Skauda skrandį? Maisto produktai ir receptai, kurie turi būti Jūsų kasdieninėje mityboje

receptai

Šių laikų gyvenimo tempas tikrai nėra naudingas žmogui. Labai mažas fizinis aktyvumas, dažnai didelis stresas ir netinkama mityba, kadangi paprasčiausiai neturime laiko gaminti, sukelia labai daug įvairiausių lėtinių ligų, kurias vėliau išspręsti reikia nemažai laiko. Skrandžio skausmai arba gastritas – viena iš didžiausių šiuolaikinio žmogaus rykščių.

Preliminariai skaičiuojama, kad kas trečias pasaulio žmogus turi problemų su skrandžiu ir skaičiai vis labiau auga. Tai tiek išsivysčiusių, tiek dar į kapitalistinį pasaulį žengiančių visuomenių liga, kurią dažniausiai sukelia trys esminiai gyvenimo trukdžiai: stresas, bloga mityba, mažas fizinis aktyvumas.

Stebitės, kad net ir fizinis aktyvumas gali sukelti skrandžio ligas? Tikrai taip. Tai vienas jautriausių mūsų organų ir tinkamai juo nepasirūpinus paprasčiausiai beliks gerti vaistus ir tikėtis, kad jis kada nors nustos sunkinti kasdienybę.

Jeigu pakoreguosite savo mitybą, pasirinkite tinkamus receptus  – skrandžio skausmai gali ne tik sumažėti, tačiau tuo pačiu ir nustoti dirginti. Žinoma, greta to pasistenkite kuo daugiau ilsėtis ir judėti.




Pirmiausia į kasdieninę mitybą reikia įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Visi puikai žinome, kad tai tiesiausias kelias į gerą savijautą ir tuo pačiu būdas išvengti skrandžio dirginimo. Pasistenkite valgyti kuo daugiau žalių daržovių. Žinoma, ne visas naudinga valgyti žalias ir paprasčiausiai tuomet, kai jos yra termiškai apdorojamos – jos yra kur kas sveikesnės.

Štai pomidorai turi daugiau vitamino C, kai juos ištroškinate. Lygiai taip pat morkos turi daugiau vitamino A, jeigu jas troškinsite su riebalais. Jeigu skauda skrandį – reikia rūpintis ne tik juo, tačiau visu kūnu, kadangi dažnai gastritas yra signalas, kad jūsų organizmas yra išsekęs ir jam reikia daugiau vitaminų.




Skrandžio skausmus dažniausiai suaktyvina riebus, labai aštrus arba rūkytas maistas, tad daugeliu atveju norint sėkmingai kovoti su gastritu reikia atsisakyti mėsos produktų. Daugelis žmonių pastebi, kad sumažinus jų kiekį arba net visiškai panaikinus – dingsta ne tik skrandžio skausmai, tačiau tuo pačiu pagerėja savijauta ir net nukrenta svoris. Taigi, skrandžio skausmas, kuris atrodo kaip tikrai rimta rykštė – išties gali atnešti nemažai naudos. Žinoma, tik tokiu atveju, jeigu pakoreguosite mitybą.

Taip pat siūlome valgyti kuo daugiau virto ir termiškai apdoroto, o ne kepto maisto. Paprasčiausiai kepant mes dažniausiai apskrudiname maisto produktus, tuo pačiu naudojame aliejus, kurie ne visada naudingi mūsų organizmui. Aišku, geriausia yra žalias maistas, tačiau labai svarbu tinkamai jį sukramtyti.

Svarbu ne tik tai ką valgote, tačiau tuo pačiu ir kaip valgote (bei pagal receptą maistą pasigaminate). Labai dažnai skrandžio skausmai kankina ne tik todėl, kad žmogus turi savo skrandyje bakteriją, kuri sukelia skausmus, tačiau todėl, kad jis labai greitai valgo ir jo skandyje atsiduria dideli maisto gabalai, kuriuos yra labai sunku virškinti.




Siūlome ne tik valgymui skirti kuo daugiau maisto, tačiau tuo pačiu pabandyti iš to padaryti malonumą, tam tikrą meditaciją. Vėlgi, ne tik skrandis Jums bus dėkingas, tačiau ir visas organizmas, kadangi pietų arba vakarienės metu pailsėsite, valgydami pamiršite visus rūpesčius. O dažnas savyje atranda ir kulinaro gyslelę.

Dar vienas dirgiklis, kuris dažniausiai sukelia nemalonius skausmus yra žalingi įpročiai. Ypač kenkia rūkymas, kuris  dirgina gleivinę. Dažnas tikina, kad tuomet ne tik kankina skrandžio skausmai, tačiau ir netikras pykinimas. Žmogui atrodo, kad stemplėje visada yra svetimkūnis, kurio organizmas  nori atsikratyti, tačiau taip ir nepavyksta. Sumažinus arba atsikračius rūkymo pasijusite kur kas geriau.

Pasikeitus mitybą dažnam pavyksta susitvarkyti su skrandžio skausmais ir be gydytojo pagalbos. Visgi, koreguojantis mitybą rekomenduojame vartoti tinkamus vaistus, kuriuos Jums gali rekomenduoti ir vaistininkas. Pradžioje rekomenduojama vartoti vaistus nuo rūgštingumo, kurie padeda išspręsti problemą per mėnesį, kartais du. Jeigu po šio laikotarpio nepajusite jokių teigiamų rezultatų – siūlome kreiptis į gydytoją. Atlikus nuodugnius tyrimus bus pasiūlytas ir tinkamiausias gydymo metodas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 2.6 / 5. Balsų skaičius: 65

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite