6 Patarimai kaip sumažinti sąnarių skausmą sportuojant

Kaip sumažinti sąnarių skausmą

Sąnariai mūsų kūne atlieka labai svarbią rolę – jungia kaulus, na ir, žinoma, padeda mums judėti. Kai jaučiamės gerai, apie tai visiškai negalvojame, tačiau juos suskaudus iškart prisimename kokie jie mums yra reikalingi kasdieniame gyvenime.

Kai kurie žmonės kenčia nuo sąnarių ligų, kai kurie skausmus jaučia dėl turimo antsvorio. Nesvarbu ar esate jaunas, maisto sportuojantiems papildais savo treniruotes stiprinantis žmogus ar vidutinio amžiaus atstovas tik pradedantis sportuoti, sąnarių skausmai gali paveikti bet ką.

Visi žinome, jog sportas –  sveikata, tačiau ar žinote, jog sportas apskritai gali padėti sumažinti skausmus?

Apie tai ir pakalbėsime. Jūsų dėmesiui, keletas patarimų kaip sumažinti skausmą sportuojant.

1.Tinkama avalynė

Gal ir nesusimąstome apie tai, tačiau visas mūsų kūnas – tai vienas junginys, įskaitant ir ką esame užsidėję ant kojų. 

Tai reiškia, jog suteikiant per daug nereikalingo spaudimo mūsų kojoms ir pėdoms galime paveikti ir savo sąnarius. Ne vieną ar du, tačiau visą jų junginį nuo kojų iki klubų.

Kuomet sportuojate, pasirūpinkite tokia avalyne kuri gebėtų sugerti visus jūsų judesius kuomet atliekate savo pratimus.

2. Profilaktiniai sportiniai įtvarai

Čiurnos įtvarai dėvimi esant lengviems patempimams bei siekiant jų išvengti, po operacijų, kartojantis traumoms.

Jie sprendžia Jūsų problemą: stabilizuoja, šildo, suteikia kompresiją, palaiko sąnarį, taip padėdami greičiau pasveikti ir mažindami traumų riziką. Čiurnos įtvaras sportui – geras pasirinkimas greitesniam pasveikimui.

3. Nepamirškite apšildomų pratimų 

Apšilimas prieš sportą mums buvo peršamas nuo pat mažens ir visai ne be reikalo. Tinkamas raumenų apšilimas yra būtinas, ypač tiems kurie kenčia nuo sąnarių skausmo. Kitu atveju, galite sau sukelti dar daugiau skausmo ir sportas taps praktiškai neįmanomu.

Jei neįsivaizduojate kaip tai padaryti, paprasčiausiai keletą minučių pabėgiokite ristele, lengvu tempu. Paprastai apšilimui galima padaryti ir keletą iš pratimų kuriuos planuojate atlikti per normalų sportą, tačiau, žinoma, labai lengva forma.

Pavyzdžiui, jei planuojate bėgti – gerai pasivaikščiokite, kilnoti svarmenis – atlikite keletą pritūpimų ir t.t. Galite taip pasukti keletą ratų rankomis ir klubais. Svarbiausia apšildyti raumenis ir sąnarius prieš sportą.

4.Paskirstykite treniruotę dalimis

Ko gero jau esate girdėję iš sportuojančių žmonių tokias frazes kaip “rankų dieną” ar “koju diena” kas reiškia jog skirtingomis dienomis bus daromi tik tas kūno vietas skirti treniruoti pratimai

Tiems kuriems pakankamai dažni sąnarių skausmai, kur kas būtų protingiau pagalvoti apie darbą su tam tikromis raumenų grupėmis, o ne intensyviai dirbti ties viena kūno dalimi.

Taigi, čia būtų patarimas treniruotės metu, nuolatos dirbti su skirtingais raumenimis. Kaip pavyzdis galite pradėti nuo viršutinės kūno dalies ir pereiti prie apatinės ar atvirkščiai. Sportuojant čia reikės daugiau atsargumo.

5. Nevenkite paplaukioti

Paprastas plaukiojimas arba atliekami pratimai gali būti puikus sprendimas kurie nori atlikti naudingą treniruotę, tačiau tuo pat metu per daug neišvarginti savo sąnarių.

Treniruotė vandenyje bus lengvesnė dėl labai paprastų priežasčių – nors bus daugiau pasipriešinimo iš vandens, čia veiks mažiau gravitacinių jėgų apkraunančių sąnarius.

Kalbant apie pačią treniruotės programą, galite pamėginti perkelti jau šiuo metu atliekamus pratimus į vandenį, jeigu tai yra įmanoma. Kitu atveju, galite pasiieškoti alternatyvų dabar atliekamiems pratimams kuriuos galėtumėte atlikti vandenyje.

Galiausiai, galima rasti ir atskirų treniruotės programų skirtų būtent atlikti baseine.

6. Tinkama dieta

Tai galioja ne tik tiems kurie turi antsvorio ir nori maitintis sveikiau. Jūsų dieta – turi įtakos jūsų sąnarių veiklai. Todėl jei patiriate reguliarius sąnarių skausmus, rekomenduojame išbandyti antiuždegiminę dietą.

Ko gero apie šią dietą nesate nieko girdėję. Ir visai ne veltui, kadangi tai nėra tikra dieta, paprasčiausiai tam tikri sveikos mitybos principai.

Laikantis jų, skatinama valgyti natūraliai, ypač daugiau tos produkcijos kuri skatina uždegimo mažinimą – uogos, žuvis, pilnagrūdė produkcija, žalumynai ir t.t. Žinoma, kartu vengti perdirbtų maisto produktų, cukraus ir riebių maisto produktų.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme sąnarių skausmo temą ir jų santykį su sportu. Iš tikrųjų sportuoti esant skausmas ne tik galima, tačiau ir reikia, jeigu norite jaustis geriau.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite