Galvos odos problemos ir paprasti būdai jų atsikratyti

Sausa galvos oda yra nereta problema daugeliui: netinkamos plaukų priežiūros priemonės, stresas bei tam tikrų vitaminų trūkumas gali paskatinti pleiskanų atsiradimą.

Norint išvengti nemalonaus niežėjimo bei pleiskanomis nusėtų drabužių būtina imtis priemonių.

Tik retais atvejais sausa galvos oda byloja apie sveikatos problemas, dažniausiai tai – sudirgintos odos ir neteisingų higienos įpročių pasekmė.

Masažas: būdas pagerinti kraujotaką ir atsipalaiduoti

Viena paprasčiausių priemonių galvos odos būklei pagerinti yra galvos odos masažas. Lengvais sukamaisiais judesiais masažuoti galvos odą galite prieš kiekvieną galvos plovimą. Šis veiksmas pagerina kraujotaką bei skatina maistinių medžiagų įsigėrimą į odą, taigi sumažina pleiskanų atsiradimo riziką bei greitina plaukų augimo procesą.

Su sausa galvos oda dažnai susiduria žmonės dirbantys streso sąlygomis, tačiau masažas padeda sumažinti galvos skausmus ir patiriamą stresą, taigi yra naudingas mūsų savijautai. Be to, norint turėti gerą odos ir plaukų būklę derėtų pasirinkti tinkamą ir plaukus tausojantį šepetį: natūralūs šeriai padeda paskirstyti odos išskiriamus riebalus ir tokiu būdu maitinti jūsų plaukus.

Be to, tokį šepetį galima naudoti galvos masažui ir norint pašalinti negyvas odos ląsteles, paskatinti odos atsinaujinimą ir sukurti optimalias sąlygas žvilgančių plaukų augimui. Egzistuoja ir specialūs šepečiai galvos odos masažui bei plovimui tuo pačiu metu, kurių forma palengvina procesą bei padeda ne tik kruopščiai išplauti galvą, bet ir skatinti kraujotaką.

Natūralūs ingredientai bei sveika mityba

Rūpintis galvos oda reikia sistemingai: šampūną bei kondicionierių rinkitės tokį, kuris tinka jūsų galvos odai. Be to, iškilus odos problemoms, verta peržiūrėti ir savo mitybą. Subalansuota mityba ir aktyvus gyvenimo būdas ne tik padeda palaikyti gerą savijautą ir fizinę formą, bet ir ženkliai pagerinti odos būklę. Rinkitės produktus, kuriuose yra vitaminų bei mineralų, tokių kaip vitaminas A, cinkas bei omega-3 riebalų rūgštys. Norint palaikyti odos ląstelių efektyvumą reikėtų užtikrinti, jog jūsų maisto racione būtų vaisių, daržovių, pieno produktų. Cukraus vartojimą reiktų sumažinti iki minimumo. Be to, būtina gerti kelias stiklines vandens per dieną, kad oda būtų reguliariai drėkinama.

Daugybė produktų yra skirti būtent sausai odai: dažniausiai tai šveičiamosios priemonės, kurios yra būtinos, norint atsikratyti pleiskanų. Priemones probleminei galvos odai siūlo Dermedic, kurio produktus sudaro raminamieji šampūnai jautriai odai, sausos odos šveitikliai, kondicionieriai iš natūralių ingredientų. Būtina atsisakyti priemonių, kurių sudėtyje yra sulfatų bei kvapą suteikiančio alkoholio. Natūralios sudėties kondicionierių reikėtų palikti bent 15 minučių, kad medžiagos gerai įsiskverbtų į odą, o vėliau išplauti vėsiu vandeniu ir taip suteikti plaukams drėkinimą.

Naudoti kondicionierių rekomenduojama bent vieną kartą per savaitę. Sausos galvos odos priežastimi gali tapti net pernelyg dažnas galvos plovimas: dažnas karšto vandens naudojimas gali prisidėti prie prastėjančios odos būklės. Rekomenduojama naudoti drungną vandenį ir turėti omeny, kad vandentiekio vanduo gali turėti neigiamą poveikį galvos odai ir plaukams.

Pastebėjus, jog jūsų namų vanduo kenkia plaukams, patariama įsirengti vandens filtrus. Norint sumažinti išorinį poveikį galvos odai bei plaukams patariama kuo rečiau naudoti plaukų džiovintuvą: ekspertų teigimu, geriau leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Visgi nusprendus naudoti džiovintuvą, nereikėtų laikyti jo pernelyg arti galvos odos, rinktis vėsų režimą.

Didžiulė plaukų priežiūros priemonių įvairovė, aplinkos veiksniai, greitas gyvenimo ritmas, patiriamas stresas bei nesubalansuota mityba yra tik kelios priežastys, kurios skatina galvos odos išsausėjimą. Aukščiau aptarti sprendimai padės efektyviai išspręsti galvos odos problemas ir pritaikyti  sau naujus bei sveikus įpročius.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Grožis
Taip Pat Skaitykite