10 svarbiausių darbų planuojantiems vestuves

vestuves

Vestuvės – viena svarbiausių švenčių poros gyvenime, o kuo anksčiau pradėsite pasiruošimą, tuo daugiau pavyks sutaupyti, o, be to, patirsite ir mažiau streso. Tad kokias paslaugas svarbiausia užsakyti planuojant vestuves ir į ką atkeipti dėmesį?

  1. Bažnyčia ir/ar metrikacijos biuras. Pirmiausiai reikės suplanuoti, kur tuoksitės. Jei esate tikintys, rinksitės bažnyčią. Tačiau ne mažiau įspūdingesnę šventę surengsite ir be bažnytinės santuokos: metrikacijos biurų darbuotojai gali atvykti į tuoktuvėms pasirinktą vietą – dvarą, parką, pajūrį ar pan.

  2. Šventės tipas/formatas. Reikėtų nuspręsti, kokio tipo šventės norėsite. Gal rinksitės tik ceremoniją ir nedidelį furšetą po jos? Gal surengsite kuklią vakarienę restorane su artimaisiais, o galbūt rinksitės ištaigingą šventę kaimo turizmo sodyboje ar dvare? Apie 4 iš 5 jaunavedžių porų renkasi šventę su vakarine dalimi.

  3. Vestuvių planuotoja(-as). Vienuose straipsniuose entuziastingai patariama vestuves planuotis patiems, kituose primygtinai rekomenduojama rinktis vestuvių planuotojų paslaugas. Aišku viena: vestuvių planuotojai bendradarbiauja su paslaugų teikėjais, gauna didelių nuolaidų, tad gali atsipirkti ir visas planuotojos honoraras. Patiems planuoti šventę patariame, jei turite laiko ir mėgstate tokio tipo veiklą.

  4. Fotografas. Vos nutarę vestuvių datą, pradėkite ieškoti ir šventės fotografo. Peržiūrėkite daugybės vestuvių fotografų darbų portfolio ir pasirinkite tą, kurio nuotraukų stilius jums patinka ir atitinka šventės stilių. Daugelis gerų fotografų užsakomi net likus metams iki šventės – turėkite tai omenyje.

  5. Vakaro programa. Vėlgi, vakarinės dalies programa priklauso nuo šventės tipo. Jei rinksitės prabangią vakarienę restorane, visiškai gali užtekti vieno muzikanto, pavyzdžiui, grojančio saksofonu, pianinu ar smuiku bendram fonui sukurti. Jei rinksitės sodybą ir svečių dalyvaus daugiau, labiausiai šventę galėtų paįvairinti vakaro vedėjas ir didžėjus arba muzikantai. O gal vedėjų vaidmens imsis piršliai, tad beliks pasirūpinti smagia muzika?

  6. Šventės „vinis“ – vidurnakčio programa. Kiekviena pora nori, kad vestuvės būtų įsimintinos, todėl ieško unikalių, išskirtinių būdų šventei papuošti. Vidurnakčiui itin tinka fejerverkai, tačiau tai jau tradicinis sprendimas, o fejerverkų + lazerių kompozicija iš saliutas.lt – nauja ir netikėta. Fejerverkų ir lazerių šou papuoš ir priderinta muzika. Vidurnakčio programą patariama patikėti profesionalams – jie pasirūpins, kad reginys būtų ne tik saugus, bet ir leistų dar ilgai minėti nepamirštamą jūsų šventę.

  7. Šventės dekoras ir gėlės. Ne mažiau svarbūs vestuvių elementai – tai dekoracijos, vestuvinė floristika, bažnyčios ar vestuvių ceremonijos vietos, restorano puošimas, svečių susodinimas, vardų kortelės, stalų papuošimai ir t. t. Tad pagalvokite, kuriuos iš šių darbų patikėsite specialistams, o kuriuos atliksite patys. Pavyzdžiui, galima užsisakyti visas paslaugas, o galima bažnyčią, šventės vietą puošti ir savarankiškai, pagaminti kvietimus svečiams, stalo korteles, netgi linkėjimų knygas.

  8. Drabužiai ir šventinis įvaizdis. Itin svarbu kruopščiai pasirinkti vestuvinius drabužius. Daugelis nuotakų jau žino, kokia suknele norės pasipuošti – beliks tik nuspręsti, ar vestuvinę suknelę siūtis, ar pirkti, ar nuomotis iš salono. O jei ir nežinote, kas jums tiksliai tiktų, pakaks apsilankyti vestuvinių suknelių nuomos punkte ir pasimatuoti kelių skirtingų modelių sukneles. Jaunikiams taip pat rekomenduojama kostiumą arba pirkti, arba nuomotis. Jei ieškote išskirtinio kostiumo, pvz., baltos ar šampano spalvos, geriau rinkitės nuomą – vargu, ar dar kada apsivilksite tokį drabužį. Nuotakoms būtinai rekomenduojama atlikti bandomąją šukuoseną ir makiažą – žinosite, ar pasirinktoms specialistėms galima patikėti didžiosios dienos įvaizdį.

  9. Vestuviniai žiedai. Vestuviniai žiedai, kaip ir nuotraukos, liks ilgam, todėl juos reikia rinktis atsižvelgiant į savo stilių, norus, biudžetą ir t. t. Klasikinis pasirinkimas – auksinė juvelyrika. Prabangios juvelyrikos namai – PREMIÈRE primena, kad galite rinktis žiedus ir, pavyzdžiui, iš vis populiarėjančio volframo. Labai svarbu išsirinkti praktiškus žiedus, kuriuos mūvint būtų patogu dirbti, kurie derėtų prie aprangos ir gyvenimo būdo. Niekada nepralošite pasirinkę klasikinius vestuvinius žiedus: dėl įvairovės galima juos papuošti deimantukais ar balto aukso juostelėmis.

  10. Transportas. Kai pagrindiniai šventės akcentai jau bus sudėlioti, pagalvokite, kokiu transportu norėtumėte keliauti per vestuves – limuzinu, nuosavais automobiliais, prabangiomis ar senovinėmis mašinomis, mikroautobusu, o gal – karieta ar motociklais? Kai transporto nuomos pasiūla – tokia didelė, pasirinkti tikrai nebus sunku. Tada po truputį galėsite planuoti, kas keliaus kartu, ir dėlioti maršrutą.

Tad kuo daugiau laiko investuosite planavimui, kuo nuodugniau apgalvosite kiekvieną smulkmeną, tuo gražesnę šventę pavyks surengti.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Balsų skaičius: 6

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite