Kauno klinikos

GRĮŽTI ATGAL
Miestas Kaunas
Adresas Eivenių g. 2
837326375
kaunoklinikos.lt
Siųsti užklausą
X
Telefonas: El. paštas: Jūsų tekstas:

Kauno klinikos buvo įrengtos pagal pažangiausius medicinos reikalavimus ir išliko lyderiais medicinos srityje ligi šiol. Čia išlaikoma pirminė Klinikų paskirtis, kai yra gydoma sunkiausiomis ligomis sergančius ligonius ir yra garantuojama medicinos studijų galimybė, bei kuriamos ir diegiamos inovacijos į klinikinę praktiką.  

Kauno klinikas sudaro keturi filialai – Kulautuvos reabilitacijos ligoninė, Onkologijos ligoninė, Romainių tuberkuliozės ligoninė, Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“. Plačiau apie kiekvieną iš jų:

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė

Kulautuvos reabilitacinėje ligoninėje dirba didelė komanda. Čia rasite medicinos psichologų komandą, kineziterapeutų, ergoterapeutų, socialinis darbuotoją ir logoterapeutą. Kiekvienam pacientui yra sudaroma individualios reabilitacijos programos. Programos nuolat koreguojamos pagal paciento sveikatos būklę taikant pažangiausius tyrimus ir įrangą. 

Taip pat ligoninėje yra atliekami įvairūs laboratoriniai bei funkcinės diagnostikos tyrimai naudojant pažangiausią medicininę įrangą. Visą parą teikiamos gydytojų bei slaugytojų paslaugos.

Onkologijos ligoninė

kauno klinikos operacijos akimirka

Onkologinėje ligoninėje yra šie skyriai:

 • Ambulatorinis skyrius
 • Chirurgijos skyrius
 • Onkoginekologijos sektorius (Akušerijos ir ginekologijos klinika)
 • Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyrius
 • Operacinė
 • Konservatyviosios medicinos skyrius
 • Spindulinio gydymo sektorius
 • Paliatyvios onkologijos skyrius
 • Radiologinės diagnostikos skyrius
 • Patologijos skyrius

Onkologinėje ligoninėje gydomi įvairūs tiek piktybiniai, tiek ir nepiktybiniai augliai. Čia pacientai sulaukia aukščiausio lygio gydymo ir žmogiškos, jautrios pagalbos ir supratimo. Geriausi Lietuvos gydytojai stengiasi pagydyti kiekvieną, kuris turi poreikį.

Romainių tuberkuliozės ligoninė

Pacientui pirmiausia yra diagnozuojama liga ambulatorinės diagnostikos skyriuje. Prireikus, jis yra nukreipiamas toliau, priklausomai nuo diagnozės ir gretutinių ligų. Ambulatorinės diagnostikos skyriuje taip pat tikrinama ir profilaktiškai, kai žmogus turėjo kontaktą su sergančiuoju tuberkulioze ar kai reikalinga pažyma išvykstant į tam tikrą užsienio valstybę. 

Romainių tuberkuliozės ligoninėje yra du pagrindiniai diagnostikos ir gydymo skyriai su jiems priklausančiais poskyriais. Tuberkuliozė būna įvairių formų ir pacientai taip pat dažnai turi gretutinių ligų – nuo to priklauso ir skyrius, kuriame atsidurs ligonis.

Vaikų reabilitacijos ligoninė „Lopšelis“

Tai kol kas didžiausias universitetinės ligoninės padalinys Lietuvoje, kuriame būtų teikiamas toks platus spektras įvairių paslaugų. Čia gauna aukščiausio lygio paslaugas vaikai, kurių raida yra sutrikusi ar jie yra praradę biosocialines funkcijas. Taip pat yra dienos centras specialiai pritaikytas autizmo diagnozę turintiems vaikams. Be kita ko, čia vykdoma mokslinė ir pedagoginė veikla ir organizuojamos magistrantūros studijos. 

„Lopšelyje“ yra du pagrindiniai skyriai: 

 • Abilitacijos/reabilitacijos ir slaugos skyrius (su Ambulatoriniu ir Stacionariniu poskyriu). Teikiama medicininė reabilitacija, reabilitacija po traumų, ankstyvoji reabilitacija vaikams su raidos sutrikimais, turintiems psichinių sutrikimų, bet kokio lygio protinį atsilikimą ir t.t.
 • Dienos ir trumpalaikės socialinės globos skyrius. Čia veikiama darželio principu, kai tėvai palieka savo vaiką daliai dienos ir autizmo diagnozę turintiems vaikams yra teikiamos paslaugos. Vaikai gauna struktūruoto mokymo ir terapinio ugdymo paslaugas, kurios remiasi TEACCH metodika.

kauno klinikos ligoninė

Kauno klinikos taip pat turi septynis centrus: Ambulatorinį diagnostikos, Kraujo centrą, Onkoginekologijos, Reprodukcinės medicinos, Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinį, Vaisiaus medicinos bei Gama peilio centrą.

Kas yra daroma Gama peilio centre?

Gama peilis yra pats pažangiausias radiochirurgijos instrumentas naudojamas neurochirurgijoje, jo dėka nereikia atverti kaukolės norint pašalinti auglius ar gydant kitas smegenų ligas. Nors  pasaulyje šis metodas taikomas jau nuo 1968 metų, tačiau Lietuvoje Gama peilį turime tik nuo 2019 metų ir tai yra ypatingas laimėjimas ne tik Lietuvai, bet ir apskritai Pabaltijo regionui.

Pabaigai

Kauno klinikose dirba daugiau nei 2200 gydytojų, kurie kasdien suteikia reikiamą pagalbą daugybei pacientų. Prireikus, pažangiausią medicininę pagalbą čia gaus kiekvienas nepriklausomai nuo amžiaus ar ligos pobūdžio.