Patarimai, kaip turėti sveikus ir gražius dantis

dantų priežiūros priemonės

Dantys – tai unikalūs ir labai svarbūs žmogaus organizmo dariniai, panašūs į kaulus. Norint, kad dantys būtų sveiki, reikia rūpintis visą gyvenimą. Tai apima tinkamų burnos priežiūros produktų įsigijimą ir kasdienius įpročius.

Visi žinome, kad, norint turėti sveikus ir gražius dantis, reikia juos valyti. Bendra rekomendacija yra valytis bent du kartus per dieną, ryte ir vakare. Taip pat svarbu ir tai, kaip valotės dantis – iš tikrųjų prastai išsivalyti dantis yra beveik taip pat blogai, kaip ir visai nevalyti.

Neskubėkite, švelniais sukamaisiais judesiais judinkite dantų šepetėlį, kad pašalintumėte apnašas. Nepašalintos apnašos gali sukietėti, todėl galimai kaupsis akmenys ir atsiras gingivitas (ankstyva dantenų liga). Tačiau ne tik valymas lemia sveikus dantis – kai kurie dantų priežiūros patarimai jums gali būti netikėti.

Naudokite fluoro turinčią dantų pastą

Fluoras yra pagrindinė apsauga nuo dantų ėduonies. Jis kovoja su mikrobais, kurios gali sukelti ėduonį, taip pat suteikdamas apsauginį barjerą jūsų dantims. Nesvarbu, kokią dantų pastą pasirinksite, jos sudėtyje turėtų būti fluoro.

Dantų siūlas

Dantų siūlo naudojimas yra toks pat svarbus kaip valymas dantų šepetėliu. Dantų siūlas skirtas ne tik pašalinti smulkius maisto gabalėlius iš tarpdančių, jis taip pat puikus būdas stimuliuoti dantenas, sumažinti apnašas ir padėti sumažinti uždegimą šioje srityje. Jeigu jums per sunku naudoti dantų siūlą, šiais laikais siūlomos puikios alternatyvos – tarpdančių šepetėliai ir irigatoriai;

Nepamirškite liežuvio

Apnašos taip pat gali kauptis ant liežuvio. Tai ne tik gali sukelti blogą burnos kvapą, bet ir kitų burnos sveikatos problemų. Kiekvieną kartą valydami dantis švelniai valykite liežuvį.

Skalavimo skystis

Apsvarstykite galimybę naudoti burnos skalavimo skystį. Burnos skalavimo skystis padeda trimis būdais: mažina rūgšties kiekį burnoje, išvalo sunkiai valomas vietas dantenose ir aplink jas ir vėl mineralizuoja dantis. Jį vertėtų naudoti tiems, kurie tinkamai neišsivalo dantų šepetėliu ir siūlu, pavyzdžiui, vaikams. Kai kurių rūšių burnos skalavimo skysčiai tinka vaikams, kai kurie suaugusiems, todėl pasitarkite su odontologu.

Vanduo, vaisiai ir daržovės

Gerkite pakankamai vandens. Vanduo yra geriausias gėrimas jūsų burnos sveikatai, jį patariama gerti po kiekvieno valgio. Vandens gėrimas gali padėti išplauti maisto likučius iš tarpdančių. Valgykite traškius vaisius ir daržoves. Nepjaustytų ir traškių daržovių valgymas yra sveika jūsų dantims, nes tuo metu dirba žandikaulis. Todėl nepjaustykite vaikams jų smulkiais gabalėliais.

Ribokite saldžių ir rūgščių maisto produktų vartojimą. Cukrus burnoje virsta rūgštimi, kuri gali ardyti dantų emalį. Todėl galite apriboti rūgščius vaisius, arbatą ir kavą.

Be visų šių patarimų, taip pat svarbu naudoti jums tinkamas burnos priežiūros priemones. Jos turėtų būti kokybiškos ir profesionalios, o jeigu nežinote, kokias priemones rinktis, dantų priežiūros priemonės Curaprox yra puikus variantas.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Odontologija
Taip Pat Skaitykite