Kas yra aspergerio sindromas

Aspergerio sindromas yra neurozinė liga, kuri nustatoma vaikystėje ir yra susijusi su autizmu. Aspergerio sindromu sergantys žmonės dažniausiai turi sunkumų bendraujant ir suprastant socialinius kodekstus, tačiau jie dažniausiai turi gerą kalbą ir gerai mokosi. Aspergerio sindromu sergantys žmonės dažnai turi specifinių interesų sritį, kurioje jie yra ypač gabūs ir gali pasiekti aukštus rezultatus.

Kada diagnozuojamas Aspergerio sindromas

Aspergerio sindromas diagnozuojamas vaikystėje, dažniausiai tarp 3 ir 7 metų. Simptomai gali pasireikšti anksti vaikystėje, tačiau dažniausiai jie pastebimi tada, kai vaikas pradeda mokytis bendrauti su kitais ir mokytis socialinių įgūdžių.

Aspergerio sindromas yra neurozinė liga, kuri nustatoma vaikystėje ir yra susijusi su autizmu. Aspergerio sindromu sergantys žmonės dažniausiai turi sunkumų bendraujant ir suprastant socialinius kodektus, tačiau jie dažniausiai turi gerą kalbą ir gerai mokosi. Aspergerių sergantys žmonės dažnai turi specifinių interesų sritį, kurioje jie yra ypač gabūs ir gali pasiekti aukštus rezultatus.

Simptomai, kurie dažniausiai pastebimi sergant Aspergerio sindromu, apima: sunkumus bendraujant ir suprastant socialinius ryšius, specifinių interesų sritį, kurioje gali būti aukštas sugebėjimų lygis, sunkumus su emocijų išraiška ir supratimu, sunkumus su nepriklausomu darbu ir dėmesio koncentravimu. Sergant Aspergerio sindromu gali būti pastebimi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, motorikos sutrikimai ar sunkumai su koordinacija.

Aspergerio sindromo simptomai

Simptomai, kurie dažniausiai pastebimi sergant Aspergerio sindromu, apima:

  • sunkumus bendraujant ir suprastant socialinius ryšius, specifinių interesų sritį, kurioje gali būti aukštas sugebėjimų lygis,
  • sunkumus su emocijų išraiška ir supratimu,
  • sunkumus su nepriklausomu darbu ir dėmesio koncentravimu.

Sergant Aspergerio sindromu gali būti pastebimi ir kiti simptomai, pavyzdžiui, motorikos sutrikimai ar sunkumai su koordinacija.

Aspergerio sindromu sergantys žmonės dažniausiai reikalauja ilgalaikės pagalbos ir paramos, tačiau su tinkamu gydymu ir pagalba jie gali gyventi visaverčius ir sėkmingus gyvenimus. Gydymas apima psichologinę pagalbą, terapijas, pavyzdžiui, kognityvinį elgesio terapiją, ir vaistų paskyrimą.

Koks specialistas gydo Aspegerio sindromą

Gydytojas, kuris gali padėti sergant Aspergerio sindromu, gali būti psichiatras, psichologas ar pediatras. Dažnai sergant Aspergerio sindromu reikalinga multidisciplininė priežiūra, kurioje dalyvauja įvairių sričių specialistai. Pavyzdžiui, sergant Aspergerio sindromu gali prireikti lankytis pas pediatrą, psichologą, logopedą, fizioterapeutą ir kt.

Kaip dažnai lankomas gydytojas

Dažnumas, kada žmogus sergantis Aspergerio sindromu turėtų lankytis pas gydytoją, priklauso nuo individualių poreikių ir simptomų. Paprastai žmogus sergantis Aspergerio sindromu lankysis pas gydytoją ar psichologą dažniau nei žmonės, neturintys neurozinės ligos.

Gydytojas turėtų paskirti lankymosi dažnumą ir gydymo planą, atsižvelgdamas į individualias poreikius ir simptomus. Paprastai sergant Aspergerio sindromu rekomenduojama lankytis pas gydytoją ar psichologą kas kelis mėnesius ar dažniau, jeigu yra naujų simptomų ar poreikių. Tačiau sergant Aspergerio sindromu gali prireikti ir dažnesnių lankymų pas gydytoją, pavyzdžiui, esant sunkiems simptomams ar gydymo plano pakeitimams. Svarbu, kad būtų suteikta ilgalaikė ir kokybiška pagalba sergant Aspergerio sindromu.

Aspergerio sindromo gydymas

Gydymas sergant Aspergerio sindromu apima įvairias priemones ir gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių ir simptomų. Gydymo tikslas yra padėti žmogui su Aspergerio sindromu suprasti ir išmokti elgtis socialiniuose kontekstuose, pagerinti komunikacijos įgūdžius, sumažinti nepageidaujamus elgesio modelius ir padėti žmogui su Aspergerio sindromu suprasti ir valdyti emocijas.

Gydymo metodai gali apimti:

  1. Psichologinę pagalbą: tai apima įvairias psichologinės pagalbos formas, pavyzdžiui, individualią terapiją, grupės terapiją, šeimos terapiją ir kt. Šios pagalbos formos gali padėti žmogui su Aspergerio sindromu suprasti ir valdyti emocijas, mokytis socialinių įgūdžių ir geriau bendrauti su kitais žmonėmis.
  2. Kognityvinė elgesio terapija (KET): tai terapijos forma, kuri remiasi įrodymais ir siekiama pakeisti nepageidaujamą elgesį ir mąstymo modelį. KET gali padėti žmogui su Aspergerio sindromu suprasti ir valdyti emocijas, mokytis socialinių įgūdžių ir pagerinti komunikacijos įgūdžius.
  3. Vaistai: kai kuriais atvejais vaistai gali padėti sumažinti simptomus, pavyzdžiui, sunkumus su koncentracija ar miegu. Vaistų pasirinkimas ir dozavimas turėtų būti atliekamas prižiūrint gydytojui ar psichiatrui.

Gydymo planas turėtų būti individualus kiekvienam žmogui ir atsižvelgti į jo poreikius ir simptomus. Svarbu, kad gydymas būtų ilgalaikis ir kad būtų įtrauktos įvairios pagalbos formos, tokios kaip mokymasis, darbas ar rekreacija.

Mitybos apribojimai

Nėra standartinių mitybos apribojimų sergant Aspergerio sindromu. Svarbu, kad žmogus sergantis Aspergerio sindromu gautų pakankamai maisto ir gėrimų, kurie suteiktų reikalingą energiją ir maistines medžiagas.

Tačiau sergant Aspergerio sindromu gali kilti sunkumų su mitybos pasirinkimais ir valgymo įpročiais. Pavyzdžiui, gali būti sunku valgyti daugelį maisto produktų arba patirti sunkumų su valgymu iš puodelio ar lėkštės. Šiuo atveju gali prireikti specialistų pagalbos, pavyzdžiui, dietologo ar logopedo, kurie padėtų suvalgyti įvairų maistą ir išmokti tinkamus valgymo įpročius.

Svarbu, kad žmogus sergantis Aspergerio sindromu gautų pakankamai įvairaus ir subalansuoto maisto, kuris padėtų išlaikyti gerą sveikatą ir gerinti bendrą gerovę. Jeigu yra sunkumų su mitybos pasirinkimais ar valgymu, rekomenduojama kreiptis į specialistą, kuris padėtų išspręsti šias problemas ir sukurti mitybos planą, atsižvelgiant į individualias poreikius ir simptomus.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Ligos
Taip Pat Skaitykite