Nevaisingumo gydymas: ką svarbu apie tai žinoti?

nevaisingumo-gydymas

Nevaisingumas – gana dažna problema, su kuria susiduria apie dešimt procentų vaisingo amžiaus porų. Nevaisingumo gydymas visada priklauso nuo to, kas sukelia šios patologijas priežastis: tai gali būti vyrų arba moterų sveikatos sutrikimai, imunologinis nesuderinamumas, o kartais šios problemos priežastys taip ir lieka neaiškios. Taigi, koks gydymas yra taikomas vienu ar kitu atveju?

Moterų nevaisingumo gydymas

Moterų nevaisingumas gali būti įtariamas tada, kai nenaudojant jokių kontraceptinių priemonių nepavyksta pastoti vienerius metus. Dažniausiai nevaisingumo kaltininkais yra laikomi ovuliacijos sutrikimai arba kiaušintakių ir dubens patologija. Nors tam tikrais atvejis nevaisingumo priežastys taip ir lieka neaiškios, tačiau pirmiausia įsitikinama, ar ovuliacija apskritai vyksta.

Moterims gana dažnais atvejais yra diagnozuojamos policistinės kiaušidės, dėl kurių nepavyksta pastoti, todėl skiriamas medikamentinis gydymas. Kartais gali būti skiriama inseminacija, o dar rečiau – apvaisinimas mėgintuvėlyje. Jei diagnozuojama kiaušintakių patalogija, gali būti skiriama pagalbinio apvaisinimo procedūra.

Endometriozė – taip pat gana dažna nevaisingumo priežastis, kuri pasireiškia maždaug dešimtadaliui vaisingo amžiaus moterų. Šios ligos priežastys dažniausiai yra neaiškios, o gydymas gali būti atliekamas vaistais arba laparoskopinės operacijos būdu.

Vyrų nevaisingumo gydymas

Kai poroms nepavyksta užmegzti naujos gyvybės, maždaug 40 procentų atvejų taip nutinka dėl vyrų nevaisingumo (moterų nevaisingumo procentas yra lygiai toks pat). Vyrų nevaisingumą dažniausiai lemia infekcijos, labai intensyvus rūkymas (jei per dieną surūkoma daugiau nei 20 cigarečių), stresas arba genetinė patologija.

Taip pat vyrų nevaisingumą gali lemti ir įvairios ligos bei vartojami vaistai. Jei įtariama, kad moteriai nepavyksta pastoti dėl vyro sveikatos sutrikimų, nevaisingumo gydymas gali būti pradedamas nuo spermos kokybės tyrimo.  Atlikus šį tyrimą gali būti skiriamas medikamentinis gydymas.

Jei nevaisingumo priežastys lieka neaiškios…

Kartais net ir atlikus reikalingus tyrimus nevaisingumo priežastys taip ir lieka neaiškios. Jei tyrimų rezultatai rodo, kad abiejų partnerių reprodukcinė sistema yra normali, nevaisingumo gydymas tampa ilgesnis ir sudėtingesnis. Tam tikrais atvejais gali būti siūloma pakartoti tam tikrus tyrimus, nes kartais tam tikrų pakitimų paprasčiausiai neįmanoma pastebėti.

Neaiškios nevaisingumo priežastys nustatomos maždaug 10-15 procentų į gydytojus besikreipiančių porų, tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad jums nepavyks susilaukti vaiko. Kartais pastoti nepavyksta dėl patiriamo streso, todėl bandantiems susilaukti vaiko labai svarbu atsiriboti nuo stresą keliančių veiksnių ir pabandyti atsipalaiduoti. Kai kurioms poroms pavyksta greičiau susilaukti vaikų, kitoms šis procesas užtrunka, tačiau svarbu nepasiduoti ir išbandyti įvairias gydytojų siūlomas galimybes.

Atminkite, kad šiandien nevaisingumo gydymas yra labai pažangus, ir net tada, jei gana ilgą laiką nepavyksta pastoti, gydymas gali padaryti tikrus stebuklus. Taigi, visada palanku kreiptis į specialistus, kurie padės nustatyti nevaisingumo priežastis, ir galės paskirti reikalingą gydymą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 1 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite