Batus išpurškė alkoholiu: perskaitę padarysite tą patį
Ar galite apibūdinti jausmą, kuris apima užuodus nosį riečiantį prakaito kvapą? Ypač nemalonus būna kojų prakaito kvapas.
Prakaitavimas yra normali žmogaus reakcija, tačiau nesilaikant elementarios higienos, galima sulaukti nemalonių pasekmių. Stiprų ir nemalonų prakaito kvapą sukelia odos paviršiuje besidauginančios bakterijos.
Būdai atsikratyti nemalonaus kvapo
Puikus būdas atsikratyti nemalonaus kojų prakaito kvapo – reguliarus kojų plovimas vandeniu ir muilu. Geriausiai rinktis medvilnines ar vilnones kojines. Odiniai batai – didelis privalumas, tačiau jei nėra galimybių jų įsigyti, reiktų naudoti odinius vidpadžius. Kojines ir pėdkelnės reikėtų plauti kasdien, net jei nejuntama blogo kvapo.
Dezinfekavimas alkoholiu
Tačiau jei kojų kvapas vis tiek kamuoja, jums gali padėti avalynės dezinfekavimas alkoholiu. Išpurkškite batų vidų stipriu, nedažančiu alkoholiu ar tiesiog spiritu ir leiskite natūraliai išdžiūti.
Tai dezinfekuos prasmirdusią avalynę, o jums, jei toliau tinkamai laikysitės higienos, nebeteks nosies sukti šalin nuo savo pėdų, pataria cleverly.com.
Jeigu vargina intensyvus kojų prakaitavimas, verta išbandyti ąžuolo žievės ar jonažolių nuoviro voneles, o nusausinus kojas nepamiršti pėdų patepti specialiu prakaitavimą stabdančiu kremu.
Problemos dėl prakaitavimo
Itin gausiai prakaituojant reikėtų susirūpinti dėl prakaitavimo priežasčių. Atkreipkite dėmesį, ar nepadidėjo fizinis aktyvumas, nepasikeitė hobis, mityba, ar nepadaugėjo stresinių situacijų, įtampos.
Jei prakaitavimo negalite paaiškinti, tai gali būti ne tik endokrininių liaukų patologijos, cukrinio diabeto ženklas, infekcijos rizika, bet ir rimtos ligos, pavyzdžiui, kraujo vėžio, pirmas požymis.
Sunerimti taip pat reikėtų, jei smarkiai prakaituojama naktį. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų tikslią diagnozę.