3 Augančių baldų privalumai

auganciu-stalu-kainosArtėjant naujiems mokslo metams tėvai vis dažniau varsto parduotuvių duris. Ypač tėveliams, kurie nori, kad jų vaikai turėtų tinkamą mokymosi vietą, padedančią susikaupti. Daugelis vaikų vos per kelis metus “išauga” iš tėvelių taip neseniai pirktų naujų stalų bei kėdžių.  Savo kambaryje vaikas turi jaustis šeimininkas ir karalius bei turėti pakankamai erdvės žaidimams ir kitai aktyviai veiklai.Todėl vis populiaresni tampa transformuojami baldai vaikams, kurie auga kartu su vaiku.

Augant tėvelių susidomėjimui augančiais baldais vaikams, šiame straipsnyje aptarsime tokių baldų privalumus.

Prieinama stalų kaina

Ekspertai vienbalsiai sutinka, kad  rašomasis stalas ir prie jo stovinti kėdė turėtų būti reguliuojamo aukščio, kad būtų galima pritaikyti prie vaiko ūgio. Taip pat tokios augančių stalų kainos daugeliui tevelių yra įkandamos. Galima rinktis tiek iš pigesnių modelių, tiek iš brangesnių

Žinoma, be reguliuojamo aukščio ir patrauklios kainos yra ir daugiau privalumų, tokių kaip stalviršio pasvirimo kampas. Jei vaikas skaito, piešia arba rašo, patartina nustatyti tokius pasvirimo kampus – atitinkamai 0–5, 15 ir 30 laipsnių.

Vis labiau populiarėjantys reguliuojamo aukščio stalai turi ir daugiau privalumų. Prie tokio stalo vaikas gali dirbti, pavyzdžiui, piešti, ir stovėdamas – reikia tik pakelti stalviršį iki jam patogaus aukščio. Taip jis nepervargs nuo per ilgo sėdėjimo vienoje darbo vietoje.

Taip pat daugelis gamintojų dabar atsižvelgia ir į praktiškumą. Kuria tokius stalus, kuriuose dar įkomponuojamos lentynėlės vaiko žaislams bei mokyklinėms knygoms sudėti, laikikliai kuprinėms pakabinti. Visa tai skatina vaikus tvarkingai sudėti viską į savo vietas.

Gaminami iš natūralių medžiagų

Medžiagos, iš kurių gaminami baldai, šiais laikais yra vienas iš svarbiausių dalykų: jos turi būti ekologiškos, jų struktūros vientisos ir tvirtos, o visi minkštųjų dalių apmušalai – skalbiami. Baldai turi būti lengvai valomi. Gamintojas turėtų pateikti sertifikatą, kuris garantuotų, kad medžiagos, iš kurių gaminami vaikų baldai, yra netoksiškos.

Paprastai baldams naudojamas melaminas, kuris atitinka ekologinius reikalavimus. Kadangi jis lengvai pjaustomas, galimi įvairiausi baldų stilistiniai variantai. Jeigu baldai gaminami iš natūralaus medžio, geriausia rinktis tankią bei kietą medieną (vyšnia, ąžuolas).

Jeigu baldų konstrukcijoje yra stiklo elementų, tokių baldų vertėtų atsisakyti, o jeigu to padaryti neįmanoma, siekti, kad stiklas būtų grūdintas. Dažai, kuriais dažomi vaikų kambario baldai turi būti netoksiški, jų sudėtyje negali būti gyvsidabrio, chromo ir švino. Dažus sienoms geriausia rinktis vandeniniu pagrindu.

Galimybė pasirinkti iš daugybės spalvų bei modelių

Spalva lemia vaiko nuotaiką, darbingumą. Pastaruoju metu psichologai rekomenduoja nesekti atgyvenusiu spalvų skirstymu (mergaitėms – rožinė spalva, berniukams – žydra). Jeigu vaikai maži, sienas galima klijuoti siužetiniais tapetais su įvairiais gyvūnėliais ar animaciniais personažais, dažyti pastelinėmis ar ryškiomis spalvomis. Šaltos spalvos (žalia, mėlyna, žydra, violetinė) nuteikia poilsiui, ramybei ir tinka tai zonai, kur yra lova. Šiltos spalvos (geltona, raudona, oranžinė) labai tinka žaidimų erdvei, nes stimuliuoja gyvybingumą ir judėjimą.

Tėveliams, auginantiems vaikus, neabejotinai geriausias pasirinkimas yra transformuojami baldai vaikams, kurie prisitaiko prie jūsų vaiko ūgio bei yra gaminami įvairių spalvų iš natūralių medžiagų.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 2

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!