Egzistuoja įvairių rūšių masažai. Jie turi skirtingą poveikį.
Maigymas – tikslingai suspaudžiamos tam tikros raumenų grupės. Tai priverčia vienus raumenis įsitempti, kitus atsipalaiduoti. Gerinama ne tik raumenų, bet ir nervų sistemos veikla.
Trynimai – jie atliekami pirštais, delnais ar dilbiu; stimuliuoja kraujotaką.
Vibracija – ji dažniausiai atliekama stuksenant per raumenis delno šonu. Šie judesiai taip pat gerina kraujotaką. Pasyvūs judesiai – lankstomos masažuojamo asmens galūnės – taip užbaigiamas masažo seansas, raumenys „pabudinami“.
Masažo nauda
Masažas naudingas sveikatai ir grožiui. Masažo dėka nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos ląstelės, ji lengviau aprūpinama deguonimi, pagerėja riebalinių ir prakaito liaukų veikla. Po masažo oda tampa švelni ir elastinga. Masažas didina darbingumą ir stiprina raumenis. Masažuojamame plote spartėja arterinė kraujotaka, todėl organizmui lengviau maitinti audinius. Masažas taip pat pagerina kraujo pasiskirstymą tarp raumenų ir vidaus organų. Masažo veikiamos paviršinės ir giluminės kraujagyslės tai susispaudžia, tai vėl išsiplečia – taip sumažėja arterinės didžiojo kraujotakos rato dalies pasipriešinimas, taigi palengvinamas širdies darbas. Masažuojant pilvą mažėja arterinis kraujospūdis – toks masažas ypač rekomenduojamas sergantiems hipertonija. Priklausomai nuo masažo tipo, veikiami paviršiniai arba giluminiai organizmo audiniai. Tačiau masažas veikia ne tik liečiamą plotą, bet ir daugelį už šio ploto esančių organų bei sistemų.
Nėščiųjų masažas
Masažas naudingas ir nėščiosioms. Pagrindinis nėščiųjų masažo tikslas – atsipalaidavimas. Lengvų ir švelnių prisilietimų pagalba atsipalaiduojama, atsiranda galimybė pailsėti nuo kasdienės rutinos. Masažuojama nėštukė turėtų gulėti ant šono, jei reikia, paramstyta pagalvėmis. Tai bene pati saugiausia ir patogiausia poza. Tačiau reikia nepamiršti, kad masažai atliekami tik iki pirmojo trimestro pabaigos dėl galimos persileidimo tikimybės. Nėščiosios masažuojamos atsigulus ant šono, naudojant švelnius sukamuosius judesius, daug glostoma, lengvai trinamas kūnas. Naudojami natūralūs aliejai drėkinantys odą ir padedantys išvengti strijų – odos įtrūkimų, atsirandančių dėl odos susilpnėjimo ir tempimo.
Nėščiųjų masažo nauda
Masažas reikalingas ne tik moteriai, bet ir būsimam kūdikiui, kad jis augtų ir stiprėtų bei sveikas ateitų į šį pasaulį. Masažas netiesiogiai atpalaiduojančiai veikia kūdikį dėka odos stimuliavimo. Kuo labiau motina nėštumo metu jaučiasi atsipalaidavusi, tuo lengvesnis bus jos nėštumas ir gimdymas. Po masažo moteris turėtų jaustis atsipalaidavusi ir ramesnė, turėtų sumažėti skausmai, kylantys dėl raumenų tempimo ar užspaustų nervų (sėdmenų, nugaros ir kaklo skausmai).
Kojų masažas gali sumažinti mėšlungio atvejų. Masažas taip pat gerina kraujo ir limfos apykaitą, todėl turėtų sumažėti tinimas. Be to, gerėja raumenų tonusas, oda tampa elastingesnė, teigiama, kad reguliariai masažus lankančios moterys pagimdo lengviau.
Dėl sumažėjusios įtampos, nerimo ir geresnės fizinės savijautos turėtų geriau miegoti. Ir nors masažo kaina nemaža – už vieną kartą teks sumokėti 16 – 18 eurų, bet vis dėlto sveikata yra brangiausias dalykas, o būdama nėščia, moteris yra atsakinga už dvi gyvybes, todėl tikrai reikėtų rinktis masažą nėščiosioms. Kadangi, nėščios moterys jaučia stiprų silpnumą ir skausmą, ypač per gimdymą, reguliariai atliekant masažą skausmas bus sumažintas.