Sausa gerklės gleivinė – ką daryti?

gleivine
Sausa gerklės gleivinė kamuoja daugelį, susiduriančių su burnos ertmės problemomis. Nuo gerklės džiūvimo priklauso ir burnos ertmės būklė, kuriai kyla realus pavojus. Ypač, jeigu problema nėra sprendžiama, užsitęsia ilgą laiką. Tuomet svarbus padidintas dėmesys burnos higienai ir konsultacijos su savo gydytoju.

Toliau skaitydami sužinosite, ką daryti, kokių veiksmų imtis susidūrus su sausa gerklės ir burnos gleivine ir kokie burnos ertmės priežiūros sprendimai rekomenduojami būklės simptomų palengvinimui.

Sausos gleivinės keliamos problemos

Sausa gleivinė gerklėje ir burnoje sukelia labai daug įvairių problemų. Koncentruojantis į burnos ertmės sveikatą, galima pasakyti, jog sumažėjęs seilių kiekis sukuria išsausėjusią terpę, kurioje greičiau dauginasi mikrobai. Spartesnis mikrobų burnos ertmėje plitimas, kaip žinia, yra tiesiogiai susijęs su dantų susirgimais. Tad esant sausai gerklės ir burnos gleivinei, atitinkamai nukenčia ir burnos ertmės sveikata.

Susidūrus su gerklės sausėjimu, pirmiausia reikia kreiptis į savo gydytoją. Tokiu atveju, reikalingas šios konkrečios problemos gydymas. Reikėtų gerti daugiau vandens, visais įmanomais būdais stengtis padidinti seilių srautą ir palaikyti drėgnesnę burnos terpę. Tuomet sausumas bus bent iš dalies įveiktas, o tai sumažins ir mikrobų keliamų grėsmių riziką.

Tuo pačiu naudinga labiau pasirūpinti savo burnos ertmės higiena ir sušvelninti padarinius. Metas pradėti kovą su atsirandančiais mikrobais ir bakterijomis valant dantis dar kruopščiau ir rūpinantis kasdiene burnos higiena.

Dėmesys dar kruopštesnei burnos higienai

Taigi, kaip jau minėta, kruopšti burnos ertmės priežiūra prisideda prie gydymo. Dantų valymui skirkite atidų dėmesį kiekvieną rytą ir vakarą. Būtina ne tik kruopščiai išvalyti dantis, bet ir tarpdančius, naudoti dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį.

Šalia kruopštaus kasdienio dantų valymo, dar reikėtų reguliariai apsilankyti pas odontologus apžiūrai ir individualioms rekomendacijoms. Tai rekomenduotina padaryti bent kartą per pusmetį – tuomet galėsite lengviau išvengti galimų burnos ertmės susirgimų ir pasirūpinti geresne higiena. Odontologai ne tik apžiūrės burnos ertmę ir įvertins jos būklę, bet ir atliks profesionalią burnos ertmės higieną.

Profesionali burnos ertmės higiena – tai labai reikalinga išsausėjusios burnos terpei procedūra. Jos metu ultragarsu pašalinamos nuo dantų besikaupiančios minkštosios apnašos, kurios virsta kietais dantų akmenimis. Tuo pačiu dar efektyviau išvalomi kone visi nešvarumai ir bakterijos, ko dažnai nepavyksta atlikti savarankiškai valant dantis.

Metas užkirsti kelią sausos gerklės gleivinės keliamoms problemoms! Su patyrusių odontologų pagalba ir kruopščiomis kasdienėmis dantų priežiūros pastangomis galėsite išvengti dažniausiai pasitaikančių padarinių.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite