Tailandietiškas nugaros masažas

tailando masazasMasažo kabinetuose siūloma pačių įvairiausių masažų: nuo klasikinio gydomojo iki atpalaiduojamojo su šiltais akmenimis, aromaterapiniais aliejais, medumi. Svarbu tinkamai pasirinkti ir žinoti, koks norimo masažo poveikis jūsų organizmui.

Masažai Vilniuje →

„Tailando masažo metu veikiant atitinkamus kūno taškus stimuliuojama ir balansuojama organizmo energija, šalinami energinių srovių blokai, toksinai, teigiamai veikiamos visos organizmo sistemos”, – sako Jogos studijos Ajurvedinio centro vadovė gydytoja Aurelija Davydavičienė, masažo technikas studijavusi Tailande, Indijoje, Japonijoje, Vietname ir Vokietijoje.

Kaip trijų valandų treniruotė

Pasak legendos, Tailando masažą prieš 2500 metų sukūrė garsus Indijos gydytojas Jivaha Kumar Bhaccha, puikiai išmanęs vaistažolių ir mineralų gydomąsias savybes. Kai kurie indiškos Vedų medicinos elementai iki šių dienų aptinkami Tailande šalia tradicinio gydymo garų pirtimis, įvairiais masažais ir specifiniais augalais. Tailando masažas sukurtas remiantis Ajurveda, budizmu ir joga. Apima keturias masažų technikas: klasikinio europietiško, taškinio kinų, energiją skatinančio japonų ir imperatoriškojo Tailando su refleksoterapijos elementais. Tai tarsi trijų valandų treniruotė, kurią už jus atlieka asmeninis treneris. Švelnūs, minkšti supamieji judesiai, gilūs tempimo pratimai susipina su taškiniu masažu, meditacija, pasyviąja joga bei manualinės terapijos elementais. Tailando masažas kartais vadinamas jogos masažu ir atliekamas atsižvelgiant į individualius organizmo ypatumus.

Gyvybinės energijos balansas

Teorinė Tailando masažo koncepcija pagrįsta žmogaus kūno nematomų energinių kanalų ir jais tekančios gyvybinės energijos egzistavimu. Tai neatsiejama nuo jogos mokymo, kai gyvybinė energija (prana) gaunama kvėpuojant ir energiniais kanalais išplinta po visą organizmą. Energinės linijos nematomos, jų neaptiksime anatominiais tyrimais. Jos suformuoja tarsi antrą, nematomą energinį žmogaus kūną, kuris egzistuoja šalia fizinio. Šis energinis kūnas turi apie 72 000 energinių kanalėlių (šen), bet atliekant masažą veikiami tik dešimt, kurie su juose esančiais taškais daro svarbiausią poveikį vidaus organams. Praktinis jų egzistavimas įrodomas įvairių ligų gydymu, žmogaus būklės gerėjimu, naudojant juos masažo metu.

„Akupresūros taškus galima vertinti kaip organizmo energijos „langus”, pro kuriuos vyksta energijos apykaita tarp žmogaus organizmo ir visatos (kosmoso). Kai dėl kurios nors priežasties gyvybinės energijos tekėjimas sutrinka, vystosi ligos. Veikiant šiuos taškus masažo metu galima pašalinti energinius blokus, stimuliuoti pranos tekėjimą ir sugrąžinti gerą savijautą”, – tvirtina gydytoja.

Dvasinis ritualas

Pagal Tailando masažo istoriją ir tradicijas masažas niekada nelaikomas tik darbu, o pirmiausia – dvasiniu ritualu. Masažo atlikimas suprantamas kaip fizinis meilės ir gerovės malonių (mettos) išpildymas. Masažas pradedamas malda arba meditacija ir atliekamas tyloje bei per kontempliaciją. Masažuotojas visada susikaupęs atlieka savo darbą, jaučia atsakomybę bei orientuotas į paciento išgydymą. Tai ypatinga dvasinė būsena, kuri nėra kiekvienam lengvai pasiekiama. Pasak pašnekovės, tik esant tokiai ypatingai būsenai meistras gali išsiugdyti intuiciją, pajausti gyvybinės energijos tėkmę, energinius blokus paciento kūne. Be dvasinio aspekto masažas tampa mechaniniu darbu ir praranda daug savo gerųjų savybių. Masažas daromas ant grindų, kilimo, apsivilkus patogiais rūbais.

Tailando masažas daromas iš priekio, nugaros, šono ir sėdint. Ilgai masažuojamas kūnas iš priekio, ypač kojos. Masažuojant kojas, didinant judesių apimtį, veikiant energines linijas, sėkmingai gydomas juosmens radikulitas ir osteochondrozė.

Masažas siūlomas, jei:

nuolat jaudamas stresas ir nervinė įtampa; dirbamas sėdimas darbas; netaisyklinga laikysena; jaučiami skausmai sprando, pečių, nugaros ir juosmens srityse.

Masažas nerekomenduojamas

sergant ūminėmis ligomis, kai kuriomis skrandžio ir žarnyno ligomis, padidėjus kraujospūdžiui, esant širdies ritmo sutrikimams, osteoporozei, kaulų lūžiams, kai išsiplėtusios kojų venos bei nėštumo metu.

Nugaros masažas gydo ir ramina

Senovėje Tailando masažas buvo atliekamas per natūralaus pluošto drabužius. Paspaudimai ir tempimai masažo metu atkuria veninę ir limfinę sistemas, veikia raumenų susitraukimą, stiprina jungiamąjį audinį, atlieka drenažo funkciją, gerina sąnarių lankstumą ir atkuria organizmo pusiausvyrą. Dėl sausgyslių tempimo gerėja kalcio pasisavinimas kauluose. Masažu stabdomi senėjimo procesai, pagerėja bendra savijauta, nuotaika ir kūno laikysena.

Nugaros masažas daro didelį raminamąjį poveikį. Pagerėjus kūno laikysenai mažėja adrenalino gamyba, gerėja deguonies pasisavinimas, reguliuojama neurovegetacinė sistema. „Per refleksinius taškus ir energines linijas masažas teigiamai veikia daugelį organų bei visą kūno judamąjį aparatą. Tuomet mažėja ir išnyksta raumenų bei sąnarių skausmai, atsiradę dėl nuolatinio streso bei nervinės įtampos, netaisyklingos laikysenos, traumų, – tvirtina Ajurvedinio centro vadovė. – Tailando masažas turi ir rekreacinį bei kosmetinį efektą – gerėjant kraujotakai gerėja miegas, subalansuojama nervų sistema, pastebimas anticeliulitinis poveikis„.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Masažai
Taip Pat Skaitykite