Dažniausi atvejai, kai prireikia ortopedo pagalbos

 

Ortopedo paslaugosSveikata yra labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Nepaisant amžiaus ir lyties, visi norime jaustis sveiki. Tačiau, kartais gali nutikti visokių nenumatytų situacijų, per kurias galime susižeisti. Taip pat, dažnai tam tikros ligos būna paveldimos ir perduodamos iš kartos į kartą. Ypač neigiamai mus veikia su kojomis susijusios sveikatos problemos. Gera žinia ta, kad dauguma ligų gali būti išgydytos su ortopedo ar traumatologo pagalba.

Plokščiapėdystė

Plokščiapėdystė yra tokia liga, kai pėda neturi vidinio išsikišimo tarp kulno ir didžiojo piršto. Žiūrėdami į stovinčio sveiko žmogaus pėdas matytume dailų lanką vidinėje pėdos pusėje. Sergantys plokščiapėdyste žmonės jo neturi. Dažniausiai ši liga nesukelia jokio diskomforto ir žmogus gali jos net nepastebėti. Tačiau, laikui bėgant pėdos gali pradėti tinti ir skaudėti. Būtent todėl, vos pastebėjus šią problemą reikėtų kreiptis konsultacijos į gydytoją ortopedą, kuris paskirs tinkamus pratimus, padėsiančius pagerinti situaciją bei gali rekomenduoti silikoninius vidpadžius, kurie tolygiai paskirsto pėdai tenkantį slėgį, sumažina krūvį tenkantį čiurnai, keliui, klubui, stuburui.

Osteoartritas

Osteoartritas yra liga, kurios metužmogaus sąnariai ima plonėti ir dilti, todėl jam tampa vis sunkiau vaikščioti bei judėti. Ši liga dažniausiai užklumpa pagyvenusio amžiaus žmones. Jos metu žmogus jaučia skausmą vaikščiodamas, o kartais net būdamas ramybės būsenoje. Ši liga dažniausiai ištinka tuos žmones, kurie turi antsvorio. Taip pat, osteoartritas gresia nesveiko gyvenimo būdo šalininkams. Šios ligos galima lengvai išvengti pakoregavus savo mitybą bei fizinį aktyvumą. Na, o kai jau per vėlu, padės gydytojo ortopedo konsultacija.

Išsikišęs pėdos kauliukas

Ši problema dažniausiai yra paveldima ir gali užklupti bet kokio amžiaus žmogų. Tai tokia liga, kurios metu pėdos nykščio vidinėje pusėje matomas akivaizdžiai išsikišęs kauliukas. Ši problema dažnai nekelia didelio diskomforto, tačiau ilgainiui gali pradėti tą vietą skaudėti. Geriausias šios ligos gydymo būdas yra specialūs įtvarai bei mankštos.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite