Suskeldėjusios ir apšašusios lūpos gali slėpti labai rimtas ligas

Galbūt tai tik pūslelinė, o galbūt ir kas rimčiau. Štai kokias ligas gali išduoti jūsų lūpos.

1. Pūslelinė

Lupu pusleline
Pūslelinę sukelia paprastasis herpeso virusas (herpes simplex), kurio pavadinimas kilęs nuo graikiško žodžio, reiškiančio „šliaužiantis“. Herpeso viruso nešiotojais yra devyni iš dešimties žmonių. Be to, tai labai gajus virusas. Patekęs į organizmą jis čia lieka visam gyvenimui.
Milžinišką viruso paplitimą lemia tai, kad jis labai lengvai persiduoda. Virusas gali persiduoti čiaudant ar kosėjant (oro-lašeliniu būdu), per indus, patalynę, žaislus, rankšluosčius, drabužius, kuriais naudojosi užsikrėtęs asmuo (buitinių kontaktų metu).
Jeigu ligos požymių yra ant lytinių organų, tuomet virusas perduodamas lytiniu keliu. Virusą būsima mama gali perduoti vaisiui. Taip paprastai virusas perduodamas, kai nėštumo metu virusas kurį laiką būna moters kraujyje.
Dar vienas galimas užkrato būdus – per užkrėstus medicinos, grožio meistrų instrumentus. Tokiu būdu herpeso virusas patenka tiesiai į kraują.
Kos galimas gydymas? Pasitarus su gydytoju, reikėtų vartoti antivirusinius tepalus, tabletes ar švirkščiamus vaistus. Vartojant juos, sumažėja puslelinės paūmėjimų dažnis, ligos eiga tampa lengvesnė, simptomai būna mažiau ryškūs arba visai išnyksta. Be to, vaistai nuo pūslelinės retai sukelia šalutinį poveikį.
Jei norite apsisaugoti nuo užkrato, būtina vengti tiesioginio kontakto su sergančio asmens infekuota oda, nereikėtų ir naudotis jo kosmetika, burnos ir veido higienos reikmenimis, valgymo įrankiais.

2. Sifilis

Ligų kontrolės ir prevencijos centro Viešos sveikatos iliustracijų bibliotekos. Ant lūpos atsiradusi opelė gali reikšti ir kur kas rimtesnę ligą. Sifilis – tai lėtinė liga, kuri paprastai pažeidžia genitalijas, odą ir gleivines, ilgainiui apima visą organizmą. Anksti nustačius, ši liga gana lengvai išgydoma, tačiau apleista ji gali sukelti sunkias komplikacijas ir net mirtį. Klinikinis ligos pasireiškimas gali priminti nemažai kitų ligų.
Sifiliu užsikrečiama nuo sergančio žmogaus, dažniausiai lytiniu keliu, tačiau tai įmanoma ir miegant vienoje lovoje, bučiuojantis, naudojantis tais pačiais daiktais buityje.
Jei turite opelę ant lūpos ir jums pasireiškia tokie simptomai kaip gerklės skausmas, karščiavimas, limfmazgių padidėjimas, raumenų skausmas, limfmazgių sukietėjimas, paslankumas, rausvas viso kūno bėrimas, tikėtina, kad užsikrėtėte sifiliu. Jums būtina kreiptis į gydytoją, kuris paskirs reikalingą gydymą.

3. Stomatitas

Puslelės ant lūpų ar burnos gleivinėje gali būti ir stomatito požymis. Stomatitas – burnos gelivinės uždegimas. Ši liga gali apsunkinti valgymą, kalbėjimą ir miegą. Dažniausiai atsiranda sergant kita liga, pavyzdžiui, tymais, vėjaraupiais.
Klaidingai manoma, kad stomatitu serga tik vaikai. Stomatitų rūšių būna ne viena, tačiau sergant bet kokios kilmės stomatitu visais atvejais būtina didelį dėmesį skirti burnos higienai ir griežtai laikytis gydytojo nurodymų.
Svarbu stiprinti bendrąją sveikatos būklę, imuninę sistemą, gerai maitintis, vartoti vitaminų ir mikroelementų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite
Makiažas Vilniuje

Makiažas Vilniuje

Dieta pagal kraujo grupes

Dieta pagal kraujo grupes