Limfodrenažinė kompresinė terapija

limfodrenzine kompresine terapija

Limfinės sistemos viena iš pagrindinių veiklų yra nudrenuoti audinių skysčio perteklių į kraują. Ši sistema taip pat perneša į kraują kai kurias svarbias medžiagas bei dalyvauja organizmo reakcijose į infekcijas, formuoja imunitetą. Limfinė sistema apsaugo žmogaus organizmą gamindama limfocitus kurie naikina bakterijas bei kitas kenksmingas medžiagas, šalina iš audinių kenksmingas daleles. 

Esant mažam fiziniam aktyvumui ar dėl vyresnio amžiaus ir kraujotakos pokyčių neretai sutrinka limfinė sistema ir taip sulėtėja jos atliekamos funkcijos. To pasekoje atsiranda riebalinio sluoksnio užsilaikymas (celiulitas), gali kilti patinimai įvairiose kūno dalyse, jaučiamas skausmas, nuovargis, galūnių tirpimas, sutrinka virškinamasis traktas, gali suprastėti kraujotaka, silpnėja imuninė sistema, oda atrodo suglebusi ir pavargusi.

Limfinės sistemos veiklai gerinti yra naudojama limfodrenažinė kompresinė terapija arba kitaip – presoterapija. Tai neskausminga procedūra, kuri daugumai žmonių būna maloni ir atpalaiduojanti, žmonės jos metu net užmiega kol gerinama jų limfinės sistemos veikla naudojant presoterapiją. Procedūra yra atliekama užmaunant klientui į kelnes aukštu liemeniu primenantį prietaisą. Specialus aparatas pripučia šias “kelnes” oru ir ritmiškai keisdamas slėgį švelniai masažuoja kūną. Šios oro bangos keičiamos slėgio paveikia odą, po ja esančius riebalinius audinius, raumenis, kraujotaką ir limfinę sistemą. Kiekvienam žmogui reikia skirtingo procedūrų kiekio arba dėl skirtingų norimų rezultatų limfodrenažo kompresinę terapiją reikia derinti su kitomis procedūromis kurios pagerina ir pagreitina siekiamus rezultatus. Visa tai yra aptariama ir nusprendžiama su specialistu. Vidutiniškai procedūros būna atliekamos 2 – 3 kartus per savaitę, 4 – 5 savaites. 

Presoterapiją rekomenduojama atlikti esant celiulitui, venų varikozei, vidurių užkietėjimui, norint apsaugoti giliąsias venas nuo trombozės, dėl apatinių galūnių tirpimo, šąlant pėdoms, nusilpus imuninei sistemai, reabilitacijai po traumų ar operacijų. Limfodrenažinė kompresinė terapija puikiai tinka moterims po gimdymo dėl odos stangrinimo ir celiulito naikinimo. Ši terapija taip pat skiriama norint gydyti įgimtą ar įgytą limfedemą. 

Taip pat skaitykite: https://biomed.lt/lt/straipsniai/8_kompresine-terapija-limfodrenazas-kas-tai-yra.html

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite