazeriu. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra Aleksandrito lazeris ir kaip jis veikia.

Lazerinė plaukų šalinimo procedūra. Kas tai?

Plaukų depiliacija lazeriu yra plauko folikulo ir aplinkinių ląstelių, iš kurių formuojasi plaukas, sunaikinimas. Plaukuose esantis pigmentas melaninas sugeria lazerio šviesą, nuo kurios plaukas sudega. Aleksandrito lazeriu yra efektyviausios.

Aleksandrito lazerio privalumai

Pagrindinis ir svarbiausias Aleksandrito lazerio privalumas – ilgalaikis švelnios odos efektas. Jau po pirmos procedūros rezultatas tampa matomas – plaukeliai suplonėja, praretėję, sulėtėja jų augimas, kol galiausiai visai iškrenta. Svarbu paminėti tai, kad siekiant efektyvaus rezultato vienos procedūros neužteks. Kiekvienam pacientui jų skaičius yra parenkamas individualiai, tačiau 80 proc. atvejų prireikia vidutiniškai 4-6 procedūrų.

Ar procedūra skausminga?

Aleksandrito lazeryje yra įmontuota šaldymo sistema, kuri, veikiant spinduliams, vėsina odą ir taip nuskausmina procedūrą. Skausmo lygis gali priklausyti ir nuo odos jautrumo, tačiau procedūros metu gydytojai tai atidžiai stebi ir parenka geriausius metodus, kad išvengtumėte nemalonių pojūčių. Dėl to pacientas procedūros metu gali jaustis visiškai komfortabiliai.

Koks turi būti pasiruošimas prieš procedūra?

Rekomenduojama bent kelias savaites prieš vengti saulės spindulių. Tad, jeigu planuojatės atostogas šiltuose kraštuose ir norite nepriekaištingos kūno išvaizdos, apie depiliacija lazeriu reikėtų pagalvoti kelis mėnesius prieš tai. O smarkiai saulės palepintai odai reikėtų leisti išbalti ir atsigauti.

Ko vengti po procedūros?

 Kiekvieną pacientą po procedūros asmeniškai konsultuoja specialistas, patariantis, ko reikėtų vengti ir kaip prižiūrėti odą iškart po depiliacijos. Rekomenduojame nesideginti bent dvi savaites, būnant lauke saugoti oda nuo tiesioginių saulės spindulių. Patariame naudoti kremus su specialiais apsauginiais filtrais tam, kad išvengti odos pigmentacijos. Taipogi kelias dienas susilaikyti nuo pirties bei nenaudoti kosmetikos, galinčios sudirginti odą. Elkitės su oda švelniai – palepinkite raminančiu arba vėsinančiu kremu.

Ar būna pašalinių efektų, šalinant plaukus lazeriu?

Gali būti trumpalaikių pašalinių efektų, tokių kaip odos paraudimas, kuris išnyksta per keletą valandų. Po plaukų šalinimo lazeriu labai retai gali atsirasti šašeliai ar nedidelės pūslelės, kurie išnyks per 5-7 dienas. Tamsesnio gymio žmonėms ar esant odos uždegimui, gali atsirasti odos pigmentacijos pokyčių. Šie odos pigmentacijos pokyčiai išsilygina per 3 mėnesius.

Kada nerekomenduojama atlikti plaukų šalinimą lazeriu?

Procedūra neatliekama:

  • esant odos susirgimams toje srityje, kur planuojama šalinti plaukus;
  • vartojant vaistus, kurie turi fotosensibilizuojančiu savybių (t.y. jautrinančių odą intensyviai šviesai: pvz: sulfanilamidų, sisteminių priešgrybelinių preparatų, chlorpromazino, tiazidų ir kt.)
  • nerekomenduojama atlikti procedūrą, esant organizmo polinkiui sudaryti keloidinius randus.

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėme, kas yra Aleksandrito lazeris ir kokia yra jo nauda. Nepamirškime rūpintis savo oda ir jos rūpinimosi kokybe!

 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius: