Kodėl atsiranda egzemos ir kaip jas sumažinti?

Egzema yra odos būklė, dėl kurios atsiranda sausų ir niežtinčių odos dėmių. Tai dažna būklė, kuri nėra užkrečiama. Egzemos simptomai gali paūmėti, jei susisieksite su dirgikliu ar alergenu. Yra gydymo būdų, kurie padėtų jums valdyti simptomus, tačiau nėra gydymo, kuris padėtų atsikratyti ligos.

egzema

Kas yra egzema?

Egzema yra būklė, dėl kurios jūsų oda išsausėja, niežti ir tampa gumbuota. Ši būklė susilpnina jūsų odos barjerinę funkciją, kuri yra atsakinga už tai, kad oda išlaikytų drėgmę ir apsaugotų kūną nuo išorinių veiksnių. Egzema yra dermatito rūšis. Dermatitas yra būklių, sukeliančių odos uždegimą, grupė. Yra keletas egzemos tipų. Kiekvienas tipas turi unikalių veiksnių, galinčių paveikti jūsų odos barjerinę funkciją:

  • Atopinis dermatitas
  • Kontaktinis dermatitas
  • Dishidrozinė egzema
  • Neurodermitas
  • Nummulinė egzema
  • Seborėjinis dermatitas

Vienu metu gali būti daugiau nei vieno tipo egzema. Egzema gali paveikti bet kurį žmogų bet kuriame amžiuje. Simptomai dažniausiai atsiranda vaikystėje ir tęsiasi iki pilnametystės.

Dėl ko prasideda egzema?

Pirmieji egzemos požymiai yra niežulys, sausa oda ir bėrimas. Šie požymiai rodo, kad susidūrėte su paleidikliu savo aplinkoje, dėl kurio simptomai prasidėjo arba paūmėjo. Aplinkos veiksnių nustatymas ir jų vengimas gali sumažinti egzemos paūmėjimo riziką ateityje. Kiekvienam asmeniui, kuriam diagnozuota ši liga, egzema gali atrodyti skirtingai.

Jei turite tamsų odos atspalvį, egzemos bėrimas gali būti violetinis, rudas arba pilkas. Jei turite šviesų odos atspalvį, egzemos bėrimas gali atrodyti rausvas, raudonas arba violetinis. Egzema paprastai nesukelia skausmo. Jei subraižysite odą, galite sulaužyti odos paviršių ir susidarys opa, kuri gali būti skausminga. Kai kurios egzemos rūšys, pavyzdžiui, kontaktinis dermatitas, sukelia deginimo pojūtį ir diskomfortą.

Kas skatina egzemos paūmėjimą?

Egzema skirtingai paveikia kiekvieną asmenį, kuriam diagnozuota liga. Tai, kas sukelia jūsų simptomų paūmėjimą, negali sukelti kito asmens, sergančio šia liga.

Dažni veiksniai, sukeliantys egzemą, yra sausas oras (maža drėgmė), audiniai ar drabužių medžiaga, makiažo ar odos priežiūros produktai, dūmai ir teršalai, muilai ir plovikliai, stresas arba jūsų emocinė gerovė, dėl to palieskite ką nors, kam esate alergiškas į priemones, kurios nesukels alergijos. Atkreipkite dėmesį į tai, ką valgote. Jei jūsų egzema paūmėja suvalgius tam tikrą maistą, galite turėti jam alergiją.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Ligos
Taip Pat Skaitykite