Vitaminai plaukams

Mūsų išorinė išvaizda gali daug ką pasakyti apie mūsų fizinę būklę. Lūžinėjantis ar krentantis plaukai gali būti ženklas, jog jūsų organizmui nepakanka reikalingų medžiagų. Vitaminai – tai subalansuoti preparatai pilni tų medžiagų, kurios gali padėti atstatyti jūsų būklę. Dažnas galvos plovimas taip pat silpnina mūsų plaukų stiprumą, todėl vitaminai plaukams yra puiki išeitis padėti ne tik savo išvaizdai, bet ir savo savijautai. Pabandykime apžvelgti plaukų vitaminų rūšis ir jų tipus.

Plaukų slinkimo priežastys:

Plaukai turi tam tikrą gyvavimo ciklą. Ir tai, kad jie iškrenta ir vėl atauga yra normalu. Bet intensyvus plaukų slinkimas gali byloti, jog plaukams reikalinga priežiūra ar naudingų medžiagų papildymas, o kitos priežastis gali būti, pavyzdžiui, biologinės. Kai kurie iš mūsų gali paveldėti plaukų slinkimą, kuris dažniausiai yra aiškinamas paveldimu testosterono hormono lygiu. Tokiais atvejais sunku padėti išlaikyti plaukų būklę, vienintelis efektyvus būdas yra plaukų persodinimas. Kitais atvejais plaukams galima padėti, o vitaminai plaukams yra vienas iš būdų apsisaugoti nuo šios opios problemos. Statistika rodo, jog nuo plaukų slinkimo kenčia apie 50-60% vyrų ir 30-40% moterų.

Kokie vitaminai būtini mūsų organizmui?

  • Vitaminas A: Stiprina mūsų šaknis ir labai svarbus augimo procese.
  • Biotinas (Vitaminas B7): Apsaugo plaukus nuo sausėjimo. Didina bendrą plaukų atsparumą ir palaiko plaukų augimą.
  • Vitaminas C: Gerai pažįstamas vitaminas, kuris stiprina imuninę sistemą. Taip pat jis reguliuoja odos riebalų gamybą, kuri neleidžia plaukams sausėti, lūžinėti ar sluoksniuotis
  • Vitaminas E: Tai jaunatviškumo ir sveikatos vitaminas. Plaukams labai svarbi yra kraujotaka, kai plauko folikulas yra aprūpinamas naudingomis medžiagomis, kurias perduoda kraujas, mūsų plaukai gauna medžiagų, kurios padeda plaukų augimui.

Kodėl Lietuvos klimatas mus verčia vartoti vitaminus?

Mūsų geografinė padėtis sukelia nemažai sveikatos problemų. Mažas saulės kiekis lemia, tai, jog mes negauname reikalingo vitaminų kiekio. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog statistinio žmogaus maisto racionas yra labai nesubalansuotas ir jam trūksta įvairovės, todėl vienas iš sprendimų yra vitaminai, kurie padės užpildyti trūkstamo kiekio spragas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas / 5. Balsų skaičius: